πρόβλημα με αποθηκεύσει γενικών ρυθμίσεων στην αρχική σελιδα

Joomla! forum. Joomla! Questions and Answers.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
grigorakis4
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από grigorakis4 » 25 Οκτ 2012 22:27

δεν μπορώ να αλλάξω τις γενικές ρυθμίσεις στο joomla site μου, έχω την έκδοση 2.5.7. Ενώ πατάω αποθήκευση και μου βγάζει μήνυμα οτι αποθηκεύτηκαν με επιτυχία δεν τις εφαρμόζει στο site και δεν είναι απο τα δικαιώματα του configuration.php αρχείου καθώς τα έχω αλλάξει αλλά τίποτα. Ενώ μου βγάζει οτι έχουν αποθηκευτεί πάω να δω τον κώδικα και δεν μου της βγάζει στην αρχική σελίδα ενω στις υπόλοιπες μου τις εμφανίζει κανονικά και οταν ξαναπάω στις γενικές ρυθμίσεις υπάρχουν κανονικά αυτα που εβαλα και τα εμφανίζει κανονικά παντού εκτός την κεντρική σελίδα....
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 28 Οκτ 2012 21:00

κάποιο caching;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
grigorakis4
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από grigorakis4 » 28 Οκτ 2012 21:34

δεν είχα επιλέξει προσωρινή αποθήκευση γιατί απλά δεν ήξερα σε τι χρησιμεύει αλλά μετά κατέβασα το jotcache γιατί άκουσα οτι είναι πολύ καλό, αλλα πέραν απο αυτο το πρόβλημα ήτανε καιρό πριν επιλέξω προσωρινή αποθήκευση και αλλάξω πρόγραμμα. Και τωρα που μπαινω στις γενικες ρυθμίσεις βλεπω τις λεξεις κλειδιά που θελω να φαίνονται αλλα οταν πατάω να δω τον κώδικα μου τις δείχνει κανονικά σε ολες τις σελίδες εκτος απο την αρχική που εχει κολλήσει και δείχνει τις παλαιές...
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Joomla! γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες