Ανακτηση αρχειων μετα απο format σε sony vaio.

Σχετικά με όλα τα Laptop, Netbook και Tablet PCs

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
vaggelis7172

Δημοσίευση από vaggelis7172 » 02 Μάιος 2013 17:26

Γεια σας παιδια.Εχω ενα sony vaio vgn-nr11z/s,το αγορασα με προεγκατεστημενα τα windows vista.Προσφατα εκανα format και εβαλα τα windows 7.Αυτο που θελω να κανω ειναι recovery σε μια φωτογραφια jpeg που μαλλον διαγραφηκε στο format.Κατεβασα το Pandora αλλα μου βγαζει κατι ονοματα για αρχεια ακαταλαβιστικα,που οταν καποιο το εκανα recovery δοκιμαστικα σε usb flash drive(το ειχα κανει ntfs σε αλλον υπολογιστη με xp)δεν μπορουσα να ανοιξω το αρχειο και το ακαταλαβιστικο ονομα παρεμενε.Μπορει να με βοηθησει καποιος?Ευχαριστω.

Άβαταρ μέλους
giannis17
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από giannis17 » 03 Μάιος 2013 19:38

Αν έχουν γραφτεί άλλα αρχεία πάνω από τον τομέα που ήταν αποθηκευμένη η φωτογραφία τότε δυστυχώς δεν θα μπορέσει να επαναφερθεί. Τώρα γενικά όσον αφορά την επαναφορά αρχείων κάθε πρόγραμμα χρησιμοποιεί δικό του αλγόριθμο δίνοντας και διαφορετικά αποτελέσματα.

Τα προγράμματα που χρησιμοποιώ εγώ είναι τα:
  • GetDataBack
  • Recover My Files
  • OnTrack Easy Recovery
  • File Scavenger
.

Καλό είναι να περιορίσεις τις αναζητήσεις σου σε αρχεία τύπου .jpeg για να γίνει γρηγορότερα η σάρωση.
"There is only one problem with common sense; it’s not very common."
– Milt Bryce

Άβαταρ μέλους
dva_dev
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από dva_dev » 03 Μάιος 2013 20:54

εγω αυτο που εχω χρησιμοποιησει ειναι το testdisk απο live cd (bootable usb). Δεν χανεις τιποτα να το δοκιμασεις αλλα οσο κανεις εγκαταστασεις και γραφεις αρχεια τοσο περισσοτερο μειωνονται οι πιθανοτητες να βρεις τα αρχεια που ψαχνεις. Γι αυτο σε καθε περιπτωση να προτιμας προγραμματα που δεν θελουν εγκατασταση και μπορουν να τρεξουν απο cd,usb sticks

Απάντηση

Επιστροφή στο “Φορητοί Υπολογιστές”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες