Εξαπάτηση για πρόκληση κλικ σε affiliate σύνδεσμο;

Affiliate marketing, προγράμματα συνεργατών. Όσα θέλετε να μάθετε για τον τρόπο επιλογής και χρήσης τους.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
n252

Δημοσίευση από n252 » 08 Απρ 2013 14:48

απο οτι βλεπω οι συγκεκριμενες σελιδες που προωθουν με αυτο το τροπο affiliate προγραμματα χρησιμοποιουν μονο clickbanner , οποτε απο μενα τελος η clickbanner αφου θελουν να συνεργαζονται με απατεωνες

dimtris155

Δημοσίευση από dimtris155 » 08 Απρ 2013 15:11

Συμπεριφορές σαν κι αυτές έχουν σαν αποτέλεσμα να λιγοστεύουν και οι per click καμπάνιες.

Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο, αλλά οι καμπάνιες που αναφέρθηκαν έγιναν πλέον per sale.

n252

Δημοσίευση από n252 » 08 Απρ 2013 17:51

dimtris155 έγραψε:Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο, αλλά οι καμπάνιες που αναφέρθηκαν έγιναν πλέον per sale.
σιγουρα δεν ειναι τυχαιο

αν συνεχισει να δεχεται τετοιες τεχνικες προωθησης η clickbanner θα μεινει χωρις πελατες

Άβαταρ μέλους
hliast

Δημοσίευση από hliast » 09 Απρ 2013 10:07

n252 έγραψε:
dimtris155 έγραψε:Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο, αλλά οι καμπάνιες που αναφέρθηκαν έγιναν πλέον per sale.
σιγουρα δεν ειναι τυχαιο

αν συνεχισει να δεχεται τετοιες τεχνικες προωθησης η clickbanner θα μεινει χωρις πελατες
fiskilis έγραψε:αυτες οι βλακιες καποιων καταστρεφουν τις καμπανιες και μετα εμεις μενουμε με την ορεξη!
:D ξαναπεστετο

δειτε και εδω

https://www.facebook.com/miapipakaneikalo

αναρωτιεμε μηπως πρεπη να αφησω το σταυρο απο τα χερια
γιατι με το σταυρο στο χερι δεν με βλεπω να επιβιωνο :hammer:

emex00

Δημοσίευση από emex00 » 09 Απρ 2013 17:48

hliast έγραψε:
n252 έγραψε:
σιγουρα δεν ειναι τυχαιο

fiskilis έγραψε:αυτες οι βλακιες καποιων καταστρεφουν τις καμπανιες και μετα εμεις μενουμε με την ορεξη!

δειτε και εδω

βασικα αυτο με τις μιλφαρες δεν νομιζω να ξεφευγει απο τους ορους πολυ γιατι σε τετοιο σαιτ σε παει !

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 09 Απρ 2013 18:06

hliast έγραψε:
n252 έγραψε:
σιγουρα δεν ειναι τυχαιο

δειτε και εδω

η απαντηση του δυκτιου στην ερωτηση για το group αυτο και βγαλε συμπερασμα και κανε αναλογα

Καλησπέρα σας,

Η συγκεκριμένη προώθηση δεν είναι παραπλανητική αφού σκοπός της καμπάνιας είναι να προωθήσει τις γνωριμίες μεταξύ αντρών και γυναικών.

Η συγκεκριμένη καμπάνια προσφέρει προμήθεια ανα εγγραφή, οπότε εάν κάποιος άνδρας όντως ενδιαφέρεται να γνωρίσει τέτοιες γυναίκες, θα θελήσει να γραφτεί και στην υπηρεσία.

Στην διάθεσή σας για οποιαδήποτε ερώτηση ή διευκρίνηση,

Άβαταρ μέλους
hliast

Δημοσίευση από hliast » 09 Απρ 2013 18:31

Εγω εβγαλα συμπερασμα -----> αναρωτιεμε μηπως πρεπη να αφησω το σταυρο απο τα χερια γιατι με το σταυρο στο χερι δεν με βλεπω να επιβιωνο :hammer:

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 10 Απρ 2013 00:35

αν δεν έχει ο διαφημιζόμενος πρόβλημα γιατί έχετε εσείς;

έτσι όπως το ηθικό με το νόμιμο μπορεί να έχουν μεγάλη απόσταση, έτσι και το ηθικό με το επιτρεπτό μπορεί να έχει μεγάλη απόσταση.

το ότι για κάποιους (και για εμένα μέσα), συγκεκριμένοι τρόποι προώθησης δεν είναι ηθικοί δεν γίνονται αυτόματα και μη επιτρεπτοί.

γι' αυτό ρωτάμε πάντα τα δίκτυα πριν κάνουμε κάτι που μας φαίνεται ότι είναι πάνω στα όρια ή τα ξεπερνάει.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
tk12345
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tk12345 » 10 Απρ 2013 11:12

cordis έγραψε:αν δεν έχει ο διαφημιζόμενος πρόβλημα γιατί έχετε εσείς;
Αν κάποιος ιδιοκτήτης (ηλεκτρονικού) καταστήματος βλέπει αυτά τα πράγματα σχηματίζει πολύ αρνητική άποψη για το τι είναι affiliate marketing και απλά δεν ασχολείται με αυτό.

Σχεδόν όλοι εδώ ξέρουμε ότι υπάρχουν άπειροι τρόποι να προστατευτεί κάποιος διαφημιζόμενος από αυτού του τύπου την προώθηση, αλλά ένας μέσος ιδιοκτήτης καταστήματος όχι. Αυτός κρίνει με βάσει αυτό που έτυχε να δει.

Το πρόβλημα λοιπόν που δημιουργεί αυτό το πράγμα σε εμένα (και σε όσους θέλουν να χρησιμοποιήσουν το affiliate marketing ως εργαλείο για να δουλέψουν και όχι για να κάνουν μια αρπαχτή και να βγάλουν ένα χαρτζιλίκι) είναι ότι αυτή τη στιγμή δεν υπάρχουν πάνω από 100 καταστήματα (και πολλά λέω) με affiliate προγράματα, τη στιγμή που το σύνολο των e-shops είναι πάνω από 35000

Άβαταρ μέλους
lefta4klik
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από lefta4klik » 10 Απρ 2013 16:45

Μπήκα μόλις τώρα στο δίκτυο με τις καμπάνιες που πληρώνουν ανά κλικ και δεν υπάρχουν πια. Ότι βγάλανε βγάλανε τώρα τέλειωσε!

Βασικά από ότι είδα οι καμπάνιες που πλήρωναν ανά κλικ τώρα πληρώνουν ανά εγγραφή!!

Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cyberfreak » 10 Απρ 2013 17:36

λογικο ειναι!!

βασικα απο την click εχω πολλα παραπονα προσωπικα αυτο το καιρο ελπιζω να λυθουν ολα γιατι δεν παει αλλο

Απάντηση

Επιστροφή στο “Affiliate marketing - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες