Προβλημα με την αναλυση οθονης

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
pechlis

Δημοσίευση από pechlis » 27 Οκτ 2012 14:08

Καλησπερα καταρχην.. ειμαι νεος εδω και αν γινετε θα ηθελα μια μικρη βοηθεια.
Χτες εκανα κατι ενημερωσεις σε ενα desktop pc μεσω του filehippo σε κατι προγραμματα. Ειχε και μια ενημερωση για την καρτα γραφικων.. την εκανα και αυτη αλλα οταν εκανα εππανεκινηση τον υπολογιστη μου βγαζει την αναλυση της οθονης και των γραφικων στο ελαχιστο δυνατο. προσπαθησα μεσω των ιδιοτητων να ανεβασω την αναλυση αλλα και μετα την επανεκινιση παλι τα ιδια. προσπαθησα με ασφαλη λειτουργια να μπω και τοτε ολα ειναι ενταξει στα γραφικα..
Απο χαρακτηριστικα υπολογιστη δεν ξερω τι εχει,απλα ξερω οτι ειναι λιγο παλιος.. Τα windows που χρησιμοποιει ειναι τα Xp.
Εχει καποιος καμια ιδεα για το τι μπορει να συμβαινει?

Άβαταρ μέλους
hitca
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hitca » 27 Οκτ 2012 14:32

Έχεις αλλάξει το πρόγραμμα οδήγησης γραφικών με κάποιο άλλο που προφανώς δεν είναι συμβατό με την συσκευή σου και φυσικά δεν υποστηρίζει τις δυνατότητες ανάλυσης της κάρτας σου. Θα πρέπει να το απεγκαταστήσεις κατ' αρχήν (προσθαφαίρεση προγραμμάτων) και μετά να εγκαταστήσεις αυτό που πρέπει (αφού το έχει βρεί και κατεβάσει από το site του κατασκευαστή της κάρτας γραφικών).

Το ότι διαθέτεις win xp δεν προσφέρει καμμία πληροφορία για ποιά συσκευή γραφικών διαθέτει ο υπολογιστής σου. Θα το βρείς (εύκολα) στίς ιδιότητες των συσκευών σου (ο υπολογιστής μου/δεξί κλίκ, ιδιότητες κλπ.).
«Μάθε από τα λάθη των άλλων γιατί δε θα προλάβεις να τα κάνεις όλα μόνος σου»
Οι Έλληνες είμαστε «θεατές των λόγων και ακροατές των έργων» (.... ο Θουκυδίδης το είπε !)
«Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Αυτοί που κερδίζουν, αυτοί που χάνουν και αυτοί που καθορίζουν ποιοι κερδίζουν και ποιοι χάνουν! »

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης