Απόρριψη αίτησης google adsense

σχετικά με το Google AdSense

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
pitmar

Δημοσίευση από pitmar » 11 Μαρ 2013 10:56

Καλησπέρα παιδιά,
Θα ήθελα να σας ρωτήσω κι εγώ για google adsense.
Έκανα αίτηση και μου στείλανε απάντηση πως δεν εγκρίθηκε γιατί έχει ανεπαρκές περιεχόμενο. Μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε αν ξέρετε γιατί μου το γράψανε αυτό, τι σημαίνει και πώς μπορώ να το λύσω; Σας ρωτάω γιατί μπήκα στη σελίδα της google adsense και δεν βρήκα καμία αναφορά σ' αυτό το θέμα.
Δηλαδή, υπάρχει κάποιο όριο στο περιεχόμενο; Πρέπει δηλαδή να έχω γράψει πάνω από π.χ. 100 άρθρα για να με δεχθούν ή παίζει ρόλο πόσο παλιό είναι το blog μου; Δηλαδή, θα με δεχτούν αν έχω κλείσει τουλάχιστον ένα χρόνο λειτουργίας; Παίζει ρόλο το πόση επισκεψιμότητα έχει το blog;
Τα ρωτάω αυτά γιατί αυτό κατάλαβα με την αιτιολογία που μου στείλανε "ανεπαρκές περιεχόμενο". Μπορείτε σας παρακαλώ να με βοηθήσετε αν όντως ισχύουν αυτά που κατάλαβα ή τέλος πάντων τι σημαίνει αυτή η αιτιολογία, αν γνωρίζετε;
Σας ευχαριστώ πολύ.

Το blog μου είναι taskylonea.com

Άβαταρ μέλους
nackgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nackgr » 11 Μαρ 2013 11:50

πρεπει να εχει λιγο ιστορια το site ! δευτερα το εφτιαξα τριτη το εβαλα adsense δεν γινεται
αυταααααααααααα...
e-Byte.gr
Dafuq.gr

Άβαταρ μέλους
Emiltakas

Δημοσίευση από Emiltakas » 11 Μαρ 2013 22:52

Καλησπέρα pitmar,

Στους όρους χρήσης της adsense δεν υπάρχει όριο για το περιεχόμενο, όμως λέει πως πρέπει να είναι η σελίδα "ολόκληρη". Δηλαδή να είναι συμπληρωμένα τα menu, να καταλήγουν όλες οι σελίδες σε άρθρα και ως επί των πλείστων να φαίνεται σαν μια σελίδα που είναι εν ενεργεία και όχι υπό κατασκευή. Επομένως πρέπει να είσαι σίγουρος ειδικά για το τελευταίο.

Επίσης δεν υπάρχει θέμα χρονικού περιθωρίου, για παράδειγμα να πρέπει να κλείσεις χρόνο όπως ανέφερες. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις, είναι να συνεχίσεις για 2 εβδομάδες να ρίξεις μπόλικο περιεχόμενο μέσα και στη συνέχεια να στείλεις για επανέλεγχο ή πολύ απλά να κάνεις νέα αίτηση από το μηδέν.

Στη διάθεση σου,
φιλικά
Passionate about the Web
http://www.emiltakas.com

pitmar

Δημοσίευση από pitmar » 13 Μαρ 2013 10:59

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις σας. Με βοήθησαν αρκετά.
Το μόνο που θέλω να μου εξηγήσεις λίγο emiltaka αν μπορείς, είναι εκεί που μου λες για τις σελίδες ύπο κατασκευή. Δηλαδή, τι εννοείς; Υπάρχει πιθανότητα να φαίνεται έτσι κάποια από τις σελίδες στο blog μου;
Και πάλι σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθειά σου.

Το blog μου είναι : taskylonea.com

Άβαταρ μέλους
Emiltakas

Δημοσίευση από Emiltakas » 15 Μαρ 2013 04:40

Όχι, απλά εννοώ πως να μην φαίνεται κενή η σελίδα (υπό κατασκευή)...Πάντως με μια γρήγορη ματια δεν φαίνεται να υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Ρίξε μια 100αρα ειδησούλες και ξανα κάνε την αίτηση σου...
Passionate about the Web
http://www.emiltakas.com

pitmar

Δημοσίευση από pitmar » 16 Μαρ 2013 12:15

Emiltaka Σ' ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ για την βοήθειά σου... Θα ακολουθήσω την συμβουλή σου κι αν είναι θετικά τα αποτελέσματα τότε θα σε ενημερώσω για να σε ευχαριστήσω ξανά... Μακάρι να μπορούσα να σου ανταποδώσω την βοήθεια σου αλλά είναι προφανές πως οι γνώσεις μου στο θέμα internet είναι ελάχιστες αλλά μαθαίνω σιγά - σιγά.

krampis

Δημοσίευση από krampis » 22 Νοέμ 2013 21:40

τελικα τι έγινε βρήκατε ακρη με την αίτηση γιατι και εμένα μου λέει οτι «Ο ιστότοπος δεν συμμορφώνεται με τις πολιτικές της Google» τι μπορεί να φταεί..?

pitmar

Δημοσίευση από pitmar » 23 Νοέμ 2013 12:56

Ναι. Έκανα ξανά αίτηση μετά από μισό χρόνο περίπου όταν είχαν φτάσει τα posts περίπου (αν θυμάμαι καλά) 150 και εγκρίθηκε.

krampis

Δημοσίευση από krampis » 02 Δεκ 2013 14:48

Έχω κανει τέσσερις φορές αίτηση στη google kai συνεχιζει να μου λέει «Ο ιστότοπος δεν συμμορφώνεται με τις πολιτικές της Google» βέβαια την έχω 2 μήνες τη σελίδα αλλά έχει αρκετή επισκέψιμότητα.. αντε να βρείς τώρα τι φταίει..

Απάντηση

Επιστροφή στο “Google AdSense”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες