Πως μπορώ να πάρω την διαχείρηση στις σελίδες μου;

Internet Marketing, Social Media watch

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Perki

Δημοσίευση από Perki » 21 Απρ 2013 23:32

καλησπέρα σας. Θα ήθελα την βοήθεια σας στο εξής πρόβλημα. Εχω δημιουργησει 2 σελιδες για την επιχειρηση μου τις οποιες διαχειριζομουν απο ενα και δυστυχως μοναδικο λογαριασμο ο οποιος μπλοκαριστηκε πριν ενα μηνα περίπου. Ελαβα απαντηση απο το facebook οτι δεν θα τον ξεμπλοκαρουν διοτι ειχε παραβιασει τους κανονες σχετικα με το ονομα. Αν και εκτοτε εχω στειλει αρκετά μειλ για να μου εξηγησουν αν μπορω να παρω με αλλο λογαριασμο τις σελιδες μου δεν εχω λαβει καποια απαντηση. Εχω πληρωσει αρκετά χρηματα στο facebook για likes με διαφημιση και δεν θελω να χασω τις σελιδες. Tι μπορω να κανω; Ευχαριστω.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 21 Απρ 2013 23:49

δοκίμασε να κάνεις αυτό που λέει στην δεύτερη ερώτηση
How do I claim a Page that already exists for my business? Can I merge it with my business's official Page?

εδώ https://www.facebook.com/help/257661877677443/
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Perki

Δημοσίευση από Perki » 21 Απρ 2013 23:57

Ευχαριστώ για την άμεση απαντηση. Προσπάθησα να το κάνω με τον τρόπο που γράψατε όμως δεν μου βγάζει στο μενού την επιλογή "Είναι αυτή η επιχείρησή σας;" Μήπως έχει να κάνει με την IP μου;

Άβαταρ μέλους
SoUpEr_PiLaS
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από SoUpEr_PiLaS » 22 Απρ 2013 01:03

Αν θες σκάναρε την ταυτότητά σου και κρύψε όλα τα δεδομένα με εξαίρεση το όνομα, το επώνυμό σου και την ημερομηνία γεννήσεως. Στείλτην σε απάντηση στο προαναφερθέν e-mail ως συνημμένο και ζήτα τους να σου ανοίξουν τον λογαριασμό αναφέροντας πως τον χρησιμοποιείς καθαρά επαγγελματικά και δεν έχεις σκοπό να "παίξεις"

Είχα το ίδιο πρόβλημα και με τα παραπάνω μου τον άνοιξαν. ;-)

Ελπίζω να σε βοηθήσουν...
Εικόνα

Perki

Δημοσίευση από Perki » 22 Απρ 2013 01:33

Εστειλα αντιγραφο της ταυτοτητας μου οταν εκανα την ενσταση για το μπλοκαρισμα του λογαριασμου μου και παρολα αυτα δεν το ελαβαν υποψιν τους... Το σφαλμα μου ηταν οτι ο λογαριασμος μου και η σελιδα μου ειχαν το ιδιο ονομα (επωνυμια επιχειρησης) και θεωρησαν οτι αυτο παραβιαζει τους κανονες τους. Ο λογαριασμος δεν με ενδιαφερει, οι σελιδες με καινε!

Perki

Δημοσίευση από Perki » 22 Απρ 2013 13:08

Δοκιμασα απο διαφορετικη Ip και δεν μου βγαζει στο μενου την επιλογη "Είναι αυτή η επιχείρησή σας;"...τι μπορει να συμβαινει;

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 23 Απρ 2013 01:43

πολύ δύσκολα θα τις πάρεις αν δεν σου ανοίξουν τον λογαριασμό...

στείλε μερικά μηνύματα ακόμα μπας και...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Marketing, Social Media watch”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες