Ποιο πακέτο τηλεφώνου-internet-τηλεόρασης είναι πιο οικονομικό;

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
ManosPap

Δημοσίευση από ManosPap » 12 Μάιος 2013 17:28

Μιας και έρχεται σε 1.5 μήνα το ψηφιακό σήμα στην Κρήτη αποφασίσαμε με την οικογένειά μου να κάνουμε ένα από αυτά τα πακέτα που έχουν τηλέφωνο-internet-τηλεόραση (OTE TV, Hol tv κλπ) αλλά όλα είναι από 40 ευρώ και πάνω. Υπάρχει κανένα πιο οικονομικό;

Άβαταρ μέλους
webdevgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από webdevgr » 12 Μάιος 2013 21:00

Δε νομίζω ότι τα πακέτα αυτά έχουν σχέση με την ψηφιακή τηλεόραση.

Τα πακέτα αυτά υπάρχουν και τώρα που τα υπόλοιπα κανάλια είναι ακόμη αναλογικά στην Κρήτη.

Αν δεν κάνω λάθος ο ΟΤΕ και η Forthnet πουλάνε τέτοια πακέτα... οπότε δύσκολα να βρεις πιο φθηνά.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 12 Μάιος 2013 21:34

το ψηφιακό σήμα δεν έχει σχέση με τα πακέτα.
τα πακέτα τηλεόρασης είναι είτε μέσω internet είτε μέσω δορυφόρου και είναι αυτά τα δύο που έχεις βρει.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

armoni

Δημοσίευση από armoni » 13 Μάιος 2013 13:28

βασικά η forthnet έχει το 3play στα 30 και σου δίνει την δυνατότητα να προσθέσεις ό,τι χρειάζεσαι, πχ 5 ευρώ απεριόριστα σταθερά, τα οποία αν τα θες τα δίνει τσάμπα για ένα εξάμηνο κλπ, ανάλογα με το τι σε ενδιαφέρει, είναι το πιο οικονομικό που κυκλοφορεί αφού το 42 ευρώ που έβγαλε ο οτε είναι για ένα εξάμηνο μετά πάει 47 και δίνει 2mbps ιντερνετ αντί για 24αρι. Η hol δεν είναι τηλεόραση όπως του οτε και της forthnet είναι on demand και αν δεν κάνω λάθος χρεώνεσαι τις ταινίες που θες να δεις, αν ξέρει κάποιος λεπτομέρειες ας ενημερώσει.

Άβαταρ μέλους
mechpanos
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mechpanos » 15 Μάιος 2013 11:15

Η nova - forthnet έχει αυτή την προσφορά, ελπίζω μόνο να μην ξενερώσεις γιατί από τηλεοπτικά δίνει:
τα εθνικής εμβέλειας (ερτ - mega - ant1 κλπ)
τα discovery, nat geogr, animal pl., history κλπ
2-3 με παιδικά
2 με σειρές μέτριες (fox - fox life)
3-4 μουσικά MAD MTV, VH1 κλπ
τα γνωστά ξένα μεγάλα δίκτυα πχ BBC CNN κλπ
και τα καλά τα δικά της δηλ. novacinema, novasports τα έχει κλειδωμένα και πρέπει να πληρώσεις έξτρα για να πάρεις το καλό πακέτο, οπότε εύκολα φτάνεις στα λεφτά που ζητάει ο ΟΤΕ.

Εγώ έχω βάλει την προσφορά τη χριστουγεννιάτικη με 29.90 που έχει και απεριόριστα σταθερά και το novasport το 1 μέσα και ψιλολέει...αν σκεφτείς ότι για το ίδιο πακέτο πέρυσι έδινα 34.90 και δεν είχα και τηλεόραση!
Πύργος θεός Πανηλειακός!!

armoni

Δημοσίευση από armoni » 15 Μάιος 2013 16:03

είδα στο site ότι από 13/5 μπαίνει και το Novalife στο πακέτο, το τσέκαρες mechpanos;

Άβαταρ μέλους
mechpanos
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mechpanos » 15 Μάιος 2013 16:15

Τσέκαρα, άνοιξε πριν 2 μέρες, βάζει κάτι ταινιούλες, έχει μερικές σειρές και κάτι εκπομπές...όχι τίποτα σπουδαίο μέχρι στιγμής...
Πύργος θεός Πανηλειακός!!

Άβαταρ μέλους
SoUpEr_PiLaS
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από SoUpEr_PiLaS » 15 Μάιος 2013 17:27

Η Hellas Online αυτήν την στιγμή παρέχει απεριόριστα αστικά/υπεραστικά + 24άρι internet + Hol My Tv (Video Club) στα 15 ευρώ τελική τιμή. Στην συνέχεια, μετά το πρώτο εξάμηνο το video club πάει στα 8 ευρώ (οπότε συνολικό - τελικό πόσό: 23 ευρώ) και μετά τον χρόνο αν δεν χρειάζεσαι το video club 23 ευρώ τελική τιμή για σταθερό και ίντερνετ.

Για λεπτομέρειες pm. ;-)
Εικόνα

ALR
Honorary Member

Δημοσίευση από ALR » 15 Μάιος 2013 22:41

SoUpEr_PiLaS έγραψε:Η Hellas Online αυτήν την στιγμή παρέχει απεριόριστα αστικά/υπεραστικά + 24άρι internet + Hol My Tv (Video Club) στα 15 ευρώ τελική τιμή. Στην συνέχεια, μετά το πρώτο εξάμηνο το video club πάει στα 8 ευρώ (οπότε συνολικό - τελικό πόσό: 23 ευρώ) και μετά τον χρόνο αν δεν χρειάζεσαι το video club 23 ευρώ τελική τιμή για σταθερό και ίντερνετ.

Για λεπτομέρειες pm. ;-)
Εγώ πάντως από το site τους δε καταλαβαίνω τι είναι το hol my tv. Είναι on demand ή έχει και κανάλια σαν ote tv & nova?

Η προσφορά που γράφεις είναι φοβερή αλλά στο site δεν λέει κάτι :/
Γίνονται πραγματάκια

Άβαταρ μέλους
SoUpEr_PiLaS
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από SoUpEr_PiLaS » 18 Μάιος 2013 17:48

ALR έγραψε:
SoUpEr_PiLaS έγραψε:Η Hellas Online αυτήν την στιγμή παρέχει απεριόριστα αστικά/υπεραστικά + 24άρι internet + Hol My Tv (Video Club) στα 15 ευρώ τελική τιμή. Στην συνέχεια, μετά το πρώτο εξάμηνο το video club πάει στα 8 ευρώ (οπότε συνολικό - τελικό πόσό: 23 ευρώ) και μετά τον χρόνο αν δεν χρειάζεσαι το video club 23 ευρώ τελική τιμή για σταθερό και ίντερνετ.

Για λεπτομέρειες pm. ;-)
Εγώ πάντως από το site τους δε καταλαβαίνω τι είναι το hol my tv. Είναι on demand ή έχει και κανάλια σαν ote tv & nova?

Η προσφορά που γράφεις είναι φοβερή αλλά στο site δεν λέει κάτι :/

Ναι... Η προσφορά ειναι κορυφαία.... Δεν ειναι κάτι το οποίο υπάρχει κάπου γραμμένο. Γι αυτό ανέφερα το πριβε.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 18 Μάιος 2013 20:34

το καλύτερο είναι του ΟΤΕ, σταθερό internet χωρίς μεσάζοντες και έχει πάρει και τα καλύτερα αθλητικά γεγονότα στο TV.

με τις άλλες δεν είσαι σίγουρος για τίποτα, εδώ δεν είσαι σίγουρος εάν θα υπάρχουν αύριο με τα προβλήματα που έχουν ακουστεί πως κουβαλάνε...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
DimitriosX

Δημοσίευση από DimitriosX » 18 Μάιος 2013 20:36

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ FORTHNET
"The word impossible is not in my dictionary."
Napoleon Bonaparte

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 18 Μάιος 2013 20:43

DimitriosX έγραψε:ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ FORTHNET
δεν είσαι ο πρώτος που το ακούω αυτό...

γενικά με όλα αυτά που ακούω, ειδικά τώρα με την κρίση και τις περικοπές δεν τον αλλάζω τον ΟΤΕ με τίποτα, το internet είναι δουλειά μου, δεν είναι παιχνίδι... θέλω την σιγουριά!
- follow me @twitter

ALR
Honorary Member

Δημοσίευση από ALR » 19 Μάιος 2013 03:12

Εγώ με Tellas και μετά Wind τόσα χρόνια είμαι overall ευχαριστημένος. Έχω γρήγορο σταθερό 24mb internet με 15 ευρώ το μήνα.

Συμφέρει περισσότερο να βάλω OTE TV και να κρατήσω wind παρά να βάλω OTE TV + OTE Internet.

Στον ΟΤΕ Βγαίνει 52,80 ενώ με wind + otetv βγαίνει 40!
lol?
Γίνονται πραγματάκια

Άβαταρ μέλους
Enigma
Honorary Member

Δημοσίευση από Enigma » 19 Μάιος 2013 13:23

Σχετικά με την ψηφιακή TV, απολαύστε πρώτα τα ψηφιακά κανάλια και μετά δείτε εάν θέλετε και συνδρομική TV! 8)

Το πακέτο του OTE έχει γίνει κατά γενική ομολογία πολύ καλό τώρα για τα λεφτά του!
Και κάνει έξτρα έκπτωση απ' ότι θυμάμαι εάν είσαι πλήρης συνδρομητής στον OTE.

Βέβαια ο OTE είναι πιο ακριβός σε κάποια άλλα πράγματα, οπότε υπολογίζεις τι σε ενδιαφέρει και αποφασίζεις.

Πάντως σε σχέση με την TV το ζητούμενο είναι και τι θέλεις να βλέπεις, οπότε εξετάζεις τα διάφορα πακέτα, αλλά και τις προσφορές από τις οποίες λείπουν κάποια κανάλια.

Ένα άλλο με την TV για μένα, είναι ότι είναι καλύτερο να την έχεις μέσω δορυφόρου ώστε να λαμβάνεις και τα HD κανάλια, καθώς και κάμποσα άλλα ελεύθερα! :wink:

Και εγώ για κάποιους λόγους OTE ήμουν και είμαι και δεν άλλαξα ποτέ! 8)
Γενικά δεν καίγομαι για τις όποιες προσφορές, και γι' αυτό μερικές φορές τους τρελλένω όταν με παίρνουν από άλλες εταιρίες.. 8)

- Μα είναι προσφορά, θα πληρώνετε λιγότερο!
- Δεν με ενδιαφέρει κοπέλα μου ακόμα και 10 ευρώ να ήτανε!! :P :lol:
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης