ForestView's 1st Affiliate Marketing Master Class.

Affiliate marketing, προγράμματα συνεργατών. Όσα θέλετε να μάθετε για τον τρόπο επιλογής και χρήσης τους.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 05 Ιούλ 2013 19:19

Επιστρέψαμε και από το 1st Affiliate Marketing Master Class της ForestView.

Η εντύπωση πολύ καλή.

Επιτέλους κάποιος μας είπε ακριβώς για το τι γίνετε με τα cookies. Αν και η συγκεκριμένη ομιλία φαινόταν κουραστική με τα πολλά νομικά, είχε μεγάλη ουσία για τους publishers και τα δίκτυα που όλοι πρέπει να προσαρμοστούν με τις νέες οδηγίες και να ετοιμάζονται για την εφαρμογή των νόμων που έρχονται και στην χώρα μας.

Επιτέλους κάποιος από τους μεγάλους affiliate, ο Νίκος Παπαδόπουλος του BonusDeals (του 1ο Deal Aggregator βάση των αριθμών), μας μίλησε για τρόπους επιτυχίας. Την στόχευση με keywords αλλά και με την αποστολή targeted newsletter με ζωντανά παραδείγματα από την σελίδα του. Πράγματα που άλλοι τα κρατάνε εφτασφράγιστο μυστικό.

Ο Γιώργος Φραγκάκης μας έδειξε με στοιχεία την πορεία και το μέλλον που διαγράφει το affiliate marketing στην Ευρώπη και τις ιδιαιτερότητες της χώρας μας.

Και ο Nick Caulfield, Head of Key Accounts at Affiliate Window, μας έδωσε την πλήρη εικόνα του affiliate marketing στον κόσμο και ιδιαίτερα στο UK με πολλά παραδείγματα και στατιστικά στοιχεία για κάθε τύπο καμπάνιας και σελίδας.

Τα τιπς των Τάσος Καλογεράς, Σωτήρης Τσώτας και Νίκος Σταγάκης ήταν πολύ χρήσιμα για όλους κι άναψαν τις συζητήσεις στα πηγαδάκια του πρώτου διαλείμματος. Ήταν αυτοί που έλαβαν και τις περισσότερες διευκρινιστικές ερωτήσεις από τον κόσμο.

Δυστυχώς έφτασα αργά, και την πρώτη ομιλία την έχασα...

Εσύ πως το είδες το 1st Affiliate Marketing Master Class;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

dealwoman

Δημοσίευση από dealwoman » 05 Ιούλ 2013 21:50

Και για όσους από εμάς δυστυχώς δεν καταφέραμε να συμμετάσχουμε,
μήπως θα υπάρξει δυνατότητα με κάποιο τρόπο για παρακολούθηση των όσων χάσαμε???

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 06 Ιούλ 2013 11:46

πραγματικα δε το ξερω αυτο..
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 06 Ιούλ 2013 13:58

το ποιο θετικό για εμένα από το 1st Affiliate Marketing Master Class ήταν ότι φεύγοντας από εκεί είχα σημειώσει τουλάχιστον 3 ιδέες για σελίδες που μπορούν να συνδυαστούν με affiliate marketing και με κάποιο τρόπο θα μπορούσα να τις φτιάξω σχετικά εύκολα.

Δεν ξέρω αν θα τις φτιάξω όλες ή καμία από αυτές, αλλά ήταν ενδιαφέρων που μου έδωσε το ερέθισμα για κάτι τέτοιο.
- follow me @twitter

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 06 Ιούλ 2013 22:21

@dealwoman
μεσα στην εβδομαδα θα δωθουν προς download σε ολους οσους ενδιαφερονται μεσω email η μέσω του site ολες οι pdf παρουσιάσεις από όλους τους ομιλητές! :) τωρα φωτογραφίες έχουν τραβηχθεί, αν έχει τραβηχθεί και βίντεο και ανεβεί κάπου δεν γνωρίζω, αλλά αν μάθω θα σας ενημέρωσω.

Οσο αφορά το 1st Affiliate Marketing Master Class, ήταν πάρα πολύ χρήσιμο και πιστεύω ότι άλλους βοήθησε πάρα πολύ και άλλους αρκετά. Πολύ ωραίες ομιλίες και χρήσιμα tips έδωσε ο κάθε ομιλητής αλλά και πολύ καλό ότι ρωτήσαμε όσοι θέλαμε να μάθουμε κάτι και λάβαμε απαντήσεις. :) Κατά την διάρκεια και εμένα μου γεννήθηκαν όχι μόνο διάφορες ιδέες αλλά και τρόποι για να φέρω περισσότερο κόσμο στα sites μου, να τους κρατήσω ενεργούς αλλά και να φέρω όσο αφορά το affiliate marketing περισσότερα έσοδα στον λογαριασμό μου. Ακόμη αναγνώρισα διάφορα σημαντικά λάθη που έχω σε διάφορα sites μου και αν τα χρησιμοποιήσω θα βελτιστοποίησω τα έσοδα μου αλλά και την επαφή με τους αναγνώστες μου.
Εκτός από αυτό γνώρισα άτομα από το freestuff ( οπως τον Γιάννη :) από κοντά και άλλα συνάντησα και άλλα άτομα όπου ανταλλάξαμε στοιχεία και ήδη συζητάμε για διάφορα projects. Μακάρι να ξαναγίνει κάτι παρόμοιο σύντομα αλλά και τέτοια tutorial και παρουσιάσεις όπου βοηθούν τα χρήστη και τον affiliate publisher, θα ήταν χρήσιμο να γίνονται συχνά και να δίνονται ελεύθερα σε όλους μας, σε όλους τους publishers ώστε να μαθαίνουμε.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 07 Ιούλ 2013 13:02

dealwoman έγραψε:Και για όσους από εμάς δυστυχώς δεν καταφέραμε να συμμετάσχουμε,
μήπως θα υπάρξει δυνατότητα με κάποιο τρόπο για παρακολούθηση των όσων χάσαμε???
Εγω πάντος περιμενα οτι θα σας δω εκει...
- follow me @twitter

dealwoman

Δημοσίευση από dealwoman » 07 Ιούλ 2013 16:37

cordis έγραψε:
dealwoman έγραψε:Και για όσους από εμάς δυστυχώς δεν καταφέραμε να συμμετάσχουμε,
Εγω πάντος περιμενα οτι θα σας δω εκει...
Γιάννη κι εγώ θα το ήθελα πολύ!
Αν θυμάσαι όμως την προηγούμενη φορά που βρεθήκαμε ήμουν έγκυος και τελικά έγινα μανούλα μόλις προ δύο εβδομάδων...
καταλαβαίνεις λοιπόν, πως όσο και να το ήθελα μου ήταν αδύνατο να συμμετάσχω αυτή τη φορά.
Spyrostagas έγραψε:@dealwoman
μεσα στην εβδομαδα θα δωθουν προς download σε ολους οσους ενδιαφερονται μεσω email η μέσω του site ολες οι pdf παρουσιάσεις από όλους τους ομιλητές! τωρα φωτογραφίες έχουν τραβηχθεί, αν έχει τραβηχθεί και βίντεο και ανεβεί κάπου δεν γνωρίζω, αλλά αν μάθω θα σας ενημέρωσω.
@Spyrostagas, σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση και θα αναμένω με ανυπομονησία τη σχετική επίσημη ενημέρωσή μας από τη Forestview,
για το που θα βρούμε όλο αυτό το χρήσιμο και πλούσιο από ό,τι λέτε υλικό.

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 07 Ιούλ 2013 17:18

Ω, ναι! Συγχαρητήρια! Να σας ζήσει! :D
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cyberfreak
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cyberfreak » 07 Ιούλ 2013 17:37

Να σας ζήσει! :D

dealwoman

Δημοσίευση από dealwoman » 07 Ιούλ 2013 17:38

Ευχαριστούμε - Ευχαριστούμε!!!

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 07 Ιούλ 2013 18:38

Να σας ζήσει! :)
Εικόνα

Sotiris-ForestView

Δημοσίευση από Sotiris-ForestView » 26 Ιούλ 2013 20:56

Έστω και με μερικές μέρες καθυστέρηση, θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμά τους συνεργάτες που έδωσαν το «παρών» στο 1o Affiliate Marketing Master Class της ForestView. Ελπίζουμε να το βρήκατε χρήσιμο και να αποκομίσατε αρκετά οφέλη -σε κάθε περίπτωση, πάντως, είτε περάσατε πολύ καλά είτε λιγότερο καλά, μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο contact at forestview dot eu για να μοιραστείτε τις εντυπώσεις σας.

Όπως σας είχαμε υποσχεθεί κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης, σύντομα θα ανεβάζαμε όλες τις παρουσιάσεις του Master Class. Που; Σας «περιμένουν» στο http://www.forestview.eu/blog/fv-blog/a ... -the-proof.

Όλοι όσοι επιθυμείτε δε να «κατεβάσετε» τα αναλυτικά αποτελέσματα της 1ης πανελλαδικής έρευνας για το Affiliate Marketing στην Ελλάδα, που πραγματοποιήσαμε, σε συνεργασία με τη Focus Bari, θα τη βρείτε στο http://forestview.eu/affiliate-research

Τι άλλο; Μα φυσικά να σας υπενθυμίσουμε την ειδική προσφορά για τα μέλη του Affiliate Δικτύου μας, η οποία είναι ενεργή μέσα στον Ιούλιο και σας δίνει την ευκαιρία να εισπράξετε 15% επιπλέον προμήθεια στις ταξιδιωτικές καμπάνιες που θα τρέξετε ως Affiliates!

Στη διάθεσή σας για οτιδήποτε χρειαστείτε στη συνέχεια.

Με εκτίμηση,
Σωτήρης Τσώτας
Σωτήρης Τσώτας

Sotiris-ForestView

Δημοσίευση από Sotiris-ForestView » 26 Ιούλ 2013 21:01

@dealwoman Να σας ζήσει. Εύχομαι τα καλύτερα! :)
Σωτήρης Τσώτας

Απάντηση

Επιστροφή στο “Affiliate marketing - γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες