Πελάτης που δεν πληρώνει

Εκφράστε την επιχειρηματική σας πλευρά. Μοιραστείτε την εμπειρία σας ή/και τα σχόλιά σας σχετικά με την οργάνωση μιας on-line επιχείρησης. Παρακαλώ όχι διαφημίσεις εδώ!

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
fronimitis
Επικοινωνία:

Πελάτης που δεν πληρώνει

Δημοσίευση από fronimitis » 30 Οκτ 2012 21:55

platongr, ideal, τι εννοείτε; ότι πρέπει να φοβάμαι μη πάθω κακό από το συγκεκριμένο άτομο; ή γενικά στην πορεία μου;
Αφου δεν υπαρχουν χειροπιαστες αποδειξεις (χαρτια και υπογραφες), τοτε ειναι ο λογος του ενος εναντιον του λογου του αλλου...
Αν κάποτε μου ξανατυχει καμια δουλειά, θα φροντίσω να είμαι τυπικός.

sotokanos

Πελάτης που δεν πληρώνει

Δημοσίευση από sotokanos » 12 Μαρ 2017 01:46

τελικα τι εγινε παιδια;

Άβαταρ μέλους
michalis1984

Πελάτης που δεν πληρώνει

Δημοσίευση από michalis1984 » 12 Μαρ 2017 22:36

Πολύ απλά δεν έπρεπε να βάλεις την ιστοσελίδα στο domain του... Εγώ αυτό που κάνω με πελάτες που συνεργάζομαι για πρώτη φορά είναι να έχω την υποκατασκευή ιστοσελίδα σε δικό μου subdomain και όταν είναι έτοιμη και πληρωθώ θα ανέβει στο domain του πελάτη. Εξάλλου λογικό είναι αυτό.. όσο την κατασκευάζω αν θέλει να βλέπει πρόοδο ο πελάτης μπορεί να βλέπει στο subdomain μου.. γιατί να είναι στο δικό του domain που θα μπαίνουν οι πελάτες του (αν ήδη έχει ιστοσελίδα). Αν δεν πληρωθώ δεν ανεβαίνει. Οπόταν μισά λεφτά στην αρχή (ή σπαστά σε 3 δόσεις μια στο ενδιάμεσο) και με την παράδοση του έργου γίνεται και η τελευταία πληρωμή.

Αν είναι άνθρωπος του εμπορίου λογικά πρέπει να γνωρίζει και να είναι αναμενώμενο ότι θα πληρώσει ένα ποσό στην αρχή με το που συμφωνήσουμε ως προκαταβολή για να αρχίσω να δουλεύω και το υπόλοιπο στην παράδοση του έργου.
best seller

Απάντηση

Επιστροφή στο “Η Επιχείρηση”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης