προβλημα με οracle VM virtualBox

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
konstantin1961

Δημοσίευση από konstantin1961 » 30 Οκτ 2012 10:45

γειά σας.
εχω win 7 και προσπαθώ να περάσω τα windows 8 για δοκιμή με το οracle VM virtualBox.
Δεν μπορώ να τα καταφέρω. Κάτι πάει λάθος και μου βγάζει ...
VirtualBox – Warning:
The virtual machine execution may run into an error condition as described below. We suggest that you take an appropriate action to avert the error.
Some audio devices (PCMJn) could not be opened. Guest applications generating audio output or depending on audio input may hang. Make sure your host audio device is working properly. Check the log file for error messages of the audio subsystem.
VirtualBox – Information
The virtual machine window is optimized to work in 32 bit color mode but the virtual display is currently set to 24 bit.
Please open the display properties dialog of the guest OS and select a 32 bit color mode, if it is available, for best possible performance of the virtual video subsystem.
Mote. Some operating systems, like OS/2, may actually work in 32 bit mode but report it as 24 bit (16 million colors). You may try to select a different color mode to see if this message disappears or you can simply disable the message now if you are sure the required color mode (32 bit) is not available in the guest OS.

ο δισκος μου ειναι τεμαχισμένος σε δυο μερη c d
θέλω τα win 8 να περαστούν στον δίσκο D:
ευχαριστώ για την βοήθεια
konstantin

Akina

Δημοσίευση από Akina » 30 Οκτ 2012 18:21

How To: Install Windows 8 In VirtualBox

Tο vm δημιουργεί εικονικούς δίσκους ... η κάτι δεν ξέρω ή κάπου μπερδεύτηκα δοκίμασε το tutorial δουλεύει μια χαρά. Έχω περασμένη την beta έκδοση εδώ και πόλους μήνες. Tο μονο που χρειάζεσαι είναι κάνει bridge connections για να έχεις internet στο vm.
Έχω ένα μίκρο bug στα ελληνικά - αγνοήστε το ... το έχω κάνει report και περιμένω το fix

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες