Aναζητάμε διαφημιστικούς χώρους

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

jorge
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από jorge » 18 Νοέμ 2003 16:33

Γιώργο σε αυτή την περίπτωση, μπορεί ο ιδιοκτήτης της επιχείρησης να πάει αυτοπροσώπως στην τράπεζα, να αφιερώσει μισή ώρα από το χρόνο του και να κάνει τις καταθέσεις του 15θημέρου. Μια φορά τις 15 μέρες, μισή ώρα. Πολύ είναι; Χωρίς προμήθειες, χωρίς τίποτα...

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 18 Νοέμ 2003 16:39

jorge έγραψε:Γιώργο σε αυτή την περίπτωση, μπορεί ο ιδιοκτήτης της επιχείρησης να πάει αυτοπροσώπως στην τράπεζα, να αφιερώσει μισή ώρα από το χρόνο του και να κάνει τις καταθέσεις του 15θημέρου. Μια φορά τις 15 μέρες, μισή ώρα. Πολύ είναι; Χωρίς προμήθειες, χωρίς τίποτα...
Καλησπέρα,

Φίλε μου, δεν θα πάει σε μία τράπεζα: Θα πρέπει να πάει σε 10 διαφορετικές τράπεζες (Alpha, Εθνική κ.ο.κ) αναλόγως του τι έχει ο κάθε πελάτης, και εκεί υπάρχει προμήθεια 1,20 ευρώ ανά κατάθεση.
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

jorge
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από jorge » 18 Νοέμ 2003 17:59

Γιώργο σε βρίσκω πλήρως αδιάβαστο και μου κάνει τρομερή εντύπωση γιατί έχεις και εταιρία (?)... Απαντάω σε όσα λες με στοιχεία:
gvard έγραψε: Μην ξεχνάς πως για μεταφορά χρημάτων σε λογαριασμού 3ου μέσω web banking, υπάρχει μία προμήθεια σταθερή για τα ποσά κάτω των 300 ευρώ.
Από το site της Alpha Bank: "Το σπουδαιότερο όμως είναι ότι δεν επιβαρύνεστε με κανένα κόστος (έξοδα ή προμήθειες) για οποιαδήποτε συναλλαγή πραγματοποιήσετε μέσω του Alpha Web Banking."
Διαβάστε το και μόνοι σας: http://www.alpha.gr/page.asp?PageID=1144&Lang=1

gvard έγραψε: Φίλε μου, δεν θα πάει σε μία τράπεζα: Θα πρέπει να πάει σε 10 διαφορετικές τράπεζες (Alpha, Εθνική κ.ο.κ) αναλόγως του τι έχει ο κάθε πελάτης, και εκεί υπάρχει προμήθεια 1,20 ευρώ ανά κατάθεση.
Δεν χρειάζεται να πάει σε καμμιά τράπεζα φίλε μου, αλλά να καθήσει αναπαυτικά στην πολυθρονίτσα του: "Oι διατραπεζικές μεταφορές κεφαλαίων μέσω του Alpha Web Banking είναι εντελώς δωρεάν."

Περιμένω την απάντησή σου γιατί οι προηγούμενες ήταν ύποπτες, αν όχι παραπλανητικές.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 18 Νοέμ 2003 18:10

Η Εθνική πάντως αν πας στο ταμείο και κάνεις κατάθεση σε λογαριασμό που δεν είναι δικός σου σε χρεώνει 3 ευρώ... :wink:

Αλλά μήπως έχουνε ξεφύγει από το θέμα μας; :hammer:
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 18 Νοέμ 2003 18:26

jorge έγραψε:Γιώργο σε βρίσκω πλήρως αδιάβαστο και μου κάνει τρομερή εντύπωση γιατί έχεις και εταιρία (?)... Απαντάω σε όσα λες με στοιχεία:

Από το site της Alpha Bank: "Το σπουδαιότερο όμως είναι ότι δεν επιβαρύνεστε με κανένα κόστος (έξοδα ή προμήθειες) για οποιαδήποτε συναλλαγή πραγματοποιήσετε μέσω του Alpha Web Banking."

Δεν χρειάζεται να πάει σε καμμιά τράπεζα φίλε μου, αλλά να καθήσει αναπαυτικά στην πολυθρονίτσα του: "Oι διατραπεζικές μεταφορές κεφαλαίων μέσω του Alpha Web Banking είναι εντελώς δωρεάν."
Καλησπέρα,

Αγαπητέ μου φίλε, πιθανόν είσαι κουρασμένος από την δουλειά σου και σου ξέφυγε ένα κομμάτι του μηνύματος, διοτι αν διάβαζες όλο το μήνυμα μου, θα έβλεπες οτι παρακάτω λέω το εξής:

Και φυσικά να αναφέρω οτι αυτό το χαράτσι το πληρώνεις στην τράπεζα σου (έξοδα εισερχομένου εμβάσματος).

Δεν είπα οτι υπάρχει χρέωση για να σου στείλω ένα έμβασμα, αλλά οτι απο το τελικό ποσό η τράπεζα σου θα κρατήσει μία προμήθεια. To ποσό αυτό στην Eurobank είναι 2 ευρώ ενώ στην Αγροτική 11 ευρώ.
jorge έγραψε:Περιμένω την απάντησή σου γιατί οι προηγούμενες ήταν ύποπτες, αν όχι παραπλανητικές.
Ποιανού απάντηση είναι ύποπτη ή παραπλανητική φίλε μου; Δεν φταίω εγώ που δεν διάβασες (ή εσκεμμένα δεν ανέφερες) όλο το μήνυμα. Κάθε εβδομάδα δέχομαι δεκάδες καταθέσεις σε τράπεζες και γνωρίζω ο,τι έξοδα έχουν να κάνουν με αυτές.

Η Alpha όντως δεν θα σε χρεώσει για να μου στείλεις 100 ευρώ σε λογαριασμο της Αγροτικής, αλλά η Αγροτική θα αφαιρέσει 11 ευρώ και θα μου στείλει τα υπόλοιπα 89... Αν πας να στείλεις χρήματα από την Αγροτική στην Alpha η Alpha θα κρατήσει έξοδα εισερχομένου εμβάσματος.

Και φυσικά να ξεκαθαρίσω (για όσους δεν το κατάλαβαν) οτι αυτές οι χρεώσεις αφορούν κινήσεις μέσω web banking ή phone banking.
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος

jorge
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από jorge » 18 Νοέμ 2003 19:58

Γιάννη, έχεις δίκιο έχουμε ξεφύγει από το θέμα. Όμως πιστεύω πως αρκετοί από μας μαθαίνουν από αυτή την κουβέντα, η οποία σχετίζεται και με τον starter του topic.

Γιώργο, με κάλυψες με την τελευταία απάντησή σου, αν και δεν συμφωνώ καθόλου με τη λογική "50 ευρώ και μετά πληρωμή". Εξάλλου αν πρόκειται για σοβαρή προσπάθεια, μπορεί ο ιδιοκτήτης να αναφέρει στο site, πχ "λόγω προμήθειας x ευρώ, αν ο λογαριασμός σας δεν ειναι στην Alpha Bank, το τελικό ποσό που θα σας πιστώσουμε την πρώτη φορά θα είναι 10-x ευρώ. Αν είστε στην Alpha, τότε προμήθεια = 0 και παίρνετε όλα τα χρήματα". Συγγνώμη και για την παρανόηση, αν και το "Μην ξεχνάς πως για μεταφορά χρημάτων σε λογαριασμού 3ου μέσω web banking, υπάρχει μία προμήθεια σταθερή για τα ποσά κάτω των 300 ευρώ. " που έγραψες δεν είναι σωστά διατυπωμένο. Anyway...

Τα παραπάνω είναι απλά ιδέες. Δεν έχω σκοπό να θίξω κανέναν, ίσα ίσα και εγώ και όλοι μας θα ωφεληθούμε αν καταφέρει κάποιος να κάνει μια προσπάθεια που να είναι πρωτοποριακή. Εδώ όμως δεν βλέπω καινοτομία και αυτό εκφράζω.

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 18 Νοέμ 2003 20:39

Καλησπέρα,
jorge έγραψε: Γιώργο, με κάλυψες με την τελευταία απάντησή σου, αν και δεν συμφωνώ καθόλου με τη λογική "50 ευρώ και μετά πληρωμή". Εξάλλου αν πρόκειται για σοβαρή προσπάθεια, μπορεί ο ιδιοκτήτης να αναφέρει στο site, πχ "λόγω προμήθειας x ευρώ, αν ο λογαριασμός σας δεν ειναι στην Alpha Bank, το τελικό ποσό που θα σας πιστώσουμε την πρώτη φορά θα είναι 10-x ευρώ. Αν είστε στην Alpha, τότε προμήθεια = 0 και παίρνετε όλα τα χρήματα".

Εδώ έχεις δίκιο, θα μπορούσε να ειπωθεί κάτι τέτοιο και να δίνει τη δυνατότητα μεταφοράς μικρότερων ποσών. Πιστεύω οτι βλέπουν το συγκεκριμένο topic και εφόσον επιθυμούν να το κάνουν πιο ανταγωνιστικό θα δώσουν αυτή τη δυνατότητα.
jorge έγραψε:Συγγνώμη και για την παρανόηση, αν και το "Μην ξεχνάς πως για μεταφορά χρημάτων σε λογαριασμού 3ου μέσω web banking, υπάρχει μία προμήθεια σταθερή για τα ποσά κάτω των 300 ευρώ. " που έγραψες δεν είναι σωστά διατυπωμένο. Anyway...
Ολόκληρη η παράγραφος ήταν:

Μην ξεχνάς πως για μεταφορά χρημάτων σε λογαριασμού 3ου μέσω web banking, υπάρχει μία προμήθεια σταθερή για τα ποσά κάτω των 300 ευρώ. Η προμήθεια αυτή είναι από 3 εώς 8 ευρώ, αναλόγως την τράπεζα. Τι είναι προτιμότερο;

α) Να "τραβήξεις" 10 ευρώ από το clicks και να σου έρθουν 5, ή
β) Να "τραβήξεις" 50 ευρώ και να σου έρθουν 45;

Οπως βλέπεις, αυτό δεν θα συμφέρει εσένα. Και φυσικά να αναφέρω οτι αυτό το χαράτσι το πληρώνεις στην τράπεζα σου (έξοδα εισερχομένου εμβάσματος).

Θα ήθελες να μου πείς που ακριβώς ήταν η λάθος διατύπωση;

jorge έγραψε:Τα παραπάνω είναι απλά ιδέες. Δεν έχω σκοπό να θίξω κανέναν, ίσα ίσα και εγώ και όλοι μας θα ωφεληθούμε αν καταφέρει κάποιος να κάνει μια προσπάθεια που να είναι πρωτοποριακή. Εδώ όμως δεν βλέπω καινοτομία και αυτό εκφράζω.
Κανείς δεν έχει σκοπό να θίξει κανέναν, εδώ γίνεται μία συζήτηση σε φιλικό επίπεδο. Με παραξενεύει που δεν βλέπεις κάποια καινοτομία πάντως, γιατί από ότι γνωρίζω είναι από τις λίγες (αν όχι η μοναδική) επιχειρήσεις στην Ελλάδα που δίνουν τη δυνατότητα σε κάποιον να βάλει ελληνικές διαφημίσεις στη σελίδα του από διάφορες εταιρίες (από εταιρίες που πιθανόν δεν θα ήξερε καν αν δεν υπήρχε το πρόγραμμα) και να πληρώνει. Το "επιχείρηση" το εννοώ, γιατί από τη στιγμή που μου στάλθηκε κανονικά το θεωρημένο παραστατικό για τα χρήματα που πλήρωσα, δε πα να είναι σε υπόγειο δεν με ενδιαφέρει, αφού αυτό που πλήρωσα το παίρνω. Παραμένει ατομική επιχείρηση...
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος

jorge
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από jorge » 19 Νοέμ 2003 10:30

Γιώργο δεν θεωρώ καινοτομία το να φέρω ένα έτοιμο σύστημα, να του κάνω customization και να είμαι ο πρώτος που το κάνει στην Ελλάδα. Παλιά το να ήσουν ο πρώτος στην Ελλάδα που έφερνε πχ το Sony XPG ηχοσύστημα, ήταν πρωτοποριακό, με το Internet όμως η καινοτομία πρέπει να έχει παγκόσμια εμβέλεια. Πάντως μπράβο που κόβει και χαρτιά, αυτό δείχνει καλά στοιχεία.

Άβαταρ μέλους
yildirim

Δημοσίευση από yildirim » 19 Νοέμ 2003 11:52

Εμένα για μαιμουδιά μου φαίνεται πάντως.Αφού ούτε όνομα ,ούτε διεύθυνση ,ούτε τηλέφωνο υπάρχει στο assured.gr .Βέβαια στην χώρα της αρπαχτής ούτε λόγος να γίνεται :)
Πάντως μπράβο που κόβει και χαρτιά, αυτό δείχνει καλά στοιχεία.
Σωστή άποψη jorge αλλά ...
Εφόσον έχει στήσει μια επιχείρηση , προσωπική η οτι άλλο ,γιατί δεν φαίνονται πουθενά τα στοιχεία του στην σελίδα του;
Πάντως συμφωνώ με τον gvard οτι αποτελεί καινοτομία για τα ελληνικά δεδομένα η οποία όμως δεν είναι και ελληνική πατέντα.

Άβαταρ μέλους
blackhumor
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από blackhumor » 19 Νοέμ 2003 18:11

Εγώ επειδή μπήκα στο πρόγραμμα, οφείλω να πω ότι αν και τον ζάλισα με email απαντούσε σε όλα και αρκετά γρήγορα κιόλας...

Και εγώ θεωρώ λάθος το γεγονός ότι ο επισκέπτης όταν κάνει κλικ πρέπει να φύγει από την σελίδα σου... Και για τα άλλα κατα βάση συμφωνώ.

Παρόλα αυτά είναι μία καλή προσπάθεια (ασχετη αν είναι πρωτοπόρα η όχι στην Ελλάδα) και μακάρι να βρεθούν και άλλοι με καλές ιδέες...

Για το αν είναι αξιόπιστος ή όχι στις πληρωμές... θα σας απαντήσω μόλις φτάσω τα 50 ευρώ ;-)
To LinkZ.gr ανανεώθηκε. Καταχωρήστε την ιστοσελίδα σας δωρεάν.
Διαφημιστικά δώρα για επαγγελματίες.
Διαφημιστικά στυλό.

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 20 Νοέμ 2003 22:32

yildirim έγραψε:Εφόσον έχει στήσει μια επιχείρηση , προσωπική η οτι άλλο ,γιατί δεν φαίνονται πουθενά τα στοιχεία του στην σελίδα του;
Πάντως συμφωνώ με τον gvard οτι αποτελεί καινοτομία για τα ελληνικά δεδομένα η οποία όμως δεν είναι και ελληνική πατέντα.
Καλησπέρα,

Στο http://assured.gr/clicks/about.html φαίνεται τηλέφωνο επικοινωνίας από ότι είδα, καθώς και μερικά από τα sites που συμμετέχουν.
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος

Άβαταρ μέλους
AssuredGR
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από AssuredGR » 20 Νοέμ 2003 23:50

jorge έγραψε: α) Υπάρχει νομίζω ελάχιστη καταβολή χρημάτων 50 ευρώ (αν κάνω λάθος διορθώστε με). Αυτό σημαίνει πως αν το κόστος per click είναι πχ 10 λεπτά, πρέπει να γίνουν 500 clicks για να πιστοποιήσει κάποιος πως η υπηρεσία πληρώνει και είναι αξιόπιστη και συνεπής απέναντι στους webmasters . Για να γίνουν 500 clicks σε ένα banner με CPI 0,1% πρέπει το banner να εμφανισθεί 500.000 page views. Αυτό για το δικό μου site, που έχει 350 uniques και 4500 page views είναι σχεδόν 4 μήνες...
Δεν αμφισβητώ πως η προσπάθεια έχει αγνά κίνητρα, όμως δεν θα ήταν προτιμότερο τώρα στην αρχή να υπήρχε άλλη πολιτική που να έπειθε περισσότερο. Π.χ Πληρωμή στα 10 ευρώ για αρχή και μετά στα κάθε 30;
Mporei na to kano etsi stin poreia. Alla tora etsi kai alios dexomai mono megala sites sto systima.
jorge έγραψε: β) Το συγκεκριμένο banner επίσης πρέπει να ΜΗΝ μπαίνει στο κάτω μέρος των σελίδων. Αυτό θα έπρεπε να αναφέρεται ΡΗΤΑ. Όταν γράφτηκα δεν το είδα πουθενά και μου αναφέρθηκε εκ των υστέρων. Εγώ όμως που από την αρχή ήθελα να το βάλω χαμηλά, έχασα μισή μέρα με συνεννοήσεις και emails.
Sosta. Tha to valo sto terms & conditions.
jorge έγραψε: γ) Τα links του banner ΔΕΝ ανοίγουν σε νέο παράθυρο, αλλά στο parent window, με αποτέλεσμα να χάνετε επισκέπτες.
O episkeptis den xanetai ;) - poleitai! Apo ti stigmi pou kanei klik o episkeptis anikei ston difimizomeno pou plironei xrimata gi'auton. Einai logiko vre paidia :hammer:
jorge έγραψε: δ) Το banner ΔΕΝ επιτρέπεται να βρίσκεται δίπλα σε άλλες διαφημίσεις. Ούτε και αυτό αναφέρεται ρητά. Διαβάστε το β) για περισσότερα.
Nai. Kai auto tha to prostheso.
jorge έγραψε: Αγαπητέ AssuredGR από τη στιγμή που αποφάσισες να γραψεις σε αυτό το Forum, έπρεπε να είσαι έτοιμος να δεχθείς και ... τις κριτικές μας :)
Ελπίζω να μην παρεξηγηθώ, απλά πιστεύω πως τα παραπάνω αρνητικά, μπορούν να διορθωθούν και να αποκτήσει επιτέλους το ελληνικό Internet κάτι που να ανταποκρίνεται στη δυναμική και τα χαρακτηριστικά του.

Καλή συνέχεια
I kritiki ton web ekdoton (opos kai ton diafimezomenon) einai megali voitheia stin prospatheia mou na dimiourgiso ena systima pou tha eksipiretei olous!
Euxaristo gia tin ypostiriksi.

Άβαταρ μέλους
AssuredGR
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από AssuredGR » 21 Νοέμ 2003 00:00

jorge έγραψε:Γιώργο δεν θεωρώ καινοτομία το να φέρω ένα έτοιμο σύστημα, να του κάνω customization και να είμαι ο πρώτος που το κάνει στην Ελλάδα.
Ela vre jorge :hammer:
Pou to ksereis oti einai kapoio customization; Einai DIKO mou to script. Olokliro.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 21 Νοέμ 2003 16:51

ego pantos paidia to dokimazo opos blepete... :P
ante.. bres perissoterous diafimizomenous! :wink:
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cvoodan
Honorary Member

Δημοσίευση από cvoodan » 21 Νοέμ 2003 19:32

AssuredGR έγραψε:
jorge έγραψε: γ) Τα links του banner ΔΕΝ ανοίγουν σε νέο παράθυρο, αλλά στο parent window, με αποτέλεσμα να χάνετε επισκέπτες.
O episkeptis den xanetai ;) - poleitai! Apo ti stigmi pou kanei klik o episkeptis anikei ston difimizomeno pou plironei xrimata gi'auton. Einai logiko vre paidia :hammer:
Καλή συνέχεια
Auto omws den einai kai oti kalutero... :oops:
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες