Πρόβλημα με είσοδο στο phpmyAdmin

Τεχνικές και μόνο Συζητήσεις για WEB hosting servers, Mail servers, DNS servers. Όχι αναζήτηση υπηρεσιών εδώ!

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Natasa_Social Media Shop
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Natasa_Social Media Shop » 18 Ιαν 2013 16:06

Παιδιά γεια σας και καλώς ήλθα :kaloe:

Λοιπόν το πρόβλημά μου είναι το εξής:

Έχω κάνει εγκατάσταση του Pop Up! plugin σε κάποιο WP site που δουλεύω, για το οποίο όμως πρέπει να αλλάξω το table collation του phpMyAdmin, διότι οι ελληνικοί χαρακτήρες εμφανίζονται ως ερωτηματικά ??? . Το support team του plugin μου έδωσε αυτές τις οδηγίες http://answers.yahoo.com/question/index ... 418AAGvbXz

Το πρόβλημα τώρα είναι ότι όταν πάω να μπω στο phpmyAdmin μέσα από το
cpanel μού δίνει το εξής μήνυμα "error This feature is not available while logged in with root override. You are logged in with the root, or reseller's password. Please login with this user's account password or go back.
Relogin"

Έκανα ξανά login με τα ίδια username & password αλλά τίποτα. Η αλήθεια είναι (και όπως μάλλον φαίνεται) δεν είμαι πολύ σίγουρη για το ποια η διαφορά των στοιχείων με τα οποία μπαίνω από το user's account password που μου ζητάει το μήνυμα. Γενικά δεν καταλαβαίνω. Έχει κανείς καμιά ιδέα για το πώς μπορώ να μπω στο phpMyAdmin εντέλει;
Hosting provider είναι το Godaddy.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Πολύ πολύ.
:lol:

Άβαταρ μέλους
mrpc
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mrpc » 18 Ιαν 2013 19:32

Έχεις reseller account;

(btw το θέμα σου δεν έχει καμία σχέση με wordpress. Ρωτάς κάτι για τον τρόπο λειτουργίας του phpMyadmin στο cpanel. Στο μεταφέρω.)

Natasa_Social Media Shop
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Natasa_Social Media Shop » 21 Ιαν 2013 14:56

mrpc έγραψε:Έχεις reseller account;

(btw το θέμα σου δεν έχει καμία σχέση με wordpress. Ρωτάς κάτι για τον τρόπο λειτουργίας του phpMyadmin στο cpanel. Στο μεταφέρω.)
Ευχαριστώ για την απάντησή σου mrpc
Δεν υπάρχει reseller account όχι ....

(συγγνώμη για το μπερδευτικό θέμα ...)

Άβαταρ μέλους
mrpc
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mrpc » 21 Ιαν 2013 15:03

Αν έχεις απλό shared hosting και σου εμφανίζει τέτοιο μήνυμα, τότε πρέπει να ενημερώσεις το support της εταιρείας hosting.
Το συγκεκριμένο μήνυμα βγαίνει κανονικά όταν κάνεις login στο cpanel αυτόματα μέσω του whm σαν διαχειριστής του server.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Apache, IIS, DNS Servers”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες