Aggregator κερδη

Affiliate marketing, προγράμματα συνεργατών. Όσα θέλετε να μάθετε για τον τρόπο επιλογής και χρήσης τους.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
facebookad

Aggregator κερδη

Δημοσίευση από facebookad » 11 Ιαν 2013 14:33

Καλημερα. Σκέφτομαι να φτιάξω έναν deal aggregator.
Μπορεί κάποιος να πει αν αξίζει τον κόπο. Βγάζουν αλήθεια κέρδη;
Δε μιλάμε να γίνεις πλούσιος αλλά να αξίζει τον κόπο

Άβαταρ μέλους
alexisitsios

Aggregator κερδη

Δημοσίευση από alexisitsios » 11 Ιαν 2013 14:50

αν ασχοληθείς (και με αυτό δεν εννοώ απλά να περάσεις τα feed σε ένα wordpress site) φυσικά και μπορεί να αξίζει.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Aggregator κερδη

Δημοσίευση από cordis » 11 Ιαν 2013 15:00

μπορείς να το κάνεις με το χέρι και να περνάς μόνο αυτές που αξίζουν;

τότε ο κόσμος θα σε ανταμείψει...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

facebookad

Aggregator κερδη

Δημοσίευση από facebookad » 11 Ιαν 2013 17:11

cordis έγραψε:μπορείς να το κάνεις με το χέρι και να περνάς μόνο αυτές που αξίζουν;

τότε ο κόσμος θα σε ανταμείψει...
Δηλαδη θεωρεις οτι υπαρχει αναλογια 1 προς 1; Δηλαδή μπαίνω στον aggregator ειδα αγορασα.

Αν το coockie κρατα 30 μερες δε μπορει να παρεις κερδος απο κατι άλλο;

Δηλαδη είδα πλύσιμο αυτοκινήτου και τελικά αγορασα κατι άλλο;

Με 6% commision για 500 ευρώ θελεις 9χιλ πωλήσεις. Ουτε λίγο ουτε πολύ αλλα πρεπει να γινουν με καρτα οι αγορες. Σωστα;

Μπορει να δωσει ταξεις μεγεθους κερδων ενας που ήδη έχει aggregator? η κερδη ανα 1000επισκέπτες

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Aggregator κερδη

Δημοσίευση από cordis » 11 Ιαν 2013 17:49

το 1 προς 1 που ακριβώς το διάβασες;

με αυτό που σου είπα θα χτίσεις reputation και επαναλαμβανόμενους χρήστες. εκτός κι αν νομίζεις ότι έχεις τον μοναδικό aggregator κι ο χρήστης που έκανε click από εσένα δε θα κάνει click και σε κάποιον άλλον μέσα σε αυτές τις 30 ημέρες...

υπάρχει και aggregator με 1000 επισκέπτες την ημέρα που βγάζει 10 ευρώ την ημέρα και άλλος που βγάζει 10 ευρώ τον μήνα.

το να έχεις επισκέψεις είναι ένα θέμα, το να κάνεις τις επισκέψεις πωλήσεις είναι άλλο θέμα...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

facebookad

Aggregator κερδη

Δημοσίευση από facebookad » 11 Ιαν 2013 20:10

cordis έγραψε: υπάρχει και aggregator με 1000 επισκέπτες την ημέρα που βγάζει 10 ευρώ την ημέρα και άλλος που βγάζει 10 ευρώ τον μήνα.

το να έχεις επισκέψεις είναι ένα θέμα
Εσυ ειπες να βαζεις μονο αυτες που αξίζουν (με ποια κριτήρια αραγε; προσωπικά μόνο του καθενα) δηλαδη αλλες θα εβαζα εγω αλλες εσυ αλλες ο αλφα ο βητα κλπ
Eτσι ομως θα χάνεις (άχρηστα κατα την κρίση σου κλικς) που θα μπορούσουν όμως να οδηγήσουν σε πώληση.

Δεν ειπα πως δεν θα πατανε σε αλλον aggr αλλα αφου ο καθενας θα θελει να καπελωσει τον αλλο με το μπισκότο του γιατι να μην εχεις ολες τις προσφορές. Πολλες φορες απο εκει που δεν περιμενεις ερχεται.

Μια και το ανεφερες υπαεχει καποιος agr με επιλεγμένες προσφορές;

cordis έγραψε: , το να κάνεις τις επισκέψεις πωλήσεις είναι άλλο θέμα...
Πως μπορει αληθεια ενας aggr να κανει πώληση ενω ενας αλλος να μην την κανει αν μιλαμε για ιδιες επισκεψεις απο ιδιο κοινο.

Δε λεω του ενος οι επισκεψεις να ειναι απο αναζήτηση Google και σχετικες διαφημίσεις και του αλλου σπαμαρισμα στο facebook.

με ιδιο κοινο και ιδιες επισκέψεις λες να μετραει τόσο το αισθητικό μέρος;

andreaslll

Aggregator κερδη

Δημοσίευση από andreaslll » 11 Ιαν 2013 20:43

Δηλαδή εσύ μέχρι τώρα πίστευες ότι δεν μετράει το αισθητικό μέρος στις πωλήσεις;

Από τα χρώματα, μέχρι το logo και μέχρι τις γραμματοσειρές που θα χρησιμοποιήσεις, όλα μετράνε και μάλιστα πολύ.

facebookad

Aggregator κερδη

Δημοσίευση από facebookad » 11 Ιαν 2013 21:17

Φυσικα και μετράει.
Στους aggr που ξέρω εγώ η σειρά alexa είναι
soby, bonusdeals, mydeals, oladeals χωρις απαραιτητα να ναι και η αισθητική σειρά 1-2-3-4 αυτή. Προσωπικα 3-1-4-2
θεωρώ όμως πιθανο στα κέρδη η σειρα να ειναι 1-2-3-4
οσο για brand.... Xμμμμ δυσκολα πραματα αυτά

Είδα εδω στο site οτι καποιος πουλάει το deals24 και το θεωρώ δυνατό όνομα.

Για καποιον που έχει ήδη aggr και ξερει ήδη την αγορά 1000 ευρώ δεν μου ακούγονται απαγορευτικά.

Ομως κανα χρονο τωρα έχει μείνει απούλητο και ξεφυτρωσαν 50 aggr Και 100+ deal sites με ονοματα που δυσκολα θα γινουν ποτε branded

Περιεργα πραματα αυτα

andreaslll

Aggregator κερδη

Δημοσίευση από andreaslll » 11 Ιαν 2013 21:33

Έχεις πολύ μεγάλο λάθος να πιστεύεις ότι η κατάταξη στην alexa είναι ίδια με την κατάταξη στα κέρδη. Αυτό που σου διαφεύγει είναι το conversion, το οποίο καθορίζεται από παράγοντες όπως αυτούς που ανέφερα και πολλούς ακόμη.

Δεν φαντάζεσαι πόσο εύκολα 2 σελίδες στο ίδιο site μπορούν να έχουν τεράστια διαφορά σε conversion. Με το ίδιο logo, τα ίδια χρώματα και την ίδια διαφημιστική προώθηση.

facebookad

Aggregator κερδη

Δημοσίευση από facebookad » 11 Ιαν 2013 21:42

Γενικα αυτό που λες ισχύει. Αυτος ειναι ο κανονας.

Ομως με τους aggregators το όλο "κόλπο" ειναι ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ στα απλα μαθηματικα γιατι η δουλειά τους ειναι ιδια

Εχω πιο πολλους επισκέπτες καπελωνω με το coockie μου περισσότερους παιρνω την προμηθεια.

Δυσκολο να φανταστω πως στο α site ο επισκεπτης απλα τσακαρει και χαζευει προσφορες ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΛΙΚ ενω στο β αγοραζει οταν ακομα και η εικονα για να κάνεις το κλικ που επισης ειναι σημαντική είναι η ίδια!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος facebookad την 11 Ιαν 2013 22:22, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Aggregator κερδη

Δημοσίευση από cordis » 11 Ιαν 2013 22:10

ok
- follow me @twitter

NikosBonus

Aggregator κερδη

Δημοσίευση από NikosBonus » 11 Ιαν 2013 23:21

Είναι μια πολύ καλή αγορά και πρέπει οπωσδήποτε να μπεις γιατί έχει πάρα πολλά λεφτά! Πριν κανένα χρόνο τα πράγματα δεν ήταν τόσο καλά όσο σήμερα! Είναι η κατάλληλη στιγμή!
www.Bonusdeals.gr: Ολες οι προσφορές σε 1 σελίδα
www.Fthina-Aeroporika.gr: Φθηνά Αεροπορικά
www.fashionlike.gr: FashionLike.gr: Ο απόλυτος Οδηγός μόδας!

dimtris155

Aggregator κερδη

Δημοσίευση από dimtris155 » 11 Ιαν 2013 23:59

NikosBonus έγραψε:Είναι μια πολύ καλή αγορά και πρέπει οπωσδήποτε να μπεις γιατί έχει πάρα πολλά λεφτά! Πριν κανένα χρόνο τα πράγματα δεν ήταν τόσο καλά όσο σήμερα! Είναι η κατάλληλη στιγμή!
Ποια πράγματα ειναι καλύτερα σε σχέση με ένα χρόνο πριν;
Γιατί έχω την αντίθετη αίσθηση;

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Aggregator κερδη

Δημοσίευση από cordis » 12 Ιαν 2013 00:07

*sarcasm* ?
- follow me @twitter

facebookad

Aggregator κερδη

Δημοσίευση από facebookad » 12 Ιαν 2013 00:13

cordis έγραψε:*sarcasm* ?
Πιθανα να κανει πλακα.

Βεβαια ο συνολικός τζίρος απο τα deal sites μπορει και να ειναι μεγαλύτερος

Απάντηση

Επιστροφή στο “Affiliate marketing - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες