Πραγματική απορία

Ερωτήσεις για προβλήματα και προτάσεις σχετικές με την σελίδα του freestuff.gr.
Παρακαλώ μη βάζετε εδώ γενικές ερωτήσεις που δεν αφορούν την σελίδα μας.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Deletedsin
Επικοινωνία:

Πραγματική απορία

Δημοσίευση από Deletedsin » 22 Ιουν 2013 22:48

Καλησπέρα σας,

πρόσφατα και όχι για πρώτη φορά, δημοσίευσα ένα ακόμη θέμα στον τομέα που παραθέτουμε τα site που κατασκευάσαμε, περιμένοντας να ακούσουμε γνώμες των άλλων. Το κάνω με κάθε σχεδόν site που κατασκευάζω γιατί υπάρχουν πολλοί αξιόλογοι κριτές εδώ. Η απορία μου είναι πως μπορώ να παίρνω τις γνώμες σας, όταν με 300 και 500 αναγνώσεις, έχω μόνο μία απάντηση ; Τι είναι αυτό που κάνω λάθος και κανείς δεν παραθέτει την άποψή του;

Ευχαριστώ.
www.diyself.gr - Παροχή δωρεάν βοηθημάτων για κατασκευές DIY.

www.uliketraffic.com - Social and Traffic exchange system.

Άβαταρ μέλους
giannis17
Honorary Member
Επικοινωνία:

Πραγματική απορία

Δημοσίευση από giannis17 » 22 Ιουν 2013 23:49

Προσωπικά όταν δεν βρίσκω κάτι λάθος ή όταν το βρίσκω εντελώς αδιάφορο δεν μπαίνω στον κόπο να το γράψω (είσαι στην πρώτη κατηγορία μη φοβάσαι). Για τους υπόλοιπους δεν ξέρω τι παίζει αλλά φαντάζομαι το ίδιο.
"There is only one problem with common sense; it’s not very common."
– Milt Bryce

Deletedsin
Επικοινωνία:

Πραγματική απορία

Δημοσίευση από Deletedsin » 23 Ιουν 2013 14:19

Καλώς, ευχαριστώ πολύ Γιάννη

andreaslll

Πραγματική απορία

Δημοσίευση από andreaslll » 23 Ιουν 2013 15:02

Όταν έχεις να κάνεις μόνο 2-3 σχόλια, είναι εύκολο να δώσεις μια απάντηση. Στην περίπτωση της σελίδας σου θα έπρεπε να γράψω σεντόνι, οπότε δεν έχω ούτε το χρόνο ούτε την όρεξη για να το κάνω.

Θα κάνω ένα μόνο σχόλιο: Αν απευθύνεσαι σε tablets και κινητά είσαι οκ. Αν απευθύνεσαι σε desktop υπολογιστές ή tablets υψηλής ανάλυσης, η σελίδα είναι κακοσχεδιασμένη.

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Πραγματική απορία

Δημοσίευση από DGeorge » 23 Ιουν 2013 20:31

andreaslll έγραψε:...Όταν έχεις να κάνεις μόνο 2-3 σχόλια, είναι εύκολο να δώσεις μια απάντηση. Στην περίπτωση της σελίδας σου θα έπρεπε να γράψω σεντόνι, οπότε δεν έχω ούτε το χρόνο ούτε την όρεξη για να το κάνω....
Φίλε μου andreaslll, με όλο τον σεβασμό... Αν ο φίλος Deletedsin έχει 2000 ~ 3000 σχόλια για να γραφτούν, προς αυτόν, γράψε -πάντα κατ'εμέ- τα 2~3 βασικότερα-κυριότερα (όπως εσύ θα τα κρίνεις). Κι από 'κεί και μετά γράψε ότι "έπονται π.χ. και περίπου 2000 με 3000 ακόμα". Είναι ίσως και μιά ευκαιρία για μιά καλή αλληλογραφία με PM, email ή ο,τιδήποτε άλλο, με αμοιβαία επωφελείς ανταλλαγές απόψεων.

Φυσικά, ακόμα καλύτερα θα ήταν, αυτές οι ανταλλαγές να γινόντουσαν μέσα από το Freestuff... Αλλά από την περίπτωση της πλήρους σιγής, τουλάχιστον καλύτερη θα ήταν η περίπτωση ακόμα και αυτής -της ιδιωτικής επικοινωνίας-(αν κάποιος έχει π.χ. πρόβλημα να εκφραστεί δημοσίως.)

Deletedsin
Επικοινωνία:

Πραγματική απορία

Δημοσίευση από Deletedsin » 26 Ιουν 2013 14:31

andreaslll τι είναι αυτό που σε ενοχλεί στον σχεδιασμό ;

andreaslll

Πραγματική απορία

Δημοσίευση από andreaslll » 26 Ιουν 2013 21:21

Όσα και να σου εξηγήσω, αν δεν βρεις μια οθόνη με μεγάλη ανάλυση, δεν θα δεις κάποια προβλήματα που είναι σοβαρά.

Η ιστορία με τα 2 λογότυπα, η άκυρη θέση του «επικοινωνία», η αναζήτηση που βρίσκεται ξέμπαρκη στη γωνία, το άδειο footer, τα στοιχεία που σου αποσπούν τη συγκέντρωση χωρίς να σου τραβούν την προσοχή κάπου συγκεκριμένα, το κακό στήσιμο των άρθρων, η έλλειψη πρωτότυπων άρθρων, η γενική προχειρότητα και βιασύνη με απώθησαν.

Deletedsin
Επικοινωνία:

Πραγματική απορία

Δημοσίευση από Deletedsin » 27 Ιουν 2013 03:16

Αν εξαιρέσεις το οτι είναι υποκειμενικό το "πρωτότυπο άρθρο" , ευχαριστώ πολύ για τις υπόλοιπες επισημάνσεις σου. Αν μπορείς διευκρίνησέ μου τι εννοείς με το τελευταίο σχόλιο, "βιασύνη". Δεκτή κάθε πρόταση για την άκυρη θέση του «επικοινωνία» και για την αναζήτηση που βρίσκεται ξέμπαρκη στη γωνία. Όσον αφορά το footer, είναι άδειο γιατί δεν υπάρχει. Ευχαριστώ επίσης και για τον χρόνο σου.

andreaslll

Πραγματική απορία

Δημοσίευση από andreaslll » 27 Ιουν 2013 17:54

Βιασύνη είναι πχ ο τρόπος που αναφέρεις την πηγή. Δεν γίνεται να το σκέφτηκες/έψαξες επαρκώς και να κατέληξες σε αυτό το αποτέλεσμα.

Το πρωτότυπο άρθρο δεν είναι καθόλου υποκειμενικό. Υπάρχει το μοναδικό πρωτότυπο και οι κλώνοι. Εσύ έχεις μόνο κλώνους (έψαξα δειγματοληπτικά).

Απάντηση

Επιστροφή στο “Υποστήριξη και προτάσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες