Είναι απαράδεκτο ή εμένα μου φαίνεται;

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
gvard
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gvard » 10 Ιουν 2013 10:43

Καλημέρα,
sintos έγραψε: Πρέπει να σου πω ότι όσοι προσπάθησαν να έχουν τα 2 καρπούζια κάτω από την ίδια μασχάλη, μακροπρόθεσμα η έμειναν με το ένα, ή με κανένα. Αν θέλεις μπορώ να σου αναφέρω και πολλές επώνυμες εταιρίες.
Εδώ μπερδεύτηκα λίγο. Εσύ δεν παρέχεις μέσα από τη σελίδα σου και web design και web hosting; Που είναι το παράξενο στο να το κάνει και αυτό κάποιος άλλος, εφόσον έχει διασφαλίσει οτι παρέχει το προϊόν σε τιμή χονδρικής στους πελάτες του;
sintos έγραψε: Δεν είμαι πελάτης τους χονδρικής, αλλά αν ήμουν θα σηκωνόμουν να έφευγα.
Αφού δεν είσαι πελάτης της χονδρικής, τότε πως ξέρεις οτι δεν είχαν κάνει κάτι για τους πελάτες χονδρικής; Πολλές εταιρίες κάνουν κάτι για τους πελάτες χονδρικής και δεν το διαφημίζουν στο site τους, ωστε να προστατέψουν τους συνεργάτες τους (και τυχόν μεγάλους πελάτες τους που έμαθαν την intechs από το να μετακομίσουν εκεί για καλύτερες τιμές).
Με εκτίμηση,
Γιώργος Βαρδίκος
Φιλοξενία ιστοσελίδων - Cloud Servers στην Ελλάδα

sintos

Δημοσίευση από sintos » 10 Ιουν 2013 10:55

gvard έγραψε:Καλημέρα,
sintos έγραψε: Πρέπει να σου πω ότι όσοι προσπάθησαν να έχουν τα 2 καρπούζια κάτω από την ίδια μασχάλη, μακροπρόθεσμα η έμειναν με το ένα, ή με κανένα. Αν θέλεις μπορώ να σου αναφέρω και πολλές επώνυμες εταιρίες.
Εδώ μπερδεύτηκα λίγο. Εσύ δεν παρέχεις μέσα από τη σελίδα σου και web design και web hosting; Που είναι το παράξενο στο να το κάνει και αυτό κάποιος άλλος, εφόσον έχει διασφαλίσει οτι παρέχει το προϊόν σε τιμή χονδρικής στους πελάτες του;
sintos έγραψε: Δεν είμαι πελάτης τους χονδρικής, αλλά αν ήμουν θα σηκωνόμουν να έφευγα.
Αφού δεν είσαι πελάτης της χονδρικής, τότε πως ξέρεις ότι δεν είχαν κάνει κάτι για τους πελάτες χονδρικής; Πολλές εταιρίες κάνουν κάτι για τους πελάτες χονδρικής και δεν το διαφημίζουν στο site τους, ώστε να προστατέψουν τους συνεργάτες τους (και τυχόν μεγάλους πελάτες τους που έμαθαν την intechs από το να μετακομίσουν εκεί για καλύτερες τιμές).
1) Μίλησα για χονδρική και λιανική και όχι για 2 διαφορετικές υπηρεσίες.
2) Δεν το ξέρω, αυτό δεν σημαίνει όμως ότι δεν μπορώ να εκφέρω άποψη γι' αυτό που βλέπω ότι ανακοινώνει η εταιρία.

Panagioths

Δημοσίευση από Panagioths » 11 Ιουν 2013 12:52

Δεν μπορείς να συγκρίνεις μια συνδυαστική υπηρεσία (webhosting + domain + webdesign) με τα εμπορικά πακέτα webhosting μιας εταιρείας.
Τα πακέτα χονδρικής δεν είναι πολλά πακέτα λιανικής μαζί αλλά ένα πακέτο μεγάλο, μια δεξαμενή πόρων όπου την διαχειρίζεται ο πελάτης χονδρικής με τιμολογιακή και ποσοτική πολιτική που αποφασίζει αυτός.

Φυσικά και είναι θεμιτό μια εταιρεία να πουλάει λιανική και χονδρική όσο θέλει και αναλόγως τον πελάτη με ότι τιμή θέλει. Αθέμιτο είναι να πηγαίνει π.χ. σε πελάτες του μεταπωλητή της και να κάνει αντιπροσφορές δίνοντας οικονομικότερη προσφορά για τα ίδια παρεχόμενα χαρακτηριστικά υπηρεσίας.

Εσύ ενώ δεν ξέρει τι πουλάει η Intechs χονδρική την έκρινες...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες