Προς Επίδοξους Εργοδότες αλλά και Υπαλλήλους/Συνεργάτες

Ψάχνετε για δουλειά; Καταχωρήστε το βιογραφικό σας εδώ.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 03 Ιούλ 2013 10:52

Αδέλφια, Πολλή καλημέρα σας!:D:D
Ας αρχίσουμε λίγο ελαφρά, καθώς θα πέσουμε σε αρκετά βαρειά:
"Σαρανταπέντε Μάστοροι
κι Εξήντα Μαθητάδες
ολημερίς τα ξύνανε
και πέφτανε σοβάδες!"
...Είναι Αγνώστου δημιουργού, κι αναφέρεται μάλλον στον Αγωγό Φυσικού Αερίου, που πρόκειται να περάσει από την Άρτα.
Αδέλφια η εποχή, που διανύουμε, οφείλω να ομολογήσω ότι χαρακτηρίζεται από προσπάθειες σε διάφορα είδη Καννιβαλισμού, όπως και Εμπορίου (Λευκής -ή όχι- δεν έχει σημασία) Σαρκός, Δουλεμπορίου, κλπ.

Πρώτα αναφέρομαι σε επίδοξους εργοδότες:
Αδέλφια, όπως εγώ -ο επίδοξος υπάλληλός σας- πρέπει να σας πείσω, ότι σας κάνω, έτσι κι εσείς πρέπει να με πείσετε ότι μου κάνετε!
Αν νομίζετε, οι επίδοξοι εργοδότες, ότι με κάποιο Χ-Κεφάλαιο μπορείτε να εκβιάσετε, πιέσετε, κλπ καταστάσεις (εκτός ορίων), είστε οικτρά γελασμένοι!
Δεν φαντάζεστε, χωρίς σοβαρή επένδυση, για πότε αυτό το Χ-Κεφάλαιο έχει γίνει 'Καπνός'!!
Το προηγούμενο ποιηματάκι αναφέρεται σε κάποιο συνεργείο Κατασκευαστικής Εταιρείας, το οποίο προτιμήθηκε από 'Τσακάλι-Εργοδότη' με αποκλειστική παράμετρο την προσφορά 'Καλύτερης Τιμής'. 'Σκλάβους' ήθελε, "Σκλάβους' πήρε!!!!
Στο ποιηματάκι όμως περιγράφεται επίσης, και με καταπληκτική ακρίβεια η 'Ποιότητα Έργου' των 'Σκλάβων'.
Το: "Ό,τι πληρώνεις παίρνεις!" ισχύει για όλους!!!!

Εκτός από κάποιους-ελάχιστους-παγκοσμίως Κεφαλαιοκράτες Εργοδότες, οι υπόλοιποι είστε της 'Σειράς'... Και τίποτ'άλλο.
Φυσικά το ανάλογο ισχύει κι από την άλλη μεριά: Εκτός από τους κάποιους-ελάχιστους παγκοσμίως-Γνωστούς κορυφαίους Υπαλλήλους, όλοι οι υπόλοιποι είμαστε -κι εμείς- της Σειράς... Και τίποτ'άλλο.
Φυσικός είμαι κι εγώ, Φυσικός κι ο Steven Hopkins. Μας χωρίζει κάποια αρκετούτσικη :lol:
απόσταση. Αν επιχειρήσω να 'το παίξω' είτε 'Hopkins', είτε -ακόμα- και 'εγγύς Hoplkins', σε κάποιο Θέμα μου εδω-μέσα, θα πάθαιναν νευρικό κλονισμό οι Servers του Freestuff, ή κάτι-τελοσπάντων θα συνέβαινε στην enormous έκδοσή του!:D:D

Είτε ως Εργοδότης, είτε ως Υπάλληλος/Συνεργάτης οφείλω να αποδείξω, αυτό που ισχυρίζομαι, ότι είμαι.

Διαφορετικά δεν ευθύνεται κανένας :naughty: για τη Φαιδρότητα, Ειρωνεία, ίσως και τον Σαρκασμό, που θ' αντιμετωπίσω!
Αν δεν έχω μάθει να σέβομαι πρώτα -Εγώ ο Ίδιος- τον Εαυτό μου, γιατί άραγε θα έπρεπε να τον σεβαστεί ο οιοσδήποτε άλλος :question::think::question:

Άβαταρ μέλους
giannis17
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από giannis17 » 03 Ιούλ 2013 23:02

DGeorge εσένα κανονικά πρέπει να σε προσλάβει ο Σαμαράς για IT consultant, θα ταιριάξετε στις ρίμες!
"There is only one problem with common sense; it’s not very common."
– Milt Bryce

Άβαταρ μέλους
DGeorge
Honorary Member

Δημοσίευση από DGeorge » 04 Ιούλ 2013 08:15

Αν ως 'ρίμες' εννοείς το ποιηματάκι, δεν είναι δικό μου (το γράφω), και το έχω χιλιοακούσει όλη τη 'Μνημονιακή' Περίοδο.
Όσον αφορά τη θέση στην Κυβέρνηση, την αγνοώ επιδεικτικά, καθώς ήδη με περιμένει ο 'Θρόνος' του Βυζαντίου.
Όπως βάσει Δημοκρατίας και Ελευθερίας Λόγου, καθένας έχει δικαίωμα να εκτοξεύει ό,τι γουστάρει, έτσι κι εγώ σας ανακοινώνω -από τούτο εδώ το βήμα- ότι έχω ρίζες από τους Παλαιολόγους.
Φυσικά, πάντα βάσει Δημοκρατίας, κι εσείς έχετε κάθε δικαίωμα αφού συνέλθετε από το ξέφρενο γέλιο, να με αρχίσετε στα 'σοβαρότατα σχόλια', και 'απορίες' που αφορούν σε ένα Πολιτικό άτομο της ολκής, και του επιπέδου μου!:lol::lol::lol::lol:
Ποιός 'Μαρμαρωμένος Βασιλιάς', και παραμύθια;;;;; Από Πέτρα Καρύστου ήταν! ...Κι ειδικά τέτοιες εποχές, όπου τρέχουμε να κλείσουμε 'μαύρες τρύπες', τον βλέπω να γίνεται από 'τσιμεντάκι'. Ένα πεταχτό σοβάντισμα από πάνω, και θα γίνει κουκλί!:hammer:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Εργασίας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης