Πώς μπορώ να αλλάξω το χρώμα στο background

Joomla! forum. Joomla! Questions and Answers.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
Stravopoulos

Δημοσίευση από Stravopoulos » 29 Μάιος 2013 16:18

Γειά σας,
Προσπαθώ να αλλάξω το χρώμα στο Background μπορεί κάποιος να με help ?

το site είναι αυτό -> http://www.epiplo-dovletoglou.gr/

Άβαταρ μέλους
webdevgr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από webdevgr » 29 Μάιος 2013 16:38

Το background είναι εικόνα images/dark/main_bg.png

Υ.Γ. Αλήθεια αν σου ζητήσει κι άλλη αλλαγή ο πελάτης τι θα κάνεις; Καλά είναι τα έτοιμα template αλλά θα πρέπει να μπορούμε και να τα υποστηρίξουμε.

Άβαταρ μέλους
mairhcp
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mairhcp » 29 Μάιος 2013 16:47

Εχμ.. για να το ρωτάει, μήπως θέλει όλο το path..;

/templates/gk_pixellove/images/dark/main_bg.png

Stravopoulos

Δημοσίευση από Stravopoulos » 31 Μάιος 2013 02:08

mairhcp έγραψε:Εχμ.. για να το ρωτάει, μήπως θέλει όλο το path..;

/templates/gk_pixellove/images/dark/main_bg.png
Ευχαριστώ πολύ για την απαντηση σας, δέν είμαι εγώ το άτομο που το κατασκέυασε το website, δεν εχω γνώσεις προγραμματισμού απλά ήθελα να το δοκιμάσω.

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 31 Μάιος 2013 13:23

Πολλή Καλησπέρα σου!:D
Stravopoulos έγραψε:...Ευχαριστώ πολύ για την απαντηση σας, δέν είμαι εγώ το άτομο που το κατασκέυασε το website, δεν εχω γνώσεις προγραμματισμού απλά ήθελα να το δοκιμάσω.
Φαντάζεσαι ο x-πελάτης σου, να γυάλιζε/έβαφε/λουστράριζε (πειραματικά - χωρίς καμμία γνώση) κάποιο έπιπλο, που του πούλησες; Πώς θα την έβλεπες αυτήν την κίνηση, εκ μέρους του;

Αν, ρωτώντας από 'δώ κι από 'κεί, κατέληγε να 'ψιλοκαταστρέψει' το επιπλάκι (λόγω έλλειψης γνώσεων/πείρας), και ξαναερχόταν σε σένα (λέμε τώρα) για να του το 'επισκευάσεις'.... Πόσο θα τον χρέωνες;:wink:

Θέλει προσοχή η ενασχόληση με τελείως άγνωστες καταστάσεις, και ιδιαίτερα όταν αυτές κοστίζουν.
Αν -λόγω δύσκολων καιρών- θέλεις φτηνές~ανέξοδες λύσεις για το Site σου, πρέπει να επενδύσεις σε Γνώση. Ξεκινώντας από το "0" να προσπαθήσεις να μάθεις σχεδίαση-προγραμματισμό-κατασκευή WebSites.
Έγραφα ανάλογα πράγματα, σε κάποιον άλλο φίλο, που παλεύει να μάθει (κουτσά~στραβά) Γραφιστική και χειρισμό Photoshop εδώ.
Τελείως ανέξοδο δεν είναι τίποτα!
Θα πληρώσεις... Είτε σε Χρήμα, είτε σε Χρόνο, είτε σε Είδος (κάποιο επιπλάκι π.χ.).... Κάπως θα πληρώσεις!!
Έτσι και στην περίπτωση τη δική σου και του άλλου φίλου, θα πληρώσετε σε ιδρώτα, χρόνο, υπομονή, κλπ κλπ, ώστε να μάθετε 'ανέξοδα' αυτό που ζητάτε.
Εσύ ζητάς (τελικά) να κάνεις τη δουλειά (έστω και λιγότερο επαγγελματικά) του ανθρώπου, που σου έφτιαξε το Site.
Αυτό χρειάζεται γνώσεις, που δεν δίνονται σε ένα - δυό μηνυματάκια, μεταξύ μας, εδω-μέσα. Χρειάζεται χρόνο, κόπο, (ίσως και χρήμα) που δαπάνησε -τουλάχιστον- ο προγραμματιστής, προκειμένου ν'αποκτήσει τη γνώση αυτή... Και μάλιστα 'σε Επαγγελματικό Επίπεδο'!:wink:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Joomla! γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες