Είναι παράνομο σε τέτοια μορφή;

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Alex4S

Δημοσίευση από Alex4S » 25 Οκτ 2012 19:02

Καλησπέρα σας.Ένας φίλος μου θέλει να φτιαξει ενα blog οπου θα μοιραζεται ταινιες ολοκληρες τις οποιες θα ανεβαζει ο ιδιος σε video providers.Του εξηγησα πως ειναι παρανομο εκτος και αν εχει παρει καποια δικαιωματα απο τους κατοχους.Η ερωτηση μου ειναι η εξης.Εαν ανεβαζει στο blog links απο αλλα site που δινουν ταινιες,δηλαδη να μοιραζεται ουσιαστικα links που τα βρησκει ελευθερα στο internet και τα εχει ανεβασει καποιος αλλος(τον οποιο δεν γνωριζουμε).Τι γινεται εδω?Είναι παρανομο?Ακομα εαν βαλει adf.ly(αν θυμαμαι καλα ειναι κατι που βγαζεις χρηματα οταν χρηστες μπαινουν στο site και πατανε στα links ταινιων) και φτιαξει σελιδα στο facebook για το site θα ειναι και αυτο παρανομο?

Άβαταρ μέλους
nackgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nackgr » 25 Οκτ 2012 19:10

το ιδιο πραγμα ειναι και τα Warez η torrent sites κανενα δεν εχει το υλικο στον σερβερ του

ολοι φυλακη μπηκαν ούτως η αλλος

παρανομο ειναι πολλοι το κανουν ,, αν γινει μεγαλος λογικα η το blogspot αν παει να το κανει εκει θα τον κλησει η θα τον πιασουν
αυταααααααααααα...
e-Byte.gr
Dafuq.gr

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 26 Οκτ 2012 00:04

ναι είναι, κι αν το κάνει με σκοπό το κέρδος απλά θα πάει πιο πολύ μέσα.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

vevhlos

Δημοσίευση από vevhlos » 26 Οκτ 2012 14:38

Το εύκολο χρήμα, δεν είναι εύκολο. :pint:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης