Ντέιβιντ Μπλέιν... 44 ημέρες νηστείας !!!

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Expl0it
Honorary Member

Δημοσίευση από Expl0it » 20 Οκτ 2003 02:18

Μετά από 44 ημέρες παραμονής του μέσα σε ένα γυάλινο κλουβί, που βρισκόταν κρεμασμένο πάνω από τον Τάμεση, ο Αμερικανός ταχυδακτυλουργός, Ντέιβιντ Μπλέιν, πάτησε σήμερα ξανά στο έδαφος.

Σύμφωνα με τους γιατρούς του, ο Μπλέιν είχε καρδιακή αρρυθμία, προβλήματα στην όρασή του, ενώ έτρεμαν τα πόδια του.
Λογικό είναι, αφού παρέμεινε κλεισμένος σ' ένα γυάλινο κλουβί επί 44 ημέρες, χωρίς να τρώει τίποτα.

Πολλοί, όμως, εκφράζουν τις αμφιβολίες τους, αν ο 30χρονος "μάγος" δεχόταν μόνο νερό στο κλουβί του...

Εγώ έχω να πώ γι' αυτούς που εκφράζουν τις αμφιβολίες τους. Ας κάθονταν κι αυτοί μέσα σε ένα γυάλινο κλουβί για 44 ημέρες κι ας έτρωγαν και ας έπιναν ότι ήθελαν...

Μπά, χλωμούς τους κόβω... :wink:

Το μόνο σίγουρο είναι ότι ο Μπλέιν, θα χρειασθεί αρκετό καιρό για να επανέλθει στην κανονική του ζωή. Ήδη, πάντως, κατάφερε να βγει νικητής από μια σκληρή κι επίπονη δοκιμασία, οπότε η ανάρρωση είναι απλά, θέμα χρόνου...

Filter

Εικόνα

Greek Web Angel

Άβαταρ μέλους
matakia
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από matakia » 20 Οκτ 2003 02:28

δεν έχεις και άδικο, δύσκολο πράγμα να κάθεσαι μέσα σε ένα κλουβί (όπως κι αν είναι φτιαγμένο αυτό), εγώ ούτε 2 μέρες δεν θα μπορούσα

:roll:

Άβαταρ μέλους
katrin
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από katrin » 20 Οκτ 2003 13:11

Εγώ πάλι δε μπορώ να καταλάβω γιατί οι άνθρωποι μπαίνουν σε τέτοιοες δοκιμασίες...... :hammer:

Άβαταρ μέλους
greekbytes
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greekbytes » 20 Οκτ 2003 16:15

katrin έγραψε:Εγώ πάλι δε μπορώ να καταλάβω γιατί οι άνθρωποι μπαίνουν σε τέτοιοες δοκιμασίες...... :hammer:
Έλα μου ντε.. Ακούστηκε πάντως ότι στο νερό που έπινε υπήρχαν ουσίες (γλυκόζη, νάτριο κλπ). Αυτό που ήθελε πάντως το πέτυχε (την προβολή του).

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης