Πατάτε διαφημίσεις;

Εύρεση και τοποθέτηση διαφημίσεων στις σελίδες μας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
cpleader

Πατάτε διαφημίσεις;

Δημοσίευση από cpleader » 22 Ιουν 2013 03:49

επιβράβευση κλικάροντας διαφημίσεις του αλλου γιατι μας άρεσε η σελίδα του ;
μηπως προσπαθείς να περάσεις μια τέτοια νοοτροπία μεταξυ των εκδοτών ;

όποιοι το κανουν αυτο και συμμερίζονται τέτοιες λογικές το μονο που θα καταφερουν ειναι να χρεώνουν τζάπα και βερεσε τους διαφημιζόμενους και μακροπρόθεσμα να βλαψουν το ίδιο το συστημα που τους δίνει κάποια λεφτα

η μονη επιβράβευση για μια σελίδα που μας αρεσε ειναι να την ξανα επισκεθφουμε και να ξανα γίνουμε δυνητικοί επισκπέτες των διαφημίσεων google που προβαλει

Άβαταρ μέλους
trisstann

Πατάτε διαφημίσεις;

Δημοσίευση από trisstann » 22 Ιουν 2013 10:43

Ρε μαγκες μηπως έχει πεσει η τιμη της βενζινης και δεν το ξερω??????
Και εννοω... Παιρνεις αμαξι-μηχανη μετρο και γυριζεις τα μαγαζια με ηλεκτρονικα για να κανεις click στα site σου και να παρεις 2 ευρω και δινεις 10 για να μετακινησαι?
Τωρα κοβοντας την πλακα, δεν ξερω αν καποιοι απο σας εχουν και διαφημισεις στο adwords εκτος απο το adsense. Εγω που κανω συχνα καμπανια στο adwords σας το λεω κατηγορηματικα θεωρω κλεψια καποιος να πατησει σε διαφημιση μου μονο και μονο για να παρει λεφτα, ειτε ο ιδιος ειτε καποιος φιλος του που θελει να τον επιβραβευσει. Για επιβραβευση να λετε να βαζουν donate στα site να μπαινετε να κανετε δωρεες!!!!!

Άβαταρ μέλους
lefta4klik
Επικοινωνία:

Πατάτε διαφημίσεις;

Δημοσίευση από lefta4klik » 22 Ιουν 2013 11:32

Συμφωνώ με τον trisstann. Εγώ για να κάνω κλικ πρέπει να με ενδιαφέρει η διαφήμιση. Αν δεν σε ενδιαφέρει και πατάς κλικ είναι σαν να κλέβεις το επιχειρηματία που προσπαθεί να προωθήσει κάτι..
Να βγάζεις λεφτά εις βάρος κάποιου άλλου δεν είναι σωστό

facebookad

Πατάτε διαφημίσεις;

Δημοσίευση από facebookad » 22 Ιουν 2013 12:20

cpleader έγραψε:επιβράβευση κλικάροντας διαφημίσεις του αλλου γιατι μας άρεσε η σελίδα του ;
μηπως προσπαθείς να περάσεις μια τέτοια νοοτροπία μεταξυ των εκδοτών ;
Σε μια αντιστοιχη ερωτηση του στυλ έχετε δοκιμασει ναρκωτικα εσυ καταλαβαινεις ΠΑΡΤΕ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ;
trisstann έγραψε:Ρε μαγκες μηπως έχει πεσει η τιμη της βενζινης και δεν το ξερω??????
Και εννοω... Παιρνεις αμαξι-μηχανη μετρο και γυριζεις τα μαγαζια με ηλεκτρονικα για να κανεις click στα site σου και να παρεις 2 ευρω και δινεις 10 για να μετακινησαι?
Ε καλα δε νομιζω κατι τετοιο... Πανε κανα σινεμα ειναι διπλα το media markt σου λεει δεν παμε μια τσαρκα να χαζεψουμε κανα tablet και τσουπ..το κλικ
Αυτη ηταν και η δια[ιστωση που ξεκινησε η κουβεντα

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Πατάτε διαφημίσεις;

Δημοσίευση από cordis » 22 Ιουν 2013 17:24

trisstann έγραψε:Για επιβραβευση να λετε να βαζουν donate στα site να μπαινετε να κανετε δωρεες!!!!!
στα 10 χρόνια που έχω το donate έχω δεχθεί 4 donation, τα 2 από moderators, οπότε μη φοβάστε ότι κάποιοι κλικάρουν για επιβράβευση τις διαφημίσεις που βάζεις στο adwords. :D
Απ' ότι καταλαβαίνω από την συζήτηση ποιο πολύ θα πρέπει να σε ανησυχεί ότι δε θα την δει τελικά κανείς με του ad blockers που υπάρχουν. ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Πατάτε διαφημίσεις;

Δημοσίευση από aguila21 » 23 Ιουν 2013 09:05

Εγώ έκανα πριν λιγο κλικ σε μια διαφήμιση εδώ.Την είχα δει σε σελίδα μου,δεν μπορώ να κάνω κλικ εκεί,και τώρα που την πέτυχα εδώ έκανα κλικ.Πάντως δεν αξίζει ο κόπος.Προσωπικά θα τις βγάλω στο τέλος του μήνα.Πρέπει να έχεις πολύ μεγάλη κίνηση για να κερδίσεις κλικ.Μέχρι τότε διαφημίζεις εταιρείες δωρεάν,διότι και η επίδειξη του λογότυπου,είναι διαφήμιση.

facebookad

Πατάτε διαφημίσεις;

Δημοσίευση από facebookad » 23 Ιουν 2013 12:17

aguila21 έγραψε:Μέχρι τότε διαφημίζεις εταιρείες δωρεάν,διότι και η επίδειξη του λογότυπου,είναι διαφήμιση.

ΕΤΣΙ!!!!!!

Πόσο χαίρομαι όταν ακούω τέτοια...

Δεν είμαι ο μόνος τελικά... Μας τα έχουν ζαλίσει όλοι οι δήθεν ξερόλες με τα cpm, cpc, cpa, conv rate etc etc...

ΣΤη διαφήμιση το να έχεις 1000 εμφανισεις και 10 κλικς πιθανα να μην ειναι καλύτερο από το να έχεις 100.000εμφανίσεις και ένα κλικ!!!!

Εμφανίσεις μάγκες, εμφανίσεις!!!!

Άβαταρ μέλους
trisstann

Πατάτε διαφημίσεις;

Δημοσίευση από trisstann » 23 Ιουν 2013 16:48

facebookad έγραψε:
aguila21 έγραψε:Μέχρι τότε διαφημίζεις εταιρείες δωρεάν,διότι και η επίδειξη του λογότυπου,είναι διαφήμιση.

ΕΤΣΙ!!!!!!

Πόσο χαίρομαι όταν ακούω τέτοια...

Δεν είμαι ο μόνος τελικά... Μας τα έχουν ζαλίσει όλοι οι δήθεν ξερόλες με τα cpm, cpc, cpa, conv rate etc etc...

ΣΤη διαφήμιση το να έχεις 1000 εμφανισεις και 10 κλικς πιθανα να μην ειναι καλύτερο από το να έχεις 100.000εμφανίσεις και ένα κλικ!!!!

Εμφανίσεις μάγκες, εμφανίσεις!!!!
στους μονοφθαλμους φεγγει ο τυφλος..... ΕΤΣΙ!!!!!!!

Άβαταρ μέλους
lefta4klik
Επικοινωνία:

Πατάτε διαφημίσεις;

Δημοσίευση από lefta4klik » 23 Ιουν 2013 20:43

aguila21 έγραψε:Εγώ έκανα πριν λιγο κλικ σε μια διαφήμιση εδώ.Την είχα δει σε σελίδα μου,δεν μπορώ να κάνω κλικ εκεί,και τώρα που την πέτυχα εδώ έκανα κλικ.
και εγώ το κάνω αυτό.. φτάνει μόνο να θέλω να δω το περιεχόμενο της διαφήμισης

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διαφημίσεις στις σελίδες μας (εκδότες)-γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης