Γνώμες για tablet

Σχετικά με όλα τα Laptop, Netbook και Tablet PCs

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Zizo
Honorary Member
Επικοινωνία:

Γνώμες για tablet

Δημοσίευση από Zizo » 16 Φεβ 2013 01:48

Hey,
Μετά από πρόσφατα γενέθλια πήρα την υπόσχεση ότι πρόκειται να μου κάνουν δώρο ένα tablet...
Εκτός αν κλάψω και πω δεν θέλω...

Πρόκειται για ένα android tablet των 100€ πάνω κάτω (στην Γερμανία), (κάμποσα) 2-4 GB RAM AN άκουσα καλά. 1 physical button μπροστά και 1 το power up. Μόνο μπροστινή κάμερα, 1 mini usb, hdmi out. Και αν πρόσεξα καλά δεν παίρνει έξτρα μνήμη και μάλλον ούτε 3G σήμα. Πιάνετε άνετα με το 1 χέρι (δεν είναι τεράστιο). Έψαξα στο google και δεν το βρήκα. Αν έχει υποψιαστεί κανείς το μοντέλο θα ήθελα να το checkάρω online...

Μιας και είναι κοντινό άτομο και σαν nerdάκος εγώ, ίσως παρεμβάλλω στην αγορά και πάρω κάτι καλύτερο ή σιγουρευτώ ότι αυτό που θα πάρω είναι κομπλέ.

Καταρχήν, τι tablet προτείνετε γύρο στα 100€?
Τι χάνω απτα ακριβά tablet?
Και αν βάλω και γω το χέρι μου και δώσω max ένα 50€ ακόμα... Συμφέρει?
Διαφήμιση πέφτει μόνο στα τρομερά tablets και έτσι μένουν κριμένα τα καλά low budget tablets.

Εγώ προσωπικά έχω κινητό των 9€ και παίρνω τηλ. μια στο τόσο αλλά το skype στο σπίτι έγινε το default τηλ. μου. Κάποτε είχα το Nokia 5800 και οι συνήθειές μου ήταν να έχω γύρο στα 7-10GB μουσική, και να περνάω τις γραφικές δημιουργίες μου (3d, video, stills) για φιγούρα και να χαίρομαι όταν τα βλέπω on-the-go... άντε και καμιά ταινία.
Τα υπόλοιπα είναι ευφάνταστα.

Τώρα να έχω tablet με 8GB σκληρό... θα είναι χαζό για μένα... αλλά έχω μια 8GB Micro SD HC, κλάση 4η, μνήμη που κάθετε... αν μπορούμε να την εκμεταλλευτούμε, καλώς. Δεν με νοιάζει να είναι 10πύρινο ή να έχει super αμόλυβδη hd οθόνη. Αρκεί το λειτουργικό να τρέχει ομαλά και να μην ξεροβύχει στα ίδια του τα γραφικά.
Ακούω γνώμες! Αν και φαντάζομαι πως ζητάω πολλά... κλασικά... λες και ζήτησα ipad και βλακείες.
και by the way, έτσι θα έπρεπε να είναι τα post, και όχι: Θέλω κάμερα/κινητό/λαπτοπ και όπου λάχει...
Εικόνα
What you waiting for?

Απάντηση

Επιστροφή στο “Φορητοί Υπολογιστές”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες