αγγελίες εργασίας για Προσωπικό και Στελέχη Πληροφορικής από το FreeStuff

Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις. Θέματα προς συζήτηση.

Συντονιστές: Super-Moderators, Reporters

Άβαταρ μέλους
alexisitsios

Δημοσίευση από alexisitsios » 26 Φεβ 2013 14:39

@DGeorge

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τη συζήτηση ούτε θεωρώ ότι μου επιτίθεσαι. Γενικά είναι ενδιαφέρον να πέφτουν διάφορες απόψεις σε ένα θέμα. Δεν σημαίνει ότι κάποιος έχει δίκιο ή άδικο. Απλά είναι και η οπτική γωνιά που το βλέπει κάποιος.

Από εκεί και πέρα σίγουρα έχουν χτυπηθεί τόσο οι εργοδότες, όσο και οι εργαζόμενοι μέσα από την κρίση. Παρόλα αυτά αν υπάρχουν νέες ιδέες και αγορές, δεν είναι κάτι που θα έπρεπε να το δούμε αρνητικά. Π.χ. προ κρίσης χώροι εργασίας όπως το colab δεν υπήρχαν, παρόλα αυτά σε διάστημα 2 χρονών βλέπουμε πως υπάρχει ζήτηση και έχουν μεγάλη απήχηση στον κόσμο. Επίσης κάποιοι έχουν αρχίσει να γίνονται και πιο εξωστρεφείς. Παρόλα αυτά είναι κρίμα να μισθώνουμε συνεργάτες από το odesk ή το freelancer. Και δεν είναι πάντα θέμα κόστους το γεγονός ότι συνεργάζεσαι με sites του εξωτερικού. Απλά δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο στην Ελλάδα...

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι θα μπορούσε (είτε μιλάμε για paid hiring platform είτε όχι), η δυνατότητα διασύνδεσης freelancers με τον επιχειρηματία - καταναλωτή να γίνει πιο εύκολη μέσα από το freestuff. Αν συνδυάσεις και το γεγονός ότι ο cordis έχει επαφές με το 123p, θα μπορούσε να γίνει κάτι πολύ καλό αν υπάρξει το αντίστοιχο brainstorming. Δεν είναι απαραίτητο η πλατφόρμα να είναι paid. Απλά την ιδέα της hiring platform ήθελα να ρίξω, καθώς επίσης και έναν ενδεχόμενο συνδυασμό με το 123p. Από εκεί και πέρα και paid να είναι η μία ενδεχόμενη πλατφόρμα, δεν θα είχα πρόβλημα γιατί ούτως ή άλλως πληρώνω την προμήθεια σε freelance sites.

Άβαταρ μέλους
charavge

Δημοσίευση από charavge » 27 Φεβ 2013 11:05

Συγχαρητήρια, πάντως, Γιάννη για τη λειτουργία αυτή των αγγελιών εργασίας.
Και εμείς τη χρησιμοποιήσαμε δίνοντάς μας την ευκαιρία να συνεργαστούμε αλλά και να γνωρίσουμε αξιόλογα άτομα.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 27 Φεβ 2013 14:48

Πριν λίγες ημέρες γράφαμε για την αποδοχή που έχουν οι αγγελίες εργασίας του forum μας στην αγορά πληροφορικής της Ελλάδας.

Αυτό φαίνεται πως τους έδωσε μεγαλύτερη ώθηση κι έτσι μέσα σε λίγες μόνο ημέρες φτάσαμε τις 170 ενεργές αγγελίες, σπάζοντας καθημερινά το ρεκόρ μας που ήταν στις 160 ενεργές αγγελίες.

Σε αυτό το διάστημα υπήρξαν αγγελίες εργασίας που δέχτηκαν 50 ή ακόμα και 60 βιογραφικά μέσα σε 2 ημέρες! Πολλές ήταν και αυτές που δέχτηκαν πάνω από 15 βιογραφικά στο ίδιο χρονικό διάστημα.

Αυτό δε μπορεί παρά να μας χαροποιεί, γιατί δείχνει το πόσο χρήσιμη είναι η υπηρεσία μας την δύσκολη αυτή περίοδο, και μας δίνει δύναμη να σχεδιάζουμε ωραία πράγματα για το μέλλον που θα την κάνουν πολύ καλύτερη.

Ευχαριστούμε όλους
http://jobs.freestuff.gr/
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 27 Φεβ 2013 15:50

cordis έγραψε:Πριν λίγες ημέρες γράφαμε για την αποδοχή που έχουν οι αγγελίες εργασίας του forum μας στην αγορά πληροφορικής της Ελλάδας.

Αυτό φαίνεται πως τους έδωσε μεγαλύτερη ώθηση κι έτσι μέσα σε λίγες μόνο ημέρες φτάσαμε τις 170 ενεργές αγγελίες, σπάζοντας καθημερινά το ρεκόρ μας που ήταν στις 160 ενεργές αγγελίες......
......Ευχαριστούμε όλους
http://jobs.freestuff.gr/
Με συγχωρείς, δηλαδή, φίλτατε Γιάννη.... Αμφέβαλες γι'αυτά που γράφεις :question::think::question:
Όσα χρόνια είμαι σ'αυτή τη φοβερή παρέα, δεν θυμάμαι κάποια Ιδέα (στο Πνεύμα και στη Φιλοσοφία του Freestuff), που να μην είχε τέτοιες -ή ανάλογες- επιτυχίες.
Κι αντί να ευχαριστείς εσύ -σεμνότατος όπως πάντα-, πρέπει να σ'ευχαριστούμε εμείς για τον Χρόνο και τον Κόπο σου, που αφιερώνεις, ώστε να είναι το δικό μας Forum, το δικό μας Site, εκεί... Στην Κορυφή!
(Πιστεύοντας ότι εκφράζω τη συντριπτική πλειοψηφία των μελών του Freestuff) Εμείς σ'ευχαριστούμε Γιάννη γι'αυτόν εδώ τον χώρο, για όσα αντιπροσωπεύει, και για όσες δυνατότητες μπορεί -κάθε στιγμή- να εμφανίσει!
Νά'σαι καλά τόσο εσύ, όσο κι οι επίλεκτοί σου!!:pint::pint::pint::pint:
Και θα έλθουν -σίγουρα- κι ακόμα καλύτερα κι ομορφότερα πράγματα και καταστάσεις!

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 27 Φεβ 2013 17:41

Η αλήθεια είναι ότι στην Ελλάδα εργάζονται ελάχιστοι. Αλλά αυτοί που πραγματικά εργάζονται είναι ιδιαίτερα ανταγωνιστικοί σε διεθνές επίπεδο. Συγχαρητήρια για την προώθηση της εργασίας.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 27 Φεβ 2013 20:55

"προώθηση της εργασίας", πολύ ωραίο κι αυτό και πολύ δύσκολο! :D
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 02 Μαρ 2013 15:11

alexisitsios έγραψε:Παρόλα αυτά είναι κρίμα να μισθώνουμε συνεργάτες από το odesk ή το freelancer. Και δεν είναι πάντα θέμα κόστους το γεγονός ότι συνεργάζεσαι με sites του εξωτερικού. Απλά δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο στην Ελλάδα...

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι θα μπορούσε (είτε μιλάμε για paid hiring platform είτε όχι), η δυνατότητα διασύνδεσης freelancers με τον επιχειρηματία - καταναλωτή να γίνει πιο εύκολη μέσα από το freestuff. Αν συνδυάσεις και το γεγονός ότι ο cordis έχει επαφές με το 123p, θα μπορούσε να γίνει κάτι πολύ καλό αν υπάρξει το αντίστοιχο brainstorming. Δεν είναι απαραίτητο η πλατφόρμα να είναι paid. Απλά την ιδέα της hiring platform ήθελα να ρίξω, καθώς επίσης και έναν ενδεχόμενο συνδυασμό με το 123p. Από εκεί και πέρα και paid να είναι η μία ενδεχόμενη πλατφόρμα, δεν θα είχα πρόβλημα γιατί ούτως ή άλλως πληρώνω την προμήθεια σε freelance sites.

Αν μπει στην μέση το Freestuff μεταξύ εργοδότη και εργαζόμενου με κάποια hiring πλατφόρμα, αυτομάτως θα χρειαστεί να μπουν κανόνες moderation του όλου πράγματος.

Συνήθως αυτοί οι κανόνες θέτουν κάποια όρια στους εμπλεκόμενους ώστε να τους προστατεύσει από τυχών επιτήδειους.

Προσωπικά για ένα διάστημα ζούσα σχεδόν αποκλειστικά μέσω του freelancer.com
Η ιδέα του να πρέπει να σηκώνομαι το πρωί, να κάνω δεκάδες bids σε εξευτελιστικές τιμές για να μπορέσω να πάρω το Χ project κατά το μεσημέρι ώστε να βγάλω τα προς το ζην υπό την πίεση (ψυχολογική, χρόνου, κλπ) της hiring πλατφόρμας και των κανόνων που την διέπουν πραγματικά ήταν ότι χειρότερο.
Με το που μπόρεσα να αποκτήσω κάποιους σταθερούς πελάτες (μερικούς και μέσα από το freelancer φυσικά) σταμάτησα με την μία να το χρησιμοποιώ.
Όπως αναφέρθηκε και σε κάποιο άλλο τόπικ επί του θέματος, τα sites τύπου freelancer είναι σκλαβο-πάζαρο και τείνω να συμφωνώ με αυτή την άποψη, με τις τιμές που παίζουν σε αυτά τα sites. Η λογική του bidding υποβιβάζει την δουλειά μας. Δεν πουλάμε πατάτες στην λαϊκή αγορά, είμαστε «επιστήμονες». Πρέπει να δουλεύουμε και να χρεώνουμε κατά αυτό τον τρόπο.

Πιστεύω πως το να εμπλακεί σε κάτι τέτοιο το freestuff δεν θα βοηθήσει τους εργαζόμενους σε κάτι πέρα από λίγα γρήγορα (σχετικό είναι αυτό) χρήματα.

Το υπάρχον μοντέλο πιστεύω είναι καλύτερο. Όπου δεν εμπλέκεται ο παράγοντας του κέρδους (έμμεσα ή άμεσα), θεωρώ πως μπορεί να υπάρξει μεγαλύτερη εμπιστοσύνη και εν τέλη περισσότερη αξία στην όλη προσπάθεια.

Πχ από τις Αγγελίες του freestuff έχω κάνει interviews.
Δεν θα ήθελα να αλλαχτεί αυτή η δυνατότητα αν μελλοντικά με ενδιαφέρει μία θέση εργασίας σε κάποια εταιρία ούτε να μπει στην μέση κάποιου είδους moderation για χάρη της «hiring πλατφόρμας»

Εξάλλου, όπως είναι τώρα η φάση, όσοι συμμετέχουν στο φόρουμ και είναι επαγγελματίες στο είδος τους, είμαι σίγουρος πως έχουν λάβει αρκετά pms για δουλειές.
Ούτε hiring, ούτε αγγελίες, ούτε ποσοστά.
Καθαρά η αξία του καθενός όπως κρίνεται από τον πιθανό «εργοδότη» κάθε φορά από τα λεγόμενα του «εργάτη» μέσα στο φόρουμ και όχι από κάποιο «βιογραφικό» που προσωπικά θεωρώ πως δεν λέει και πολλά. Η πράξεις λένε περισσότερα ;)

Νομίζω είναι πιο σημαντικό αυτό από το να μπούμε στην λογική του bidding για να πάρουμε μία δουλειά όπου από την φύση της αυτή η διαδικασία υποβιβάζει την ίδια την δουλειά μας.

Άβαταρ μέλους
giannis17
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από giannis17 » 02 Μαρ 2013 21:54

Σαν ενεργό μέλος του forum και εγώ τελευταία απλά να προσθέσω ότι τα hiring platforms τύπου freelancer.com μπορεί να μην αποφέρουν το κέρδος που περιμένει κάποιος γιατί biddarei ο Ινδός 100 δολάρια για μια δουλειά που κάποιος εδώ θα έπαιρνε 500 ευρώ (με όλη τη λογική του ότι τα 100 δολάρια για τον ινδό είναι ολόκληρο μηνιάτικο) αλλά υπάρχει και η άλλη όψη του νομίσματος που δείχνει εύκολο και γρήγορο χτίσιμο Portfolio από κάποιον που μπαίνει τώρα στην αγορά και καλώς ή κακώς είναι το μόνο που μπορείς να δείξεις στους μετέπειτα "καλοπληρωτές" πελάτες σου.

Μια πολύπλοκη αλλά τελείως διαδραστική ιδέα που μου έρχεται αυτή τη στιγμή στο μυαλό είναι μια πλατφόρμα δικτύωσης freelancers της πληροφορικής (από "απλούς" τεχνικούς μέχρι προγραμματιστές και γραφίστες) όπου θα έχει ο καθένας το προφίλ του με το βιογραφικό του, ένα portfolio, κριτικές με βαθμολογία και ότι άλλο μας έρθει στη πορεία. Έπειτα μπαίνει ο εκάστοτε εργοδότης και ακολουθώντας ένα wizard φτιάχνει μια αγγελία όπου αυτόματα του βγάζει προτεινόμενους freelancers. Όλο αυτό χωρίς φυσικά να χάνεται η δυνατότητα δήλωσης ενδιαφέροντος από κάποιον άλλο ενώ φυσικά θα υπάρχει και κάποιος αλγόριθμος από πίσω που να προωθεί τους "νέους" στη πλατφόρμα (για να είναι δίκαιο) αλλά να είναι και έξυπνος αρκετά ώστε να μπλοκάρει τις διπλοεγγραφές και τα fake προφίλ.

Αν χρειαστείτε βοήθεια μου λέτε :D
"There is only one problem with common sense; it’s not very common."
– Milt Bryce

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 02 Μαρ 2013 22:51

Μόλις έκανες μια περιγραφή του Geembo http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=64190

:D
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
giannis17
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από giannis17 » 02 Μαρ 2013 23:00

cordis έγραψε:Μόλις έκανες μια περιγραφή του Geembo http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=64190

:D
Με τσάκωσες εκεί μόνο που δυστυχώς το Geembo απευθείνεται μόνο σε προγραμματιστές. Οι δικτυάδες/γραφίστες/μηχανικοί κλπ μένουν στην "απ'έξω". Και ναι οκ έχει βρομίσει ο τόπος από τυπάδες που στήνουν δίκτυα και φτιάχνουν ιστοσελίδες αλλά ,και πάλι δυστυχώς, οι περισσότεροι, σαν αποτέλεσμα εργασίας, κατατάσονται κάτω του μετρίου, ενώ οι κοινοί θνητοί εργοδότες τους θεωρούν "θεούς" και συνήθως λόγω της πατέντας στη πατέντα στο τέλος και αναντικατάστατους καθώς δύσκολα κάποιος άλλος θα βγάλει άκρη στο χαμό που δημιουργούν.

Μεγάλη κουβέντα πάω να ανοίξω μου φαίνεται...
"There is only one problem with common sense; it’s not very common."
– Milt Bryce

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 02 Μαρ 2013 23:01

δεν έχεις άδικο...
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 04 Μαρ 2013 10:28

Πολλή Καλημέρα και Καλή Εβδομάδα!:D
Cha0s έγραψε:.....Αν μπει στην μέση το Freestuff μεταξύ εργοδότη και εργαζόμενου με κάποια hiring πλατφόρμα, αυτομάτως θα χρειαστεί να μπουν κανόνες moderation του όλου πράγματος....... Η λογική του bidding υποβιβάζει την δουλειά μας......Το υπάρχον μοντέλο πιστεύω είναι καλύτερο.

Όπου δεν εμπλέκεται ο παράγοντας του κέρδους (έμμεσα ή άμεσα), θεωρώ πως μπορεί να υπάρξει μεγαλύτερη εμπιστοσύνη και εν τέλη περισσότερη αξία στην όλη προσπάθεια.

....Πχ από τις Αγγελίες του freestuff έχω κάνει interviews.
Δεν θα ήθελα να αλλαχτεί αυτή η δυνατότητα αν μελλοντικά με ενδιαφέρει μία θέση εργασίας σε κάποια εταιρία ούτε να μπει στην μέση κάποιου είδους moderation για χάρη της «hiring πλατφόρμας»....
Καθαρά η αξία του καθενός όπως κρίνεται από τον πιθανό «εργοδότη» κάθε φορά από τα λεγόμενα του «εργάτη» μέσα στο φόρουμ και όχι από κάποιο «βιογραφικό» που προσωπικά θεωρώ πως δεν λέει και πολλά. Η πράξεις λένε περισσότερα ;)
Cha0s... Ένα παλληκάρι, που -όπως κι ο cordis- αργεί χαρακτηριστικά να καταθέσει άποψη. Είναι όμως -όπως κι ο cordis- χειμαρρώδεις, και με πολύ τεκμηριωμένες απόψεις.
Επιτρέψτε μου όμως να παραπονεθώ έντονα, διότι σπανίζουν επίσης χαρακτηριστικά οι απόψεις και των δύο. Αδέλφια έχουμε την ανάγκη από την κατάθεση των απόψεών σας!
Παρακαλώ λάβετέ το σοβαρά στα υπ'όψιν!

Είδατε κι από τα γραφόμενα του Cha0s, πώς τεκμηριώνεται η Ιδέα της δωρεάν εργασίας/προσδφοράς, ως καλύτερης από κάποια εργασία (ούτως ή άλλως) μισθωμένη. Αναδεικνύεται (ακόμα και μετά από κάθε δοκιμασία από τον όποιο καχύποπτο) ως πλέον αξιόπιστη!!! Αυτός, που προσφέρει δωρεάν, δεν έχει κάποιο-οποιοδήποτε συμφέρον ως αφετηρία. Επομένως θα είναι και 'των άκρων'! Είτε που θα προσφέρει το Τρελλό του Πάθος, είτε που σε κάποια στιγμή -ίσως- κουραστεί/γονατίσει και σταματήσει.
Δεν θα παρουσιάσει όμως ποτέ κάτι το ενδιάμεσο!
Cha0s έγραψε:...Η λογική του bidding υποβιβάζει την δουλειά μας. Δεν πουλάμε πατάτες στην λαϊκή αγορά, είμαστε «επιστήμονες». Πρέπει να δουλεύουμε και να χρεώνουμε κατά αυτό τον τρόπο...
Επίτρεψέ μου αδελφέ να εγείρω ένσταση στο υπογραμμισμένο, αλλά και γενικότερα στην αναφορά αυτή.
Συμφωνούμε απόλυτα στο ότι είμαστε «επιστήμονες». Συμφωνούμε απόλυτα στο ότι «...Δεν πουλάμε πατάτες στην λαϊκή αγορά...». Ωστόσο η τιμή πώλησης της εργασίας μας δεν είναι που καθορίζει την ποιότητά της. Αν εσύ «δικτυώνεις αγγέλους», ενώ ταυτόχρονα κρίνεις ότι πρέπει να χρεώσεις υπερβολικά χαμηλά, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν «δικτυώνεις αγγέλους»! Ειδικά στο Θέμα 'χρέωση' μην ξεχνάς, ότι 'Οικονομική Κρίση' περνά ολόκληρη η Ευρώπη, ίσως οι ΗΠΑ και -τελικά ίσως- οι περισσότερες χώρες της Γης. Αυτό σημαίνει ότι τώρα υπάρχουν πολύ περισσότεροι λόγοι, που θα μπορέσουν να σε αναγκάσουν να 'πουλήσεις' φθηνότερα, αν όχι -σε κάποιες φάσεις- ακόμα και να χαρίσεις, προκειμένου να επιβιώσεις από τον ανταγωνισμό, και να παραμείνεις στην Αγορά.
Cha0s έγραψε:Νομίζω είναι πιο σημαντικό αυτό από το να μπούμε στην λογική του bidding για να πάρουμε μία δουλειά όπου από την φύση της αυτή η διαδικασία υποβιβάζει την ίδια την δουλειά μας.
Αυτό μην το ξανασκεφτείς καν... Η εργασία του οποιουδήποτε σωστού εργάτη, υποβαθμίζεται πολύ δύσκολα, και μόνο από τον ίδιο.... Αν επιχειρήσει -για παράδειγμα- να υποβαθμίσει το τελικό προϊόν (με σκοπό μεγαλύτερο κέρδος).
giannis17 έγραψε:....Και ναι οκ έχει βρομίσει ο τόπος από τυπάδες που στήνουν δίκτυα και φτιάχνουν ιστοσελίδες αλλά ,και πάλι δυστυχώς, οι περισσότεροι, σαν αποτέλεσμα εργασίας, κατατάσονται κάτω του μετρίου, ενώ οι κοινοί θνητοί εργοδότες τους θεωρούν "θεούς" και συνήθως λόγω της πατέντας στη πατέντα στο τέλος και αναντικατάστατους καθώς δύσκολα κάποιος άλλος θα βγάλει άκρη στο χαμό που δημιουργούν.....
Φίλε συνFreestuffίτη giannis17, το απόφθεγμα "Ουδείς αναντικατάστατος!" δεν δημιουργήθηκε από εργάτη.:wink:
Αν κινδυνεύω, και ειδικά σε τέτοιους χαλεπούς καιρούς, να χάσω τη δουλειά μου, επειδή "τόλμησα να εκφέρω άποψη" (Και φυσικά όταν μου ζητήθηκε!!!), είμαι υποχρεωμένος/αναγκασμένος να αμυνθώ με κάποιον τρόπο. Ναί!!! Θα πρέπει ο αντικαταστάτης μου να 'ξεκλειδώσει' τις 'πατέντες' μου.
Δηλαδή πιο 'ξύπνια' είναι η οποιαδήποτε Symantec, Microsoft, κλπ, που απαιτούν 'κλειδί' για την εγκατάσταση των εφαρμογών τους;
Το πράγμα λοιπόν έφτασε, σιγά-σιγά, να είναι: "Ουδείς μεν αναντικατάστατος... Αυτό Σίγουρα!! Αλλά θα σου κοστίσει -πλέον- κάτι-τις παραπάνω η αντικατάσταση του οιουδήποτε giannis17, ώστε αν -και όταν- χρειαστεί να τον απολύσεις, να έχεις πραγματικό και σοβαρό λόγο (να είσαι αποφασισμένος να επωμιστείς αυτό το 'κάτι-τις κόστος' :wink: )
Όντως ανοίγεις πολύ μεγάλη συζήτηση, με άλλο θέμα, κι έτσι δεν θα μπω στον τρελλό πειρασμό να επεκταθώ περισσότερο.

Άβαταρ μέλους
Silverthan
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Silverthan » 01 Απρ 2013 13:45

Ποιο script χρησιμοποιείτε για το board (αν επιτρέπεται)?

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 01 Απρ 2013 15:46

Jobber νομιζω λεγεται, αλλα του εχω αλλαξει αρκετα.
- follow me @twitter

blackr

Δημοσίευση από blackr » 02 Απρ 2013 11:26

cordis έγραψε: Σε αυτό το διάστημα υπήρξαν αγγελίες εργασίας που δέχτηκαν 50 ή ακόμα και 60 βιογραφικά μέσα σε 2 ημέρες! Πολλές ήταν και αυτές που δέχτηκαν πάνω από 15 βιογραφικά στο ίδιο χρονικό διάστημα.

Αυτό δε μπορεί παρά να μας χαροποιεί, γιατί δείχνει το πόσο χρήσιμη είναι η υπηρεσία μας την δύσκολη αυτή περίοδο, και μας δίνει δύναμη να σχεδιάζουμε ωραία πράγματα για το μέλλον που θα την κάνουν πολύ καλύτερη.
Βασικά οι αγγελίες με 50+ αιτήσεις δείχνουν την κατάντια της χώρας με 40% ανεργία, άρα δεν ξέρω αν πρέπει να σας χαροποιεί ιδιαίτερα...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Τεχνολογικά Θέματα, Νέα και Ειδήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες