Που βρίσκουν τις φωτογραφίες στα blog;

θέματα που αφορούν τον Blogger.com (Blogspot) και τα blogs που κάνουν hosting στην πλατφόρμα αυτή.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
dynamikhgynaika

Δημοσίευση από dynamikhgynaika » 06 Δεκ 2012 02:25

Γεια σας. Εγώ όταν γράφω ένα άρθρο στο blog μου χρησιμοποιώ φωτογραφικό υλικό από το flickr και διάφορες άλλες σελίδες που παρέχουν φωτογραφίες που επιτρέπεται να χρησιμοποιηθούν (ανάλογα πάντα με την άδεια χρήσης τους). Γενικά θα έλεγα ότι υπάρχουν αρκετοί περιορισμοί στο να βρει κάποιος καλές φωτογραφίες για να στολίσει το άρθρο του αν φυσικά δεν θέλει να πληρώσει site που πουλάνε φωτογραφίες. Παρόλες τις δυσκολίες τα βολεύω ψάχνοντας από εδώ και από εκεί. Αυτό όμως που δεν μπορώ να καταλάβω είναι το εξής. Όλα τα άλλα site - blog που βρίσκουν τις φωτογραφίες; Και το πιο κρίσιμο ερώτημα είναι που βρίσκουν φωτογραφίες προϊόντων όταν κάνουν product review σε ένα άρθρο; Οι οποίες φυσικά να είναι νόμιμες.
Δυναμική Γυναίκα
Ένα blog με άποψη για όλα τα γυναικεία θέματα

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 23 Δεκ 2012 23:20

όταν κάνεις product review δε σου στέλνουν είτε το προϊόν, οπότε και το φωτογραφίζεις, είτε ένα πακέτο τύπου που περιέχει και φωτογραφίες μέσα;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 26 Δεκ 2012 10:48

Ή και presskit.

Πάντως επειδή η πρώτη πρόταση του αρχικού θέματος μιλάει για άρθρο γενικά, η απάντηση είναι εύκολη. google images.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 27 Δεκ 2012 01:29

Καλύτερα flickr για να έχεις σιγουριά για τα δικαιώματα χρήσης...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Απάντηση

Επιστροφή στο “Blogspot.com - Blogger”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες