Αντιγραφή κειμένου από βικιπάιδεια

Search Engine Optimization, Search Engine Positioning, Τρόποι προώθησης των σελίδων μας

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, SEM Moderators

Απάντηση
view-x

Δημοσίευση από view-x » 21 Φεβ 2013 03:32

Γειά σας,ξέρετε άν μπορώ νά επικολήσω στήν σελίδα μου κείμενο από τήν βικιπάιδεια ελεύθερα;Αρκεί νά αναφέρω απλώς τήν πηγή ή υπάρχουν άλλοι περιορισμοί;

view-x

Δημοσίευση από view-x » 21 Φεβ 2013 15:58

Κανείς δέν γνωρίζει ?

Άβαταρ μέλους
nikosdimos

Δημοσίευση από nikosdimos » 21 Φεβ 2013 17:53

view-x έγραψε:Γειά σας,ξέρετε άν μπορώ νά επικολήσω στήν σελίδα μου κείμενο από τήν βικιπάιδεια ελεύθερα;Αρκεί νά αναφέρω απλώς τήν πηγή ή υπάρχουν άλλοι περιορισμοί;
Με μια αναζήτηση στο Google όπως αυτή εδώ: http://bit.ly/12RHbCt και κοιτώντας στο μόλις δεύτερο αποτέλεσμα θα έβρισκες την απάντησή σου.

Τα άρθρα απ' τη Wikipedia μπορούν να χρησιμοποιηθούν υπό τους όρους των αδειών: Οπότε κατά τη γνώμη μου μπορείς να χρησιμοποιήσεις κείμενο απ' τα άρθρα με τις κατάλληλες παραπομπές προς τα άρθρα.

Για να βρεις κατάλληλες παραπομπές προς ένα άρθρο πας στο μενού της Wikipedia (από default είναι στα αριστερά της οθόνης): Toolbox --> Cite this page. Στα Ελληνικά είναι Εργαλειοθήκη --> Παραπομπή.

view-x

Δημοσίευση από view-x » 21 Φεβ 2013 19:06

Είχα κάνει αναζήτηση καί διάβασα κάποια πράγματα αλλά επειδή μπλέκονται διάφορες όρολογίες περί CC,GNU, δέν είμουν σίγουρος.Ευχαριστώ.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανές αναζήτησης & SEO”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης