Πρόβλημα αναγνώρισης μικροφώνου ...

Σχετικά με όλα τα Laptop, Netbook και Tablet PCs

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
prokopios

Δημοσίευση από prokopios » 28 Οκτ 2012 14:50

Καλησπέρα σας,
έχω ένα laptop toshiba satellite l500 13t , του έκανα format και δεν αναγνωρίζει ούτε το εσωτερικό μικρόφωνο ούτε εξωτερικό δοκιμάζοντάς το στο skype.

Τα windows που έχει τώρα επάνω είναι windows 7

Πως μπορώ να δω αν λείπει κάποιος driver για να τον εγκαταστήσω ?
Ή αν είναι κάποιο άλλο θέμα ..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
ΑΥΤΑ!!!

Άβαταρ μέλους
charavge

Δημοσίευση από charavge » 28 Οκτ 2012 18:15

Φίλε Προκόπη,

Χρόνια Πολλά εύχονται σήμερα όλοι, εύχομαι κι εγώ σε εσένα αλλά και σε όλους.
Για να δεις αν είναι εγκατεστημένες όλες οι συσκευές (drivers) στον υπολογιστή σου μπορείς να κάνεις το ακόλουθο:
1 . Δεξί κλικ στο εικονίδιο "Ο Υπολογιστής μου" (ή στη συντόμευση από το μενού Έναρξη),
2. Στο παράθυρο που θα ανοίξει επιλέγεις στο αριστερό μέρος "Διαχείριση συσκευών".
3. Στο δεξί μέρος αυτόματα θα παρουσιάσει όλες τις κατηγορίες συσκευών που έχει ο υπολογιστής σου. Λογικά αν έχεις κάποια συσκευή χωρίς driver θα παρουσιάζει μία συσκευή με ερωτηματικό ή θαυμαστικό (δε θυμάμαι ποιο από τα δύο εμφανίζει) στο πάνω μέρος.

Βέβαια, ίσως για τη λειτουργία να μη φταίνε drivers αλλά κάποιο πρόγραμμα που είχε έρθει με το laptop σου από την εταιρεία. Αν δεν είναι απλώς οι drivers ψάξε στη σελίδα της εταιρεία για αυτό ή κάνε μία αναζήτηση στο google με βάση το μοντέλο του laptop σου και το πρόβλημά σου.

edit
Ίσως αυτό βοηθήσει. Απλώς πρόσεξε γιατί αναφέρεται σε 32bit σύστημα. http://forums.toshiba.com/t5/Drivers-an ... d-p/163328

Απάντηση

Επιστροφή στο “Φορητοί Υπολογιστές”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες