Προμήθειες Ηλεκτρονικά Καταστήματα

Affiliate marketing, προγράμματα συνεργατών. Όσα θέλετε να μάθετε για τον τρόπο επιλογής και χρήσης τους.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
prosfores
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από prosfores » 25 Απρ 2013 12:02

Εχω παρατηρήσει τώρα τελευταία διάφορα ηλεκτρονικά καταστήματα αλλάζουν τις προμήθειες και τους όρους προώθησης μιας καμπάνιας. Φυσικά πάντα για το όφελος το δικό τους και όχι το δικό μου. Για το λόγο ότι τα έξοδα κοντεύουν να περάσουν τα έσοδα, αποφάσισα να κόψω όλες τις καμπάνιες που έχουν ποσοστό κάτω από 10% ειδικά για ρούχα και παπούτσια. Κάποιες καμπάνιες που έχουν μικρο ποσοστό λόγω ότι είναι τα ποσοστά εξ αρχής έτσι μένουν όπως είναι.

Επιτέλους πρέπει να καταλάβουν όλοι ότι κόψε εδώ και κόψε εκεί μπας και σωθούμε, δεν μπορεί να συνεχιστεί, γιατί και βαρέθηκα να στέλνω πελάτες και μόλις κάνουν τα ηλεκτρονικά καταστήματα πελάτες η φεύγουμε η μειώνουμε το ποσοστό, για μένα τέλος αυτό!

Ακόμα έχω λάβει και άλλα μέτρα και μου αρκεί που βλέπω ότι σε αυτούς που δεν θέλω να προωθήσω, δεν στέλνω κόσμο και πολύ το χαίρομαι καλοί μου φίλοι, συγκεκριμένα χτες μετά από τον αποκλεισμό ενός ηλεκτρονικού καταστήματος δεν πήγε από τις σελίδες μου ούτε ένας χρήστης!
:hammer: :hammer: :hammer:
deal aggregator.
Όλες οι Προσφορές--->olesoiprosfores.gr

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 25 Απρ 2013 12:56

για ρούχα και παπούτσια που έχουν μεγάλο περιθώριο κέρδους ως προϊόντα έχεις δίκιο.

στα ηλεκτρονικά/ηλεκτρικά το περιθώριο κέρδους είναι πάρα πολύ μικρό, όταν ο έμπορας βγάζει έως 5% δε μπορεί να σου δώσει κι εσένα κάτι καλό...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

prosfores
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από prosfores » 25 Απρ 2013 13:12

το ξέρω αυτο και το αναφέρω, αλλά έχω μια απορία καιρό τώρα, εσύ με ποιους είσαι τελικά? θα μου τη λύσεις?
deal aggregator.
Όλες οι Προσφορές--->olesoiprosfores.gr

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 25 Απρ 2013 13:42

prosfores έγραψε:αλλά έχω μια απορία καιρό τώρα, εσύ με ποιους είσαι τελικά? θα μου τη λύσεις?
τι εννοείς; είμαστε σε πόλεμο με κάποιους και πρέπει να πάρω θέση σε κάποιο χαράκωμα;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Thoughtless
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Thoughtless » 26 Απρ 2013 10:53

Αφού έκοψες αυτούς που έκρινες ότι δεν σε συμφέρει να προωθείς γιατί τρελαίνεσαι;

Αν αρκετοί affiliates κάνουν το ίδιο, πιθανόν το ποσοστό να ανέβει και πάλι.

Έτσι λειτουργεί η αγορά.
it's all about contribution ...

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 26 Απρ 2013 14:54

όταν κάποιος κατεβάζει την προμήθεια από το 15% στο 10% κι από εκεί ακόμα ποιο κάτω, δίκιο έχουν και τον αφαιρούν.

γιατί εάν είχε κάνει σωστή έρευνα από την αρχή σημαίνει ότι έβγαινε με τα 15% αλλά τώρα απλά θέλει να βγάλει ποιο πολλά.

τα ειλικρινή προγράμματα σου λένε από την αρχή. παιδιά θα είμαστε για 2 μήνες 15% προσφορά γνωριμίας και μετά θα πάμε στο 10% που είναι και το πραγματικό που μπορούμε να δώσουμε.

Αυτούς δε θα τους βγάλεις.
- follow me @twitter

Απάντηση

Επιστροφή στο “Affiliate marketing - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες