Αναζήτηση για web designer στην Θεσσαλονίκη

Ψάχνετε για δουλειά; Καταχωρήστε το βιογραφικό σας εδώ.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
thdim

Δημοσίευση από thdim » 16 Μάιος 2013 13:27

Ξέρω ότι υπάρχει και ειδικό section για την δημοσίευση προσφοράς εργασίας αλλά θα ήθελα να το δοκιμάσω εδώ για καμία εβδομάδα πριν το δημοσιεύσω και εκεί για να το δούνε πρώτα οι πιο θαμώνες του σίτε.

Η εταιρία μου ψάχνει για έναν super φανταστικό web designer που να έχει κουραστεί να εργάζεται ως freelancer και να έχει διάθεση να γίνει ένα με μια ομάδα νέων ανθρώπων που προσπαθούν να φτιάξουν μεγάλα πράγματα με μικρά μέσα.

Η έδρα είναι στην Θεσσαλονίκη όπου και εργαζόμαστε 40 ολόκληρες ώρες την εβδομάδα (full time εργασία), φυσικά δεν είμαστε το ΙΚΑ που σημαίνει ότι δεν έχουμε κανένα πρόβλημα να την κάνεις την παρασκευή γιατί θέλεις να πεταχτείς με το έτερων ήμισυ στο Μπάνσκο ή στην Αθήνα για καμία συναυλία (οκ πρέπει να μας το πεις φυσικά!) κάτι που αυτομάτως σημαίνει ότι θα χρειαστεί κάποιες μέρες να εργαστούμε και 10 ώρες γιατί πρέπει να βγάλουμε το project online, με λίγα λόγια είμαστε flexible και το μόνο που στην πραγματικότητα χρειαζόμαστε από εσένα είναι να γουστάρεις να δουλέψεις και όχι να κάνεις αγγαρεία.

Δεν μας ενδιαφέρει καθόλου μα καθόλου αν έχεις 2.500 πτυχία από 25 ιδρύματα, αυτό που πραγματικά μας ενδιαφέρει είναι να μπορείς να σχεδιάσεις στο photoshop, να μπορείς να κόψεις σε html και css, να προσπαθείς συνέχεια να είσαι στο top της τεχνολογίας (html5, css3, σχεδιασμός για tabs, etc) και να ξέρεις ή να έχεις τεράστια διάθεση να μάθεις javascript (jquery βασικά). Δεν περιμένουμε να έχεις 10 χρόνια εμπειρία σε όλα αυτά (κατά πάσα πιθανότητα δεν θα μπορούμε να καλύψουμε τον μισθό σου σε αυτήν την περίπτωση δυστυχώς) πιο πολύ μας ενδιαφέρει να έχεις μια αστείρευτη διάθεση να μάθεις. (seo friendly design, html to tpl for smarty, google map api, usability και πολλά άλλα που θα ανακαλύψουμε μαζί)

Βγάζουμε σπυράκια όταν ακούμε keywords όπως joomla, wordpress, html tables etc (no offence, δεν έχω κάτι με όσους παίζουν με αυτά, αλλά νομίζω ότι όλοι αποδέχονται ότι υπάρχουν limitations στο τι μπορείς να φτιάξεις με αυτά).

Αν λοιπών διαβάζοντας τα παραπάνω βλέπεις των εαυτό σου, και θα ήθελες να δουλέψεις με μια ομάδα από 4-5 geeks (αγόρια - κορίτσια) που το καθημερινό χόμπι τους είναι ο αυτοσαρκασμός! τότε p.m. με αμέσως γιατί θέλουμε να σε γνωρίσουμε από κοντά.

Ενδεικτικά έργα της εταιρίας (δικά μας ή και πελατών): taxidologio.gr, rentcarsales.com, petersport.gr, shareyourart.gr, travelsales.gr

Άβαταρ μέλους
gagger

Δημοσίευση από gagger » 04 Ιούλ 2013 07:21

Διαβάζοντας αυτό νιώθω για ακόμη μια φορά μ@@@ς που δεν κάθισα να μάθω καμία γλώσσα και έπαιζα με τα wordpress και τα seo τζάμπα 6-7 χρονάκια. Η ομάδα σας φαίνεται ωραία θα έμπαινα και χωρίς πληρωμή :P

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 04 Ιούλ 2013 07:55

thdim έγραψε: Βγάζουμε σπυράκια όταν ακούμε keywords όπως joomla, wordpress, html tables etc (no offence, δεν έχω κάτι με όσους παίζουν με αυτά, αλλά νομίζω ότι όλοι αποδέχονται ότι υπάρχουν limitations στο τι μπορείς να φτιάξεις με αυτά).
Και μόνο από αυτό, φαίνεται πόσο σοβαρή είναι η προσπάθειά σας.
Μακάρι να συνέβαιναν τέτοια πράγματα και κοντά στην περιοχή μας, δεν θα δίσταζα καθόλου να συμμετέχω.
Καλή επιτυχία!

Άβαταρ μέλους
thdim

Δημοσίευση από thdim » 04 Ιούλ 2013 10:33

παιδιά ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια, πραγματικά αποτελούν δόσεις θετικής ενεργείας γιατί τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα όπως για όλους φυσικά. By the way, η θέση είναι ακόμα ανοιχτή, για όποιον ενδιαφέρετε.

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 04 Ιούλ 2013 16:58

Κατάλαβες (καταλάβατε) ότι θα δώσετε εξετάσεις!
Συγχαρητήρια! Περάσατε! ...Και μάλιστα με πολύ καλό βαθμό, απ'ό,τι φάνηκε ήδη από τις πρώτες αντιδράσεις!
Χάρηκα ειλικρινά βλέποντας και κάποιους που σέβονται -σε πρώτη φάση- τους εαυτούς τους.!
Τα πράγματα -κατ'εμέ- είναι απλά: "Σεβασμό θα 'πουλήσετε'? Σεβασμό θα 'εισπράξετε'!!!" (Χωρίς βέβαια να ισχύει πάντοτε, και απολύτως! :( )
Άντε! Και σε πολύ καλύτερα/ανώτερα!!!:pint::pint::pint::pint::pint::pint::pint::pint:

cosmonaut_

Δημοσίευση από cosmonaut_ » 20 Ιούλ 2013 14:25

καλησπέρα,
Έχει καλυφθεί η θέση;

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Εργασίας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης