εκδοση bios

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
graig

εκδοση bios

Δημοσίευση από graig » 03 Μαρ 2013 21:50

μπορω να επαναφερω τα bios σε προηγουμενη εκδοση?γιατι εκανα update μεσω live update τησ msi και στο μπουταρισμα μου βγαζει το μνμ A drive error press f1 to resume....checking NVRAΜ....ΟΚ και κανει εναρξη windows.κανονικα λειτουργει τι σημαινει το μνμ?

Άβαταρ μέλους
giannis17
Honorary Member
Επικοινωνία:

εκδοση bios

Δημοσίευση από giannis17 » 03 Μαρ 2013 23:35

δεν φταίει η έκδοση του bios. όταν είναι ενεργοποιημένο το floppy στο bios και αυτό είτε δεν υπάρχει ή δεν δουλεύει βγάζει μήνυμα σφάλματος. Προφανώς αυτός που είχε στήσει το μηχάνημα το είχε απενεργοποιήσει και εσύ με το update έκανες και restore default όπου είναι ενεργοποιημένο το floppy. Μπες στο bios με F2 βρες το floppy και κάντο disabled (ή none).
"There is only one problem with common sense; it’s not very common."
– Milt Bryce

graig

εκδοση bios

Δημοσίευση από graig » 03 Μαρ 2013 23:59

giannis17 έγραψε:δεν φταίει η έκδοση του bios. όταν είναι ενεργοποιημένο το floppy στο bios και αυτό είτε δεν υπάρχει ή δεν δουλεύει βγάζει μήνυμα σφάλματος. Προφανώς αυτός που είχε στήσει το μηχάνημα το είχε απενεργοποιήσει και εσύ με το update έκανες και restore default όπου είναι ενεργοποιημένο το floppy. Μπες στο bios με F2 βρες το floppy και κάντο disabled (ή none).
φιλε μου να σαι καλα .μου εφτιαξεσ τη ψυχολογια.θεσ να σου στειλω κανα αρνι απο το χωριο?

Άβαταρ μέλους
giannis17
Honorary Member
Επικοινωνία:

εκδοση bios

Δημοσίευση από giannis17 » 04 Μαρ 2013 00:13

αχαχαχα...γελάω αλλά εκεί θα καταντήσουμε μου φαίνεται. σου φτιάχνω το PC για 1 κιλό τραχανά, πόσα πρόβατα δίνεις για μια ιστοσελίδα κι έτσι! :D
"There is only one problem with common sense; it’s not very common."
– Milt Bryce

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

εκδοση bios

Δημοσίευση από DGeorge » 04 Μαρ 2013 12:13

Δες μια συζητησούλα, που είχαμε ανοίξει προ διετίας Η Κρίση είναι εδώ! Έχετε σκεφτεί - ετοιμάζετε - κάποια εναλλακτική λύση;
Πρέπει να έχουν 'παίξει' κι άλλες-διάφορες συζητήσεις σχετικές με εναλλακτικούς τρόπους πληρωμών (σε είδος, κλπ).
Ψάξε, αν έχεις όρεξη! Το καλό το Freestuff όλα τα αλέθει.

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες