Απειλητική προσέγγιση σε ανθρώπους που ασχολούνται με web design / development

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
varchar

Δημοσίευση από varchar » 30 Ιαν 2013 15:39

Όπως είπες φίλε θα πρέπει να προσέχουμε που βάζουμε τις υπογραφές μας. Προσωπικά δεν μου έχει τύχει κάτι ανάλογο για να ξέρω πως να το χειριστείς.

Άβαταρ μέλους
malla
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από malla » 31 Ιαν 2013 18:49

Επεσα και γω θύμα του, το ίδιο ακριβώς διάστημα με τον φίλο, αλλά ο εκβιασμός κράτησε με μένα ακριβώς 1μέρα.Την επομένη τον "έστειλα" , κάνοντας καταγγελία στο κοντινότερο αστυνομικο τμημα, ενω παράληλα ενημέρωσα 2δικηγόρους για να "δω" κατα πόσο έχει ισχύ το συμβόλαιο του , το οποιο αποδείκτηκε μια πατσαβούρα.
Μου έκανε εντύπωση το γεγονος οτι δεν κατάφερα με τα στοιχεία που έχω , να τον "δώσω" στην δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος τον ανώμαλο, αφού αυτό γίνετε υπηρεσιακά μετα απο την καταγγελία στο τμήμα..
Τέλος πάντων προσοχή, πολλά τα λαμόγια , πολλοί κ οι ανώμαλοι

HeadsUp

Δημοσίευση από HeadsUp » 01 Φεβ 2013 08:06

Βρε καλώστην :D

Και μένα η ΔΗΕ μου είπε ότι θα έπρεπε να μιλήσω απευθείας μαζί τους μόνο σε περίπτωση που δεν ήξερα στοιχεία του και έπρεπε να ψάξουν traces κλπ.

Διαφορετικά πάει υπηρεσιακά, εφόσον γίνει μήνυση - όχι καταγγελία. Με την καταγγελία δεν κάνεις ουσιαστικά τίποτα εκτός από το να καταγράψεις το γεγονός, εφόσον ζητήσεις να γραφτεί στο βιβλίο συμβάντων. Ίσως γίνει και κάποια σύσταση εφόσον ζητηθεί αλλά μέχρι εκεί.

Εγώ φανταζόμουν ότι απλά ενημερώνοντας για κάτι τέτοιο και μάλιστα αναφέροντας ότι υπάρχουν και άλλοι (με στοιχεία) που έχουν υποστεί κάτι αντίστοιχο, θα γινόταν έστω κάποια έρευνα αλλά δεν...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης