Joomla hosting..

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
xgiwrgos01

Joomla hosting..

Δημοσίευση από xgiwrgos01 » 29 Οκτ 2012 00:31

Γεια σας, βασικά είμαι αρχάριος εντελώς και έκανα ένα site σε joomla σε windows 7 για το λογιστικό μου γραφείο και τώρα θέλω να το ανεβάσω σε host. μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο host οικονομικό το οποίο αν παρέχει και free domain ακόμη καλύτερα.
Ο
ι απαιτήσεις μου είναι απλές λόγο του site που είναι καθαρά ενημερωτικό και αφορά μόνο αυτούς που το συστήνω για να δούνε τις υπηρεσίες μου.Δηλαδή δεν κηνηγάω traffic κλπ.
Αν μπορείτε να μου πείτε ένα οικονομικό host ή τι πακέτο host μου ταιριάζει θα ήμουν ευχαριστημένος..

Σας ευχαριστώ πολύ

Άβαταρ μέλους
artemioskas
Επικοινωνία:

Joomla hosting..

Δημοσίευση από artemioskas » 29 Οκτ 2012 01:47

Καλησπέρα Γιώργο και καλώς ήρθες!
Οι απαιτήσεις του site σου, όπως πολύ σωστά ανέφερες και εσύ δεν είναι πολλές, επομένως θα χρειαστείς ένα απλό πακέτο shared hosting. Θα σου προτείνω να επιλέξεις ελληνική εταιρεία, καθώς θα είναι πιο εύκολο να συννενοηθείς μαζί τους εάν δεν έχεις ιδιαίτερες γνώσεις. Ωστόσο αυτό δεν είναι αναγκαστικό, ούτε απόλυτο ότι θα μπορείς να συννενοηθείς καλύτερα μαζί τους. :D
Απλά θα μιλάτε την ίδια γλώσσα.

Οι τιμές σε όλες τις ελληνικές εταιρείες είναι παρόμοιες.

Τώρα, εάν θες συγκεκριμένες προτάσεις, θα σου προτείνω τη Supremohosting.com, καθώς την χρησιμοποιώ τον τελευταίο καιρό και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από αυτήν. Η εξυπηρέτηση είναι πολύ καλή και οι τιμές είναι ανάλογες των χρημάτων που μπορώ να διαθέσω αυτή τη στιγμή.

Όσο αφορά το δωρεάν domain που αναφέρεις, δεν νομίζω ότι θα βρεις κάποια εταιρεία που να στο παρέχει αυτό, τουλάχιστον όχι για .gr domain που λογικά θα σε ενδιαφέρει.

Ελπίζω να βοήθησα.
-- Η φωτογραφία είναι μια αυστηρή και εκθαμβωτική ποίηση του πραγματικού... Άνσελ Άνταμς --

Άβαταρ μέλους
dva_dev
Script Master
Επικοινωνία:

Joomla hosting..

Δημοσίευση από dva_dev » 29 Οκτ 2012 02:23

Το κόστος του gr domain είναι λιγότερο από το να πίνεις έξω 1 καφέ/μήνα για 2 χρόνια.
Αξίζει να το σκέφτεσαι;

xgiwrgos01

Joomla hosting..

Δημοσίευση από xgiwrgos01 » 29 Οκτ 2012 09:19

ευχαριστώ για τις απαντήσεις, το site θα είναι .com λόγο κάποιων πελάτών του εξωτερικού.Αν υπαρχει hosting με free domain .com καλώς αλλιώς δεν χάθηκε και ο κόσμος.
Να ρωτήσω και κάτι άλλο, κάποια πακέτα λένε σέρβερ linux ή cloudlinux, αυτό πειράζει που έκανα την σελίδα σε win7 ?

Άβαταρ μέλους
Giannis78
Επικοινωνία:

Joomla hosting..

Δημοσίευση από Giannis78 » 29 Οκτ 2012 10:52

Καλημέρα, δεν έχεις κανένα θέμα αν το ανεβάσεις σε Linux η Cloudlinux server.
WebHosting Services
http://www.intechs.gr

Άβαταρ μέλους
Panagiotis Kassapis

Joomla hosting..

Δημοσίευση από Panagiotis Kassapis » 29 Οκτ 2012 15:31

Καλησπέρα,

Αξιόπιστες Ελληνικές εταιρείες με μεγάλη εμπειρία, και επαγγελματισμό :

hyperhosting.gr
cretaforce.gr
intechs.gr
dataHost.gr
xgiwrgos01 έγραψε:Γεια σας, βασικά είμαι αρχάριος εντελώς και έκανα ένα site σε joomla σε windows 7 για το λογιστικό μου γραφείο και τώρα θέλω να το ανεβάσω σε host. μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο host οικονομικό το οποίο αν παρέχει και free domain ακόμη καλύτερα.
Ο
ι απαιτήσεις μου είναι απλές λόγο του site που είναι καθαρά ενημερωτικό και αφορά μόνο αυτούς που το συστήνω για να δούνε τις υπηρεσίες μου.Δηλαδή δεν κηνηγάω traffic κλπ.
Αν μπορείτε να μου πείτε ένα οικονομικό host ή τι πακέτο host μου ταιριάζει θα ήμουν ευχαριστημένος..

Σας ευχαριστώ πολύ

Άβαταρ μέλους
MrStigmaHost

Joomla hosting..

Δημοσίευση από MrStigmaHost » 29 Οκτ 2012 15:37

αν θες μπορεις να ριξεις και μια ματια στα πακετα μας
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Joomla hosting..

Δημοσίευση από cordis » 16 Νοέμ 2012 01:30

MrStigmaHost σου έχω στείλει pm και το αγνοείς...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
SiteCompany
Επικοινωνία:

Joomla hosting..

Δημοσίευση από SiteCompany » 05 Μαρ 2013 15:03

Καλησπέρα, (αν και απαντάω κάπως αργά), είμαστε από την Site Company, μια εταιρία που κατασκευάζει websites, e-shops και προσφέρουμε πολύ καλό και φτηνό hosting, εάν ενδιαφέρεστε ακόμα, μπορούμε να μιλήσουμε με PM ή να στείλετε mail στο info@site-com.gr. Το site μας http://site-com.gr/sitecompany/
Site Company- The Finest Web Services.
Προσφέρουμε κατασκευή ιστοσελίδας πρώτης τάξης στην χαμηλότερη τιμή, Hosting με 99.9% Uptime και SEO για να κατακτήσετε την κορυφή της αγοράς γρήγορα.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες