Τραπεζες για adsense

σχετικά με το Google AdSense

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
trisstann

Τραπεζες για adsense

Δημοσίευση από trisstann » 20 Νοέμ 2012 20:15

Καλησπερα σας. Μέχρι σήμερα πληρώνομαι απο την adsense στην citibank (χωρις προμήθειες ή άλλο πρόβλημα). Σήμερα μου είπαν ότι είναι απόφαση της εταιρίας να κλείσουν τα περιφερειακά καταστήματα και να κρατήσουν μόνο Αθηνα - Θεσσαλονική, Οπότε θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: απο ποιά τράπεζα πληρώνεστε από την adsense, αν σας κρατάει τίποτα (προμήθειες κτλ) και αν ειχατε κάποιο πρόβλημα μέχρι τώρα.
Ευχαριστώ

Disclaimer: αυτό που είπα για τη citibank είναι με κάθε επιφύλαξη. Περισσότερες πληροφορίες απο την ίδια την τράπεζα!

ipan

Τραπεζες για adsense

Δημοσίευση από ipan » 26 Ιαν 2013 15:16

Σε οποιαδήποτε τράπεζα και να πάς δεν έχεις πρόβλημα. Φυσικά ένα καλό webbanking είναι must.
Αν ψάχνεις για μικρές προμήθευες συστήνω Alphabank A500.
Για δυνατό webbanking την Πειραιώς.

trisstann έγραψε:Καλησπερα σας. Μέχρι σήμερα πληρώνομαι απο την adsense στην citibank (χωρις προμήθειες ή άλλο πρόβλημα). Σήμερα μου είπαν ότι είναι απόφαση της εταιρίας να κλείσουν τα περιφερειακά καταστήματα και να κρατήσουν μόνο Αθηνα - Θεσσαλονική, Οπότε θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: απο ποιά τράπεζα πληρώνεστε από την adsense, αν σας κρατάει τίποτα (προμήθειες κτλ) και αν ειχατε κάποιο πρόβλημα μέχρι τώρα.
Ευχαριστώ

Disclaimer: αυτό που είπα για τη citibank είναι με κάθε επιφύλαξη. Περισσότερες πληροφορίες απο την ίδια την τράπεζα!

Άβαταρ μέλους
trisstann

Τραπεζες για adsense

Δημοσίευση από trisstann » 26 Ιαν 2013 15:37

Επειδη τυχαινει να εχω webbanking και στις δυο, δεν μπορω να πιστεψω οτι υπαρχει συγκριση μεταξυ της Alpha bank και της πειραιως. Το interface της Alpha ειναι απλο ευχρηστο και ξερεις τι να κανεις και που. Το δε της Πειραιως πρεπει να εισαι τουλαχιστον προγραμματιστης για να βρεις τον iban λογαριασμο σου. Αν δε τους στειλεις και mail και σου απαντησουν θα ειναι απο αλλη τραπεζα!!!
Τους εστειλα για να ρωτησω για το win bank direct δεν μου απαντησε κανεις. Πηγα σε υποκαταστημα τους και η προησταμενη μου ειπε να παω στα κεντρικα... ακομα και τωρα την ερωτηση μου για το επιτοκιο σε ανοικτο λογαριασμο με επαναλαμβανομενα εμβασματα δεν μου το εχει απαντησει κανεις!!

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Τραπεζες για adsense

Δημοσίευση από cordis » 26 Ιαν 2013 17:52

η Alpha παίρνει 3 ευρώ με το έτσι θέλω.

θα δοκιμάσω και Πειραιώς.

btw στην Πειραιώς το IBAN είναι στην λίστα που βλέπεις τους λογαριασμούς σου.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

Τραπεζες για adsense

Δημοσίευση από bibisidis » 26 Ιαν 2013 18:40

cordis έγραψε:η Alpha παίρνει 3 ευρώ με το έτσι θέλω.

θα δοκιμάσω και Πειραιώς.

btw στην Πειραιώς το IBAN είναι στην λίστα που βλέπεις τους λογαριασμούς σου.
Σημερα τσεκαρα την Εθνική η οποίαα κρατάει 4€.

ipan

Τραπεζες για adsense

Δημοσίευση από ipan » 26 Ιαν 2013 18:48

Την Πειραιώς δεν την έχω τσεκάρει ειδικά για εισερχόμενα εμβάσματα.
Σαν προμήθειες γενικής χρήσης λογαριασμού έχει περισσότερες από την Alpha, αλλά ίσως και να παίζει ρόλο ο τύπος του λογαριασμού.

Άβαταρ μέλους
trisstann

Τραπεζες για adsense

Δημοσίευση από trisstann » 26 Ιαν 2013 19:47

Εγω κυριοι αλλο λεω, οταν ανοιγεις το ebanking της alpha σου δειχνει μονο τα προϊοντα τα οποια εχουν σχεση με σενα (δανεια, καρτες, λογαριασμοι, κτλ) το αντιστοιχο Οταν ανοιγεις το web banking της πειραιως, απο την αριστερη στηλη μονο αυτο με τους λογαριασμους σε ενδιαφερει (τι ασφαλειες εχει, καθως και ενα σωρο αλλα που δεν ενδιαφερει το μεσο χρηστη) και η alpha τα εχει αλλα δεν ειναι πρωτη μουρη....
Και μηπως ξερει κανεις σας τι παιζει με το 5% επιτοκια στον ανοιχτο της winbank direct? ευχαριστω

Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

Τραπεζες για adsense

Δημοσίευση από cyberfreak » 26 Ιαν 2013 20:38

αγροτικη χωρις να πληρωνω ευρω απλα εκανε 10 μερες...
εθνικη πληρωνα 1 ευρω και ειχα τα λεφτα σε 3 μερες... πλεον μπαινουν χωρις επιταγη αλλα με τη μια και επειδη ειναι εμβασμα κραταει 3 ευρω η αγροτικη

ttppsogr

Τραπεζες για adsense

Δημοσίευση από ttppsogr » 30 Ιαν 2013 11:58

Έχει ερωτηθεί κι άλλες φορές εδώ μέσα (σε άλλα threads), πόσα κρατάνε οι τράπεζες, οπότε να καταθέσω και τα 2 cents μου:

1) Αποστολή των χρημάτων με έμβασμα σε τραπεζικό λογαριασμό μου στην Eurobank, 3 ευρώ προμήθεια. Το adsense λέει payment issued: Jan 21, και τα λεφτά μπαίνουν στο λογαριασμό Jan 23.

2) Αποστολή με επιταγή από την goole, πήγα στην eurobank στο γκισέ και την έκανα κατάθεση, και σε 15 λεπτά τα λεφτά μπήκαν στον λογαριασμό μου χωρίς καμία προμήθεια.

ΣΟΥΡΕΑΛΙΣΜΟΣ!

Δεν με χρεώνουν που απασχολώ τον υπάλληλο στο κατάστημα και καταθέτω ένα cheque ξένης τράπεζας (και μου δίνουν αμέσως τα χρήματα), αλλά με χρεώνουν όταν τα χρήματα στέλνονται με wire transfer.

... Δυστυχώς η πληρωμή μέσω cheque καταργήθηκε στην Ελλάδα...

facebookad

Τραπεζες για adsense

Δημοσίευση από facebookad » 30 Ιαν 2013 21:24

citibank εμβασμα 3 ευρω. Εμπορικη εμβασμα 3 ευρω

Άβαταρ μέλους
viktoras
Επικοινωνία:

Τραπεζες για adsense

Δημοσίευση από viktoras » 01 Φεβ 2013 12:45

Winbank δεν έχω δει να υπάρχει προμήθεια. Μπήκα μόλις και έλεγξα, δεν υπάρχει οποιαδήποτε προμήθεια και ο λογαριασμός είναι απλός ταμιευτηρίου.
<?="Hello Freestuff";?>
Quality hosting by Cityhost

Άβαταρ μέλους
scoobby
Επικοινωνία:

Τραπεζες για adsense

Δημοσίευση από scoobby » 01 Φεβ 2013 14:08

ttppsogr έγραψε:Έχει ερωτηθεί κι άλλες φορές εδώ μέσα (σε άλλα threads), πόσα κρατάνε οι τράπεζες, οπότε να καταθέσω και τα 2 cents μου:

1) Αποστολή των χρημάτων με έμβασμα σε τραπεζικό λογαριασμό μου στην Eurobank, 3 ευρώ προμήθεια. Το adsense λέει payment issued: Jan 21, και τα λεφτά μπαίνουν στο λογαριασμό Jan 23.

2) Αποστολή με επιταγή από την goole, πήγα στην eurobank στο γκισέ και την έκανα κατάθεση, και σε 15 λεπτά τα λεφτά μπήκαν στον λογαριασμό μου χωρίς καμία προμήθεια.

ΣΟΥΡΕΑΛΙΣΜΟΣ!

Δεν με χρεώνουν που απασχολώ τον υπάλληλο στο κατάστημα και καταθέτω ένα cheque ξένης τράπεζας (και μου δίνουν αμέσως τα χρήματα), αλλά με χρεώνουν όταν τα χρήματα στέλνονται με wire transfer.

... Δυστυχώς η πληρωμή μέσω cheque καταργήθηκε στην Ελλάδα...
Η επιταγη δεν ειναι ξενης τραπεζας απο οτι θυμαμαι,εκδιδοταν/τε απο citibank ελλαδος
ενω στην αλλη περιπτωση ειναι εμβασμα εξωτερικου!

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Τραπεζες για adsense

Δημοσίευση από Spyrostagas » 03 Φεβ 2013 02:02

Εμενα και Πειραιως αλλα και Αλφαμπανκ μου χρεωναν και χρεωνουν κανονικα 3 ευρω για καθε εμβασμα.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Τραπεζες για adsense

Δημοσίευση από cordis » 03 Φεβ 2013 21:47

Spyrostagas έγραψε:Εμενα και Πειραιως αλλα και Αλφαμπανκ μου χρεωναν και χρεωνουν κανονικα 3 ευρω για καθε εμβασμα.
viktoras έγραψε:Winbank δεν έχω δει να υπάρχει προμήθεια. Μπήκα μόλις και έλεγξα, δεν υπάρχει οποιαδήποτε προμήθεια και ο λογαριασμός είναι απλός ταμιευτηρίου.
κάποιος από τους δύο δεν έχει δει καλά τις κινήσεις του λογαριασμού του.

ελπίζω να είναι ο Spyrostagas :p
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
adiaforosgr
Επικοινωνία:

Τραπεζες για adsense

Δημοσίευση από adiaforosgr » 04 Φεβ 2013 12:58

Χρεώνει η Πειραιώς..

Απάντηση

Επιστροφή στο “Google AdSense”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης