Πρόταση για site με trailer ταινιών.

Affiliate marketing, προγράμματα συνεργατών. Όσα θέλετε να μάθετε για τον τρόπο επιλογής και χρήσης τους.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
marios_521

Δημοσίευση από marios_521 » 09 Μάιος 2013 23:56

Καλησπέρα.

Έχει πέσει στην αντίληψη σας κάποιο πρόγραμμα που να μπορώ να χρησιμοποιήσω στην ιστοσελίδα μου που έχει ως θέμα τις ξένες ταινίες;

Πωλήσεις-ενοικιάσεις DVD, εισιτήρια κινηματογράφου, ή ότι άλλο έχετε να προτείνετε...

Άβαταρ μέλους
Wilfred

Δημοσίευση από Wilfred » 14 Μάιος 2013 13:06

για καντο λιανά, η δωσε λινκ..

marios_521

Δημοσίευση από marios_521 » 14 Μάιος 2013 16:01

Wilfred έγραψε:για καντο λιανά, η δωσε λινκ..
Τα posts παρουσιάζουν σύντομα διάφορες ταινίες, με link στο IMDd, αλλά και σε ελληνικές σελίδες που κάνουν κριτικές ταινιών. Κάτω από αυτά υπάρχει ενσωματωμένο βίντεο με το trailer από το youtube. Ακριβώς από κάτω, υπάρχει link σε εξωτερική σελίδα (Putlocker) που βρίσκεται η ταινία και μπορεί κάποιος να την κάνει stream...

Ιδέες..;

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 14 Μάιος 2013 16:27

κάνε εγγραφή στο affiliate του amazon και βάζε link για αγορά τις ταινίας ή του βιβλίου από εκεί.

οι Έλληνες συνήθως αγοράζουν από το .co.uk
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

marios_521

Δημοσίευση από marios_521 » 14 Μάιος 2013 17:12

cordis έγραψε:κάνε εγγραφή στο affiliate του amazon και βάζε link για αγορά τις ταινίας ή του βιβλίου από εκεί.

οι Έλληνες συνήθως αγοράζουν από το .co.uk
Έχω γραφτεί εδώ και καιρό. Η αλήθεια είναι ότι έχει ενδιαφέρον γιατί υπάρχουν πραγματικά πολλές επιλογές. Εκτός από την αγορά της ταινίας, εχουν τώρα τελευταία και τη δυνατότητα να τη δει κάποιος online (από το Amazon)!

Δεν ασχολήθηκα όμως γιατί:

1. Το κέρδος είναι μικρό λόγω ποσοστού που δίνει
2. Δεν ξέρω αν θα έχουν ελληνικούς υπότιτλους (αγορασμένες ή μη) και η διαδικασία να το μάθω με κούρασε... φαντάσου οι επισκέπτες μου τι έχουν να πάθουν!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Affiliate marketing - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες