Νέα υπηρεσία www.dvdelivery.gr

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
osyris1982
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από osyris1982 » 05 Φεβ 2013 12:55

Αγαπητοί φίλοι καλησπέρα σας,
θα ήθελα τις γνώμες σας, προτάσεις και σχόλια σχετικά με μια νέα υπηρεσία που ανέβασα στο διαδύκτιο και αφορά την παράδοση ταινιών DVD απο τα κατα τόπους συνεργαζόμενα DVD Clubs.
Για να γίνω πιο σαφής..
μπαινετε στην σελίδα www.dvdelivery.gr και αυτό που έχετε να κάνετε είναι να επιλέξετε ποια ταινία θέλετε να δείτε, να δείτε το trailer της ταινίας, να διαβάσετε την υπόθεση και μετά να πάρετε τηλέφωνο το συνεργαζόμενο video club της περιοχή σας και να ζητήσετε να σας την φέρει σπίτι σας!
ουσιαστικά γλιτώνετε χρόνο και κόπο απο το να πάτε στο DVD Club, και να διαλέξετε εκει ταινία.
Σαν να παραγγέλνετε φαγητό!
κοιτάτε τον κατάλογο του, επιλέγετε τι θα φάτε και το παραγγέλνετε στο κατάστημα.!

Ξέρω βέβαια οτι πολύς κόσμος κατεβάζει ταινίες(!) και οτι τα DVD Clubs πιέζονται, αλλα επειδή έκανα αρκετή έρευνα ειδα οτι ακομα υπάρχει κόσμος και μάλιστα αρκέτος ο οποίος είναι όπαδός του DVD Club!

Γενικά αυτή ειναι η όλη ιδέα και πάνω σε αυτό θα ήθελα τα σχολιά σας...

ευχαριστώ πολύ!

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 05 Φεβ 2013 13:25

Γιατι να μπω σε ολη αυτη τη διαδικασια σαν καταναλωτης εγω, ενω μπορω είτε να αγοράσω είτε να νικιασω μια ταινια απο καποια ον λαιν υπηρεσια οπως πχ το iTunes store?

Με 2 κλικ μολις ανοιξω το iTunes αγοραζω η νικιαζω οποια ταινια ή σειρα θελω:

Εικόνα
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

osyris1982
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από osyris1982 » 05 Φεβ 2013 15:09

ευχαριστω για την απαντηση!
καταρχάς θέμα κόστους...
αν βλέπω καλά θελει 4 € για ενοικιαση ενω με τον δικό μου τρόπο πληρώνεις 2-2.50. οσο νοικιάζουν τα DVD Clubs.
Δεν έχω περιορισμούς πότε να την δω
Δεν χρειάζονται πιστωτικες - pay safe card, paypal.
Μπορείς να νοικιάσεις επίσης παιχνίδια, κονσόλες κτλ.
επίσης θεωρώ οτι δεν είμαστε πολυ εξοικιωμένοι με την on line ενοικίαση...κάνω λάθος?

Άβαταρ μέλους
canopus

Δημοσίευση από canopus » 06 Φεβ 2013 13:24

Καλησπέρα.

τα νούμερα στο slider σου φεύγουν τέρμα δεξιά ; εγώ πάντως τα βλέπω όλα με firefox.

Μακάρι να πιάσει η προσπάθεια σας. Φαντάζομε πληρώνεσαι από τον τύπο με το video club…
Από ότι κατάλαβα αν έχει video club κοντά μου θα τον πάρω τηλέφωνο;

Αν μάθω ότι μου τα φέρνει σπίτι.. και μάθω το τηλέφωνο γιατί να ξανά μπω στην σελίδα;

Αν για κάποιον λόγο δεν το έχει εκεί το dvd; Θα μου το φέρει την επόμενη που το έχει; Ή θα το κλείσουμε θα διαλέξω άλλη ταινία και θα τον ξανά πάρω; Και φτου και από την αρχή;

Sorry αλλά νομίζω ότι σαν ιδέα είναι πολύ καλή. Αλλά θέλει λίγο …. Ψάξιμο ώστε να αξίζει να το κάνω.

osyris1982
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από osyris1982 » 06 Φεβ 2013 15:22

καλησπέρα φίλε μου!
τα νουμερα έχουν ενα θεματακι με το css προεκυψε 2 μερες τωρα φτιαχεται άμεσα. στον IE φαινονται καλά.
το DVD Club που ειναι στην περιοχή σου θα πρεπει να συνεργάζεται μαζί μου για να το δεις στο site. όπως για παράδειγμα αμα ψάξεις αττικη | υπόλοιπο αττικής θα δεις ενα κατάστημα που συνεργαζόμαστε ήδη.
τώρα όσον αφορά πως δουλεύει όλο αυτο
Σκέψου το εξης...
πας στο DVD club για να πάρεις μια ταινία, χωρις να ξέρεις ποια. ξεκινάς λοιπόν και ψάχνεις, βρίσκεις μια που σου αρεσει και βλέπεις οτι δεν υπάρχει. οπότε τι κάνεις; ή θα ψάξεις για άλλη ή θα φύγεις.
το ιδιο ακριβώς προσφέρει και το site μου..δηλαδη ψάχνεις ποια ταινία θες, βλέπεις trailer, περιγραφές κτλ, παιρνεις τηλέφωνο και αν την έχει στην φέρνει σπίτι σου αλλιως θα ψάξεισ για άλλη ή τελικά δεν θα δεις ταινία!!
η ουσία ειναι οτι γλιτώνεις τον κόπο να πας στο κατάστημα, να βρεις να παρκαρεις ειδικά αν μενεις κέντρο(!). επίσης πόσες φορές εισαι σπίτι σου χαλαρός και σου έρχεται η διαθεση να δεις μια ταινία ή να παιξεις ενα παιχνίδι;;; ποιος σηκώνεται να πάει μέχρι το κατάστημα;;
τώρα αν ξέρεις ποια ταινία θές και ξέρεςι το τηλέφωνο του συνεργαζόμενου καταστήματος, κανένα πρόβλημα. τον παιρνεις τηλέφωνο και του λες να στην φέρει!
η δικιά μου δουλεια σαν site ειναι να βοηθήσω τα dvd clubs να εντάξουν τo delivery στις παροχές τους και εν συνεχεία αυτό να το προσφέρουν στουσ πελάτες τους.

σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου

sonic74

Δημοσίευση από sonic74 » 06 Φεβ 2013 20:43

Ωραία ιδέα για site......ιδίως τώρα που έχουν κατεβάσει όλα τα torrent και rapid shares sites....ο τζάμπας έχει πεθάνει !

Αυτο που μένει είναι να νοικιάσεις ή να αγοράσεις κάποια ταινία ή παιχνίδι !

Καλή επιτυχία

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 06 Φεβ 2013 21:05

Ο τζάμπας (με την μορφή που τον περιγράφεις) δεν έχει πεθάνει, ζει και βασιλεύει.

Ωραία υπηρεσία κατά τα άλλα, ελπίζω να πιάσει!

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 06 Φεβ 2013 21:05

sonic74 έγραψε:ιδίως τώρα που έχουν κατεβάσει όλα τα torrent και rapid shares sites....ο τζάμπας έχει πεθάνει !
lol τι πίνεις και δεν μας δίνεις?
Τα torrents ζουν και βασιλεύουν!
Άκου ο τζάμπας πέθανε :lol:

osyris1982
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από osyris1982 » 06 Φεβ 2013 22:55

παιδες ο τσαμπας θα υπαρχει παντα με καθε μορφη.

Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι στα ~15 dvd clubs που πηγα για να τους ρωτησω πως πανε οι δουλειεσ, αν ερχεται ακομα κοσμος κτλ, ολοι μου απαντησαν οτι κανουν κατα μεσω ορο 50-60 ενοικιασεις την ημερα!
και στα περιπου 100 ατομα που ανταντησαν σε μια διαδικτυακη ερευνα το 80% θα ηθελε μια τετοια υπηρεσια και ας ξερει να κατεβαζει torrents κτλ

και μην ξεχναμε οτι πολυς κοσμος δεν εχει ιδεα πως να κατεβαζουν ταινιεσ και μην αναφερω games για psp, xbox κτλ..

thanks!

sonic74

Δημοσίευση από sonic74 » 07 Φεβ 2013 12:24

lol.....καλά μην βαράτε !

Μάλλον επειδή δεν την ψάχνω πλέον με torrents και rapid....... είμαι βαθιά νυχτωμένος !

Πάντως σύμφωνα με στατιστικές αυτοί που κατεβάζουν τζάμπα.......θα αγοράσουν κιόλας απο το ίντερνετ (ταινίες,παιχνίδια,software κ.τ.λ.)

osyris1982
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από osyris1982 » 07 Φεβ 2013 15:53

Απο θέμα λειτουργικότητας πως σας φαίνετε το Site?

sonic74

Δημοσίευση από sonic74 » 07 Φεβ 2013 18:08

osyris1982 έγραψε:Απο θέμα λειτουργικότητας πως σας φαίνετε το Site?
1) Εγώ θα ήθελα επάνω στην αναζήτηση στο δεύτερο πεδίο για τίτλο ταινίας ή παιχνιδιού να είχε και επιλογή κατηγορίας άν γίνεται !

2) Επίσης θα ήθελα να βλέπω άς πούμε στην περιοχή που θέλω ποιά Video Club εξυπηρετείς !

αυτά, βέβαια θα ήθελα κι'αλλα πράγματα αλλα.....

osyris1982
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από osyris1982 » 08 Φεβ 2013 09:18

για το 1 νομίζω οτι ειναι ποιο εύκολο να γράψεις τον τιτλο της ταινιασ ή του game.

Για το 2 αμα επιλέξεις περιοχή και μετα αναζήτηση, δεν χρειάζεται να βάλεις ταινία, θα σου φέρει τα DVD Clubs της περιοχής που επέλεξες. το μόνο που υπαρχει για να δεις ειναι στο υπολοιπο αττικης...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης