Αναζήτηση Προγραμματιστή για τη δημιουργία εφαρμογής ιατρείου

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
takisathens

Δημοσίευση από takisathens » 17 Νοέμ 2012 17:13

Καλησπέρα.

Αναζητώ κάποιον για δημιουργία μιας εφαρμογής ιστορικού ασθενών. Επειδή οι ήδη υπάρχουσες δεν έχουν τα πεδία που επιθυμώ, θα ήθελα να δημιουργηθεί μια καινούρια προσαρμοσμένη στα δεδομένα μου. Παρακαλώ όποιος γνωρίζει επί του θέματος ας στείλει στο forum ή/και προσωπικά. Ελπίζω το post να μπήκε στη σωστή κατηγορία.

Υ.Σ. θα επιθυμούσα πληροφορίες για κόστος εφαρμογής, ασφάλεια, περιβάλλον που θα υλοποιηθεί κτλ κτλ.

Ευχαριστώ

nikos_3

Δημοσίευση από nikos_3 » 17 Νοέμ 2012 17:25

Γεια σου φίλε.έχω την εντύπωση πως θα πρέπει να χρησιμοποιηθεί visual studio και από ότι ξερω αυτά παίζουν στο 1000ρικο.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 17 Νοέμ 2012 17:32

βρες κάποιο από τα έτοιμα που σου κάνει καλύτερα.

μια τέτοια εφαρμογή από την αρχή έως το τέλος κάνει πολύ περισσότερο από το 1000ρικο που λέει ο Νίκος.

εκτός φυσικά κι αν είσαι νοσοκομείο...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

takisathens

Δημοσίευση από takisathens » 17 Νοέμ 2012 17:42

Παιδιά ευχαριστώ κατ'αρχάς για τις άμεσες απαντήσεις που δώσατε. Επειδή τα δεδομένα που θέλω να κρατάει το πρόγραμμα δεν υπάρχουν έτοιμα στα αντίστοιχα προγράμματα, είμαι διατεθιμένος να δημιουργηθεί κάτι από την αρχή με κόστος ανάλογο της δουλειάς που θα γίνει. Θεωρώ πως αν χρειαστεί να πληρώσω κάτι παραπάνω θα αξίζει τον κόπο.

andreaslll

Δημοσίευση από andreaslll » 17 Νοέμ 2012 18:05

Φίλε Τάκη, μήπως να σκεφτόσουν το ενδεχόμενο να ζητήσεις αυτό που θέλεις στους developers των υπαρχόντων λογισμικών; Αν δεχτούν να στο κάνουν, θα ξέρεις ακριβώς τι να περιμένεις από αυτούς. Λογικά θα στο έχουν έτοιμο πιο γρήγορα και σίγουρα θα υπάρχει καλύτερη υποστήριξη.

Άβαταρ μέλους
dva_dev
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από dva_dev » 17 Νοέμ 2012 18:15

Νομίζω το καλύτερο (και οικονομικότερο) είναι να βρεις κάποια εφαρμογή που να είναι κοντά σε αυτό που χρειάζεσαι και να επικοινωνήσεις μαζί τους για customization πάνω στις απαιτήσεις σου.

Ουπς, μια από τα ίδια. :oops:

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 17 Νοέμ 2012 19:36

Εγώ θα πρότεινα διαδικτυακή εφαρμογή...

Άβαταρ μέλους
Croc
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Croc » 17 Νοέμ 2012 22:42

Θα πρότεινα web-based εφαρμογή κυριως για να έχεις πρόσβαση απ παντού καθως καν σε ενδιαφέρει να μπορουν οι πελατες να κλείνουν ραντεβου, να επικοινωνούν. Επισης δεν γνωρίζω τι ακριβώς δεδομένα θες να έχει αλλά θα μπορούσε αργότερα ο πελάτης να μπορει να έχει προσβαση στην καρτέλα του και να βλέπει, τα ραντεβου του, ιστορικό εξετάσεων κτλ.

Θα σου βγει σχετικά φθηνότερη, εαν υλοποιηθει πάνω σε Joomla, δημιουργία component.

Άβαταρ μέλους
Giannis78
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Giannis78 » 17 Νοέμ 2012 23:56

Καλησπέρα

Μπορούμε να αναλάβουμε την δημιουργία custom εφαρμογής σύμφωνα με τις ανάγκες σας.
Αν θέλεις στείλε μου requirements για να το δούμε.

Ευχαριστώ
Γιάννης
WebHosting Services
http://www.intechs.gr

pkt

Δημοσίευση από pkt » 18 Νοέμ 2012 09:37

Πιθανότατα οι ανάγκες σας να καλύπτονται με λίγο custom development πάνω σε ένα υπάρχον open source EMR πακέτο όπως το OpenEMR ή το FreeMed.

Αυτό μπορεί να μειώσει σημαντικά το κόστος ανάπτυξης και κυρίως συντήρησης σε σχέση με το να φτιαχτεί κάτι από το μηδέν και επίσης οι απαιτήσεις ως προς το server που θα το τρέχει και ως προς την εγκατάσταση / ασφάλεια καθίστανται και αυτές προβλέψιμες.

Αν θέλετε σίγουρη απάντηση όμως, όπως και εκτίμηση κόστους αυτό προϋποθέτει να δώσετε περισσότερες λεπτομέρειες για το τι ακριβώς θέλετε να κάνετε, δημόσια ή σε PM

Kiriakos22

Δημοσίευση από Kiriakos22 » 20 Νοέμ 2012 01:36

Καλησπέρα,

έχω δημιουργήσει καποιες εφαρμογες ιστορικού ασθενων, αν θα θελατε θα μπορούσα να στείλω καποια δείγματα να δείτε.

πάντως το κόστος είναι αρκετα πιο κατω απο 1000ρικο..αρκετά υπερβολικό μου ακούγεται ή μαλλον εγώ πήρα λιγότερα!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης