Καλησπέρα σας!

Ας γνωριστούμε καλύτερα.. μια περιοχή που ο κάθε ένας μπορεί να πει μερικά πράγματα για τον εαυτό του.

Συντονιστές: Stathis, Super-Moderators

Απάντηση
Websqueezer
Επικοινωνία:

Καλησπέρα σας!

Δημοσίευση από Websqueezer » 23 Οκτ 2012 15:48

Καλησπέρα και από μένα. Όνομάζομαι Αρχιμήδης είμαι 29 και ασχολούμαι με το web developing.
Η προσωπική μου ιστοσελίδα είναι η : websqueezer.com και θα περιέχει άρθρα με web design tutorials, αναλυτικά αλλά και άρθρα για το web design .
Επισκεφτείτε τη σελίδα μας Websqueezer .com και διαβάστε άρθρα για web design και αναλυτικά tutorials. μόλις ξεκινήσαμε!

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Καλησπέρα σας!

Δημοσίευση από DGeorge » 24 Οκτ 2012 09:32

Βρε Καλώς το παλληκάρι, στην παρέα μας :P
Πολλή Καλημέρα σου :D :D
Θερμές ευχές να βρεις κοντά μας πολλά απ'όσα ψάχνεις :pint: :pint:

andreaslll

Καλησπέρα σας!

Δημοσίευση από andreaslll » 24 Οκτ 2012 09:44

Καλημέρα κι από μένα. Η σελίδα σου έχει ένα ενδιαφέρον, αν και δεν μου αρέσουν οι επιλογές των χρωμάτων που έκανες.

Αν ασχολείσαι σοβαρά με το web developing μάλλον προσπέρασες το κεφάλαιο 1 που λέει ότι η σελίδα έχει μόνο ένα h1. Επίσης δεν έχεις χρησιμοποιήσει καθόλου h2,h3 κλπ

Έχεις inline styles, scripts και αρκετά άλλα πράγματα, θα μπορούσες να τα έχεις ξεχωριστά για να μην φορτώνονται εκ νέου από τη δεύτερη επίσκεψη και μετά. Γενικά θα έλεγα ότι έχεις πολύ δρόμο ακόμη να διανύσεις στη βελτιστοποίηση της σελίδας πέρα από την εμφάνιση.

Αυτό που επίσης δε μου άρεσε καθόλου ήταν το "Στύβουμε το web". Μου φάνηκε λίγο χοντροκομμένο σαν μότο.

Αυτές είναι οι παρατηρήσεις μου με την πρώτη ματιά. Καλή επιτυχία σε ό,τι κάνεις.

Άβαταρ μέλους
Khronos

Καλησπέρα σας!

Δημοσίευση από Khronos » 24 Οκτ 2012 10:13

Welcome! Βέβαια δε ζήτησες γνώμες για τη σελίδα σου αλλά δεν πειράζει! :P

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γνωριμία Μελών - Προσωπικές Ιστορίες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες