Αγορά INTEL 330 120GB SSD

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
nikobogio

Δημοσίευση από nikobogio » 06 Δεκ 2012 09:59

Από Intel σε Intel λέω να πάω αφου έχω μεινει ΠΟΛΥ ικανοποιημένος (ο παλιός μου ο 40ρης ο X-25V μασαει σιδερα ακομη) αλλα λεω να αναβαθμιστω και σε επιδοσεις και σε χωρητικοτητα.

Δοκιμασα και αλλες μαρκες και δεν εμεινα ευχαριστημενος (ειδικά kingston), ειναι λες και κατι ξερει η Intel και δε μας το λεει χαχα Αλλωστε νομιζω πρωτοστατησαν σαυτο το χορό των SSD... anyway...

Λεω να "τσιμπησω" τον INTEL 330 SERIES SSDSC2CT120A3K5 120GB SSD μιας και εχουνε ψιλοπεσει οι τιμες (για τον παλιο τον 40ρη μου ειχα δωσει 120 ευρω!!! χαλαλι του βεβαια)

Τωρα τι γινεται όμως, αφενώς θα ήθελα να ακούσω και άλλων γνωμες, ΟΧΙ για αλλες μαρκες αλλα ισως, κατα προτιμηση, τυχον προσωπικο experience στον συγκεκριμενο δισκο (αν και εμπιστευομαι με τυφλα ματια Intel)

KAI! Αν ενδιαφερεται κανεις αλλος για τον ιδιο δισκο, με μαθηματικη ακριβεια, αν μαζευτουμε περισσοτεροι θα χτυπήσουμε καλυτερη τιμή

Οποτε αν τυχον κανεις εδω απο αυτο το φοβερο community τυχαινει να θελει τον ιδιο δισκο, καντε join το buy request μου εδώ: http://gr.galoo.com/vbr/9429/intel-330- ... -120gb-ssd

Ευχαριστω Πολυ a-priori!

Άβαταρ μέλους
giannis17
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από giannis17 » 16 Δεκ 2012 14:06

Καλά το σκέφτεσαι δεν εχω να προσθέσω κάτι παρά το ότι οι Intel SSD είναι Samsung απλά με λογότυπο Intel απ'έξω. Οπότε αν δεις καμια καλή προσφορά σε samsung SSD τσίμπα το.

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης