βοηθεια με phpbb σε drupal

Μια περιοχή για το phpBB, την δημοφιλή δωρεάν πλατφόρμα για forums

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
O Kalos Mhtsaras

Δημοσίευση από O Kalos Mhtsaras » 09 Απρ 2013 13:05

Καλησπερα σε ολη την κοινοτητα του freestuff!!

Ειμαι σχετικα νεος χρηστης στο drupal (δουλευα joomla για καποιο διαστημα και custom κωδικα) και επειδη μου ζητηθηκε να γινει ενα προτζεκτ σε drupal εχω μπει στην διαδικασια να μαθω το drupal!! Οφειλω να σας πω οτι σε σχεση με το joomla ειναι η μερα με τη νυχτα απο αποψη βοηθειας στο να το μαθεις (βλεπε tutorials ας πουμε).

Το προτζεκτ στο οποιο δουλευω λοιπον συμπεριλαμβανει εκτος των αλλων και ενα φορουμ. Ξεκινησα λοιπον με το γνωστο forum module στο drupal, αλλα συντομα ανακάλυψα οτι δεν με καλυπτει στις αναγκες μου, οποτε ειπα να χρησιμοποιησω την γνωστη λυση του phpbb forum!!

Πηγα λοιπον να ακολουθησω τα βηματα εγκαταστασης, αλλα πολυ μπερδεμα ρε παιδια, σε καποια στιγμη επιασα τον εαυτο μου να μην καταλαβαινει τι γινεται. Καποιο βιντεακι να βοηθησει δεν βρηκα, οποτε ειπα να απευθυνθω σε εσας για βοηθεια!!

Αν εχετε καποιον οδηγο για εγκατασταση του phpbb υπ οψιν σας, ή καποιο βιντεο ή αν εστω καποιος μπορει με οδηγιες να με βοηθησει να το κανω!
Ευχαριστω!

Άβαταρ μέλους
Liakoni
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Liakoni » 09 Απρ 2013 17:48

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Advanced Forum module .
Αν θες υποχρεωτικά το phpbb μπορεί να ενσωματωθεί στο Dupal με το phpBB Forum Integration
A free society is one where it is safe to be unpopular.
-- Adlai Stevenson

Απάντηση

Επιστροφή στο “phpBB”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες