μεταφορά html templates σε joomla templates

Joomla! forum. Joomla! Questions and Answers.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
grigorakis4
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από grigorakis4 » 23 Οκτ 2012 13:29

έχω ένα html site και θέλω να το μεταφέρω σε ένα άλλο Hosting και να το δουλεύω με joomla. Για την μεταφορά σε άλλο hosting και την μετατροπή του html site σε joomla site έχω βρει πολλές συζητήσεις μέσα στο φόρουμ, αυτό που δεν ξέρω είναι αν υπάρχει περίπτωση να μετατρέψω το πρότυπο... Έχω δοκιμάσει να αντιγράψω το css αρχείο του html site στο πρότυπο του joomla και δεν τρέχει... Υπάρχει τρόπος να γίνει μεταφορά και να είναι πιστό αντίγραφο??
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 23 Οκτ 2012 15:06

Βεβαίως και γίνεται, αλλά αν ψάχνεις ένα εύκολο και αυτοματοποιημένο τρόπο, χλωμό!
Χρειάζονται καλές γνώσεις της αρχιτεκτονικής του Joomla ώστε να δημιουργήσεις ένα template από υπάρχον στατικό html/css

Κατά καιρούς και στο δικό μας forum έχουν δημοσιευθεί καλά links για τέτοια tutorials

Άβαταρ μέλους
grigorakis4
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από grigorakis4 » 23 Οκτ 2012 15:45

άρα απ οτι καταλαβαίνω η καλύτερη λύση ειναι να φτιαξω ένα πρότυπο και να το επεξεργαστώ για να το φέρω στα μέτρα μου και μετα να το κατεβάσω μέσω ftp και να το μεταφέρω ξανά μέσω ftp στο joomla.... μπακαλοδουλεια αλλα πιο ασφαλες...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 28 Οκτ 2012 23:03

μπορεί να σου το κάνει κάποιος επαγγελματίας, από την στιγμή που δεν μπορείς μόνος σου, με το ανάλογο αντίτιμο φυσικά.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Απάντηση

Επιστροφή στο “Joomla! γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες