Πληρωμή μέσω paypal

Affiliate marketing, προγράμματα συνεργατών. Όσα θέλετε να μάθετε για τον τρόπο επιλογής και χρήσης τους.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
pitmar

Πληρωμή μέσω paypal

Δημοσίευση από pitmar » 30 Μάιος 2013 12:25

Καλημέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος οδηγός ή βήματα για να φτιάξω λογαριασμό paypal αλλά για να πληρώνομαι από affiliating κι όχι για αγορές στο internet. Κι εκτός απ' αυτό τι χρειάζεται να κάνω γενικά όσον αφορά τις τράπεζες. Ποια είναι τα βήματα δηλαδή από το μηδέν που βρίσκομαι μέχρι να φτάσω στο δέκα όπου έχω έτοιμο λογαριασμό paypal για να πληρώνομαι από τις διαφημίσεις.
Σας ευχαριστώ.

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Πληρωμή μέσω paypal

Δημοσίευση από fiskilis » 30 Μάιος 2013 21:48

για να φτιαξεις λογαριασμο paypal πρεπει να εχεις και μια πιστωτικη η χρεωστικη καρτα να μπορεις να περνεις τα χρηματα

αυτο και μονο αρκει για αρχη και κανεις την εγγραφη

pitmar

Πληρωμή μέσω paypal

Δημοσίευση από pitmar » 01 Ιουν 2013 12:07

Πιστωτική δεν έχω και δεν θέλω να βγάλω πιστωτική. Υπάρχει άλλος τρόπος; Με λογαριασμό μόνο, αν ανοίξω; Η χρεωστική αντικαθιστά την πιστωτική; Δηλαδή με την χρεωστική θα πληρώνομαι; Θα μπορούν να βάζουν λεφτά μέσα για να με πληρώνουν; Δεν είναι προπληρωμένη κάρτα για αγορές;

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Πληρωμή μέσω paypal

Δημοσίευση από cordis » 01 Ιουν 2013 13:38

για να κάνεις λογαριασμό paypal χρειάζεται να υπάρχεις και να είσαι πάνω από 18, να έχεις φυσική διεύθυνση και κινητό τηλέφωνο.
για να πληρώσεις μέσω paypal χρειάζεται να έχεις στον λογαριασμό σου λεφτά ή να έχεις συνδέσει στον λογαριασμό σου πιστωτική ή χρεωστική κάρτα.
για να πληρωθείς μέσω paypal πρέπει να έχεις λογαριασμό paypal.
για να πάρεις λεφτά από το paypal πρέπει να έχεις τραπεζικό λογαριασμό.
υπάρχει περίπτωση να μη μπορείς να επαληθεύσεις τον λογαριασμό σου εάν δεν έχεις συνδέσει πιστωτική ή χρεωστική κάρτα. φτάσε όμως μέχρι εκεί, κι από εκεί και πέρα βλέπεις τι μπορείς να κάνεις.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

pitmar

Πληρωμή μέσω paypal

Δημοσίευση από pitmar » 01 Ιουν 2013 13:53

cordis έγραψε:... φτάσε όμως μέχρι εκεί, κι από εκεί και πέρα βλέπεις τι μπορείς να κάνεις.
Μέχρι πού δηλαδή; Ναι, είμαι 37 χρόνων άρα μπορώ να κάνω λογαριασμό. Από' κει κι έπειτα; Ανοίγω λογαριασμό στην τράπεζα, κάνω λογαριασμό στο paypal, ξεκινάω affiliating; Αυτά είναι τα βήματα; Και μετά τι;

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Πληρωμή μέσω paypal

Δημοσίευση από cordis » 01 Ιουν 2013 15:11

δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι θες να κάνεις...

δεν είναι απαραίτητο να έχεις paypal για να πληρωθείς από affiliate προγράμματα, εάν αυτό ψάχνεις...

Τουλάχιστον για τα Ελληνικά...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

pitmar

Πληρωμή μέσω paypal

Δημοσίευση από pitmar » 02 Ιουν 2013 00:50

Ok. Μόλις το κατάλαβα. Είχα διαβάσει πως ο τρόπος πληρωμής είναι μόνο paypal. Άρα όταν με το καλό βρω affiliate πρόγραμμα θα κοιτάξω να δω τι άλλες επιλογές έχω. Βλέπεις η παραπληροφόρηση τι κάνει; Αυτό έπαθα! Σ' ευχαριστώ για την βοήθεια.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Affiliate marketing - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες