Αρθρογράφοι και ρύθμιση δικαιωμάτων

Joomla! forum. Joomla! Questions and Answers.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
grigorakis4
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από grigorakis4 » 07 Μάιος 2013 22:32

γεια σας, έχω ένα site φτιαγμένο με joomla 2.5 το bet-anatomy.com το ανανεώνω καθημερινά μόνος μου. Θέλω να προσθέσω άλλα 3 άτομα να γράφουν και αυτοί άρθρα άλλα θέλω να μην μπαίνουν από το domain/administrator αλλά απ ευθείας από το site.

Δημιούργησα νέα ομάδα χρηστών έβαλα και τους νέους χρήστες και όλα καλά άλλα όταν κάνει ένας χρήστης Login δεν του έχει επιλογή για να δημιουργήσει νέο άρθρο μόνο να επεξεργαστεί τα ήδη υπάρχων.

Επίσης θέλω κάθε αρθρογράφος να έχει την δική του κατηγορία και το δικό του menu όπου στο menu θα υπαρχει το ιστολογιο κατηγοριών και όταν κάνει Loggin να πατάει δημιουργία νέου άρθρου και να αποθηκεύεται στην δική του κατηγορία αυτόματα και να το εμφανίζει στην επιλογή μενού που θα του αντιστοιχεί.

Επειδή είναι λίγο αμπαλοι οι τύποι δεν μπορείς να τους εμπιστευτείς να μπαίνουν μέσα και να δημοσιεύουν σε όλες τις κατηγορίες...

Και επειδή απο περιέργεια και μόνο να σκαλιξει κανείς κατι και να πειράξει και εγώ να μην ειμαι εκει να το διορθώσω αλλα και μπορεί να ξεχνάνε να βάζουν την σωστη κατηγορία κλπ αυτη η επιλογή θα ήταν η τέλεια λυση...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Insurer

Δημοσίευση από Insurer » 20 Μάιος 2013 13:36

Δοκίμασε να ενεργοποιήσεις το user-menu και ρύθμισε το να είναι εμφανές μόνο στην ομάδα των συντακτών, εκεί εάν δεν έχει επιλογή για νέο άρθρο μπορείς να την προσθέσεις εσύ απο το menu manager.

Όσο για την κατηγορία, το να διαλέξει κάποιος κατηγορία για άρθρο δεν είναι και πυρηνική φυσική

Απάντηση

Επιστροφή στο “Joomla! γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης