Αποστολή custom emails

Από που να ξεκινήσω; Που θα βρω; κ.α. γενικές ερωτήσεις για την δημιουργία μιας ιστοσελίδας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
ipnotistis

Αποστολή custom emails

Δημοσίευση από ipnotistis » 08 Δεκ 2012 01:59

Δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα και θα ήθελα να ρωτήσω ποιοί τρόποι υπάρχουν για να σταλθεί ένα custom email σε πολλούς παραλήπτες ταυτόχρονα μέσω οποιαδήποτε ελεκτρονικής διεύθυνσης;

Γνωρίζω ότι για να έχει κάποιος στο email του συγκεκριμένη στοίχιση (πχ. αριστερά φωτογραφία, δεξιά το κείμενο, κτλ) θα πρέπει να είναι σε HTML και συγκεκριμένα σε tables. Δεν ξέρω πως γίνεται και δεν το χω ψάξει ακόμα, αλλά θα ήθελα να μάθω αν υπάρχουν κι άλλοι τρόποι.

ΥΓ. Δεν ήξερα σε ποια ενότητα να βάλω το θέμα και θα εκτιμούσα αν μεταφερόταν στο σωστό μέρος.

Άβαταρ μέλους
galher
Επικοινωνία:

Αποστολή custom emails

Δημοσίευση από galher » 08 Δεκ 2012 12:34

αν εννοεις newsletter σε χιλιαδες χρήστες υπαρχουν υπηρεσίες οπως το www.campaignmonitor.com/
,mailchimp.com/ και το sendgrid.com/ που κανουν αυτην την δουλεια.
αν θες λιγοτερα και δωρεαν μπορεις με το thunderbird

ALR
Honorary Member

Αποστολή custom emails

Δημοσίευση από ALR » 09 Δεκ 2012 03:16

Αν δε θέλεις να μπλέκεις με κώδικα υπάρχουν έτοιμες templates στο campaignmonitor & mailchimp (και τα 2 είναι .com).

Αλλά το πιο εύκολο software που έχω συναντήσει για email campaigns είναι το madmimi.com
Μπορείς να αλλάξεις σχεδόν όλο το styling του e-mail από έναν εύκολο visual editor και να κάνεις τα δικά σου themes επιλέγοντας ότι στοίχιση θέλεις με συνδιασμό κειμένου & φωτογραφίας.
Γίνονται πραγματάκια

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές ερωτήσεις κατασκευής ιστοσελίδων”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης