Φιλοξενία στην Tophost.gr

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
webmastoras
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από webmastoras » 26 Μαρ 2013 12:18

Σκέφτομαι να κλείσω 3τες πακέτο φιλοξενίας στην tophost. Θα ήθελα γνώμες από πελάτες της εταιρίας (νυν ή πρώην).

Επίσης με προβληματίζει η χρήση του Plesk γιατί πάντα χρησιμοποιούσα cpanel. Είναι εύκολο και αξιόπιστο το Plesk?
Το messaging app που σας πληρώνει: www.wowapp.com/w/georgiosf/Georgios-Filippo . www.MyAppResources.com - Tools and resources that every app developer and entrepreneur needs

Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 26 Μαρ 2013 13:32

Καλησπέρα,

Αν δεν απατώμαι παρέχει και cPanel hοsting μέσω της prohoster.
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

webmastoras
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από webmastoras » 26 Μαρ 2013 13:58

το έχω δει, αλλά είναι αρκετά ακριβότερα τα πακέτα
Το messaging app που σας πληρώνει: www.wowapp.com/w/georgiosf/Georgios-Filippo . www.MyAppResources.com - Tools and resources that every app developer and entrepreneur needs

servetas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από servetas » 26 Μαρ 2013 14:51

Καλησπέρα σας,

Ήμουν πελάτες της Prohoster πριν αρκετούς μήνες. Δυστυχώς τα προβλήματα είναι αρκετά. Οι ταχύτητες αλλά και οι σερβερ της είναι αρκετά καλοί. Το όλο πρόβλημα της εταιρίας όπως το βλέπω εγώ είναι ότι το Support της αντιμετώπιζε κάποια προβλήματα κυρίως τα Σαββατοκύριακα.

Οι λόγοι που αποφάσισα να αποχωρήσω ήταν αρκετοί. Αρχικά οι τιμές και επίσης, δεν μπορώ να συνεργαστώ με μια εταιρία η οποία μου χρεώνει τα backup εφόσον για παράδειγμα χρειαστώ κάποιο προγενέστερο. Βέβαια αυτό είναι στους όρους αλλά τι να το κάνεις;

Προτιμώ την εταιρία που είμαι τώρα διότι είναι πιο "οικογενειακού" τύπου και παρέχει μια ποιο φιλική και πραγματικά 24ωρη υποστήριξη σε σχέση με τις υπόλοιπες όπως για παράδειγμα ήταν η Prohoster πριν την εξαγορά της.

Αυτά...

Parhs8

Δημοσίευση από Parhs8 » 27 Μαρ 2013 21:16

Ειχαμε παρει απο βιασυνη στη tophost και παροτι τελικά δε χρησιμοποιούμαι καθολου σχεδον το χωρο περα απο μια φορα το μηνα για κανα αρχειο του 1 mb ,πέφτει συχνα ο server και τρωμε suspend account χωρις να ξερουν γιατι.
Εχουμε το μεγάλο πακετο και παρολα αυτα εχουμε μονο 100mb ανα email. Και το μονο που χρησιμοποιούμαι ειναι το email αλλα και παροτι δε στελνουμε τπτ mass mail τρωμε suspend και τους ζηταμε καθε τοσο να το ξανανεβασουν χωρις να ξερουν το γιατι.(to email εχει κινηση μικρη σχετικά 5-10 email απο πελάτες

Άβαταρ μέλους
larous

Δημοσίευση από larous » 28 Μαρ 2013 14:20

Δεν εχω σκοπο να κρινω την δουλεια της tophost, αλλα σαν ιδιοκτητης δεκαδων hosting και domain στην intechs.gr μπορω να στην συστησω ανεπιφυλακτα για πολλους και διαφορους λογους.
Φοβερη εξυπηρετηση, πραγματικο 99,9% Uptime και λογικες τιμες.
Οπως ειπα και στην αρχη δεν εχω σκοπο να σε κανω να αλλαξεις γνωμη για την εταιρεια που ισως επιλεξεις αλλα να σου προτεινω μια απο την οποια ειμαι ευχαριστημενος.

Άβαταρ μέλους
tsimpouri
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tsimpouri » 30 Μαρ 2013 02:08

Έχω πολλά hosting στην tophost και λειτουργούν άψογα ακόμα και τα φθηνά πακέτα είναι πολύ καλά σε θέμα ταχύτητας...Θα προτιμούσα να είχε cpanel αλλά συμβιβάζομαι ;)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες