PROMO: Γίνε affiliate στο kosmima24.gr και πάρε bonus εως 15 Ευρώ χωρίς πώληση !

Ηλεκτρονικό κατάστημα κοσμημάτων, ρολογιών και ειδών λαϊκής τέχνης

Συντονιστής: billt

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
billt

PROMO: Γίνε affiliate στο kosmima24.gr και πάρε bonus εως 15 Ευρώ χωρίς πώληση !

Δημοσίευση από billt » 12 Νοέμ 2012 18:00

Σας θέλουμε συνεργάτες μας στο www.kosmima24.gr!

Ξέρετε πόσο μου αρέσει να δίνω κίνητρα σε affiliates να δοκιμάζουν τα προγράμματα που προωθώ :)
Ας αρχίσουμε λοιπόν με ένα startup promo με αφορμή το ξεκίνημά μας στη Linkwise

Δοκιμάστε το πρόγραμμά μας και σας χαρίζουμε εως 15€, χωρίς να χρειαστεί να πραγματοποιήσετε καμία πώληση! Συγκεκριμένα :

1) Ανεβάστε 2 affiliate links (μέσω Linkwise) του www.kosmima24.gr (το ένα τουλάχιστον banner) ανά domain σας ή προσθέστε το datafeed μας στη σελίδα σας, αρκει να είναι PR1 τουλάχιστον, να έχει σχέση με κόσμημα, ένδυση, γυναίκα, shopping, deals κτλ και δοκιμάστε το πρόγραμμα μέχρι τις 15/12

2) Στείλτε μας το λινκ της σελίδας σας και το affiliate id σας στην Linkwise και θα σας πληρώσουμε 5€ για κάθε σας σελίδα.

Κάθε affiliate μπορεί να συμμετέχει με έως 3 σελίδες (δηλ. 3 διαφορετικά domains, 6 links με αμοιβή εως 15€).

Η ενέργεια αυτή είναι ανεξάρτητη από το δίκτυο και αποκλειστική για τους φιλους του Freestuff.gr. Έτσι η πληρωμή θα γίνει απευθείας μέσω paypal μόλις περάσει ο μήνας δοκιμής.

Το bonus θα δωθεί στους 30 πρώτους affiliates που θα επικοινωνήσουν μαζι μας, αρκεί να μας στείλετε τα links των σελίδων σας, εως και το Σάββατο 17/11 στο email : kosmima24[at]nbh.gr

Καλή αρχή !

PS: Σε λίγες μέρες θα εξαφανίσουμε από τη σελίδα μας το top banner με τα τηλέφωνα για όλο το affiliate traffic που θα στέλνετε

andreaslll

Δημοσίευση από andreaslll » 12 Νοέμ 2012 18:44

Δεν έχω σελίδα σχετικού περιεχομένου αλλά θέλω να παρατηρήσω δύο-τρία πράγματα που μου έκαναν εντύπωση.

1) Περίεργο που δεν δίνετε τα κίνητρα μέσω του δικτύου που συνεργάζεστε. Δεν είναι συνηθισμένη κίνηση.

2) Αναφέρετε ότι δίνετε 5 ευρώ για δύο links και μάλιστα το ένα banner, που θα μείνουν στη σελίδα για τουλάχιστον ένα μήνα χωρίς να χρειαστεί να πραγματοποιηθεί πώληση. Το πρόγραμμα έχει τόσο χαμηλό conversion που υπάρχει πιθανότητα να μην πουλήσει τίποτε επί ένα μήνα σε σελίδα σχετικού περιεχομένου; Κι αν δεν πρόκειται να πουλήσει τίποτε, αυτός που την έχει θα κερδίσει μόνο τα 5 ευρώ για ένα μήνα; Θα είναι ευχαριστημένος;

3) Που κολλάει το PR1; Κάνετε κάποιο link building μέσα από αυτή την προσφορά;

Αν δεν θέλετε μη μου απαντάτε μιας και δεν είμαι άμεσα ενδιαφερόμενος. Περισσότερο από περιέργεια ρωτάω.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 12 Νοέμ 2012 19:05

η απορία σου για το PR έχει απαντηθεί εδώ http://www.freestuff.gr/forums/viewtopi ... 899#530899

όσο για το link building, εάν έχεις δει έστω κι ένα affiliate link της LW θα καταλάβεις ότι δε μπορεί να γίνει link building. :D
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
billt

Δημοσίευση από billt » 12 Νοέμ 2012 19:18

Καλησπέρα,
καλά κάνετε και ρωτάτε μιας και δεν εχουμε συνεργαστεί ποτέ σε κάποιο άλλο πρόγραμμα απ' ότι ξέρω. Θα απαντήσω ενα προς ενα :

1) Τις προηγούμενες φορές και για άλλα προγράμματα η κίνηση αυτή γινόταν μέσω δικτύων. Οι συνεργασίες όμως στη συντριπτική πλειοψηφία προερχόταν από αυτό το φορουμ, οπότε τώρα αποφάσισα να τρέξω την καμπάνια απευθείας από εδώ.

Ένας άλλος λόγος είναι και το γεγονός ότι θέλω να ενθαρρύνω τη συμμετοχή χρηστών του freestuff μιας και εδώ έχουμε δική μας υπο-ενότητα για την επικοινωνία με τους affiliates. Εκτός από αυτό το offer εδώ κάνω και άλλα private offers απευθείας σε άλλες σελίδες/affiliates και αυτό είναι κάτι συνηθισμένο

2) Τα 5 Ευρώ είναι ένα κίνητρο να δοκιμάσει κάποιος το πρόγραμμα. Αν δείτε στα διάφορα networks υπάρχει πραγματικά πληθώρα προγραμμάτων και εύκολα 'χάνεται' ένα καλό πρόγραμμα.

Έτσι θέλω οι affiliates να δοκιμάσουν το πρόγραμμα για τουλάχιστον ένα μήνα, τόσο με text links όσο και με banners για να καταλάβουν αν αποδίδει στη σελίδα τους. Σε καμία περίπτωση τα 5 ευρώ δεν είναι υποκατάστατο προμήθειας ή κάποια display διαφήμιση

3) To PR1 δεν έχει την έννοια του link building :) Έχει την έννοια του να έχουν κάποια μικρή παλαιότητα οι σελίδες και δεν είναι 1 day banner ή link farms όπως έχει συζητηθεί και παλαιότερα στο λινκ που έβαλε ο cordis

andreaslll

Δημοσίευση από andreaslll » 12 Νοέμ 2012 19:41

Thanks για τις κατατοπιστικές απαντήσεις. Απλά να τονίσω ότι το ποσό είναι αρκετά μικρό για να λειτουργήσει ως σοβαρό κίνητρο.

Θα μπορούσατε να εκδώσετε κάποιον εκπτωτικό κωδικό που θα δίνει 10% επιπλέον έκπτωση για ένα μήνα σε όλους τους επισκέπτες των σελίδων μελών του freestuff. Αυτό θα μου ακουγόταν περισσότερο ενδιαφέρον.

Άβαταρ μέλους
billt

Δημοσίευση από billt » 12 Νοέμ 2012 19:55

Εκπτωτικά κουπόνια ούτως ή άλλως θα δώσουμε ως εργαλεία στους affiliates μας.

Δε βλέπω γιατί είναι μικρό το ποσό που δίνουμε όταν κανένας άλλως δε δίνει οποιοδήποτε ποσό για να δοκιμάσει κανείς κάποιο πρόγραμμα :-?

Anyway ελπίζω να συνεργαστούμε σε κάποιο άλλο πρόγραμμα μελλοντικά :D

Άβαταρ μέλους
billt

Δημοσίευση από billt » 23 Νοέμ 2012 08:59

Ευχαριστώ όλους για την ανταπόκριση. Το bonus θα σας πιστωθεί απευθείας μέσω paypal.

Καλές πωλήσεις!

ΥΓ: Από χθες υπάρχει απόκρυψη του top banner με τα τηλέφωνα για τους χρήστες που έρχονται μέσω affiliate links

Απάντηση

Επιστροφή στο “kosmima24.gr [LW]”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες