Mια εταιρεία ερωτηματικό η ιδέα μου ?

Ψάχνετε για δουλειά; Καταχωρήστε το βιογραφικό σας εδώ.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Constantinos1983

Δημοσίευση από Constantinos1983 » 11 Ιούλ 2013 15:35

Καλησπερα, καινουργιος στην παρεα.

Λοιπον, βλεπω μια αγγελια απο εφημεριδα που [u]μονο με email[/u] μπορεις να επικοινωνήσεις μαζι τους, αποστελω βιογραφικο και την επομενη με καλουν απο [u]κινητο[/u], απο οτι λεει αυτος που μιλησα ειναι γραφειο ευρεσεις εργασίας με εδρα Θεσσαλονικη, και μου λεει αφου του ειπα για τι ενδιαφερομαι, εχω θεση για σερβεις σε ενα ξενοδοχειο σε ενα νησι, 1800 το μηνα, χωρις διαμονη, τις πρωτες 10 μερες τις παιρνουμε εμεις τα υπολοιπα δικα σου για οσο καιρο ειναι το συμβολαιο σου, οκ μεχρι εδω! Αν ενδιαφερεσαι μου λεει πρεπει να πας σε μια ACS να καταθεσεις 100 ευρω για τη [u]συμβαση παραβολου δημοσιου[/u] και μετα ολα μια χαρα. Ουτε σταθερο, ουτε website, ουτε κατι online με αναζητηση του email και του τηλ του παρα μονο διαφορες αγγελιες..

Θα μιλησω ξανα μαζι του εννοειται να μου δωσει πληροφοριες δεν παιζει να παω να του χωσω 100 ετσι στον αερα, εσεις τι λετε παιδια ? Πολυ καλο για αληθινο η υπαρχουν αυτα?

alou
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από alou » 11 Ιούλ 2013 17:14

Προφανώς και θα πρέπει να ζητήσεις περισσότερα στοιχεία και να πάρεις αποδεικτικό για ότι συναλλαγή κάνεις. Δεν ακούγεται και πολύ σοβαρό πάντως...

Τι είναι η σύμβαση παραβόλου δημοσίου? γιατί να πας στην ACS και όχι σε μια τράπεζα? Σε ποιόν τα δίνεις αυτά τα χρήματα (κάποια επωνυμία εταιρείας)?

Άβαταρ μέλους
dva_dev
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από dva_dev » 11 Ιούλ 2013 17:19

Οπου χρειάζεται να μπει παράβολο για οποιοδήποτε λόγο πηγαίνεις σε κάποια δημόσια υπηρεσία (συνήθως εφορία), πληρώνεις το αντίστοιχο ποσό και σου δίνουν τα αντίστοιχα παράβολα. Εσύ βάζεις-στέλνεις (συμπληρωμένα με τα δικά σου στοιχεία και τα στοιχεία του αποδέκτη) αυτά τα παράβολα και ποτέ χρήματα.

Μάζεψε όσα στοιχεία έχεις και πήγαινε να κάνεις μια πρώτη κουβεντούλα στο κοντινότερο αστυνομικό τμήμα.

* Τα παράβολα -όταν είναι συμπληρωμένα- όπως και τα ένσημα είναι χρήσιμα μόνο στον ιδιοκτήτη τους για το σκοπό που τα πλήρωσε και άχρηστα σε οποιονδήποτε άλλο. Απλώς πολλοί αετονύχηδες εκμεταλλεύονται την άγνοια του κόσμου και το πιασάρικο σλόγκαν "παράβολα δημοσίου" για να ξεπαραδιάσουν τα θύματα. Επίσης παράβολα δημοσίου απαιτούνται μόνο σε (κάποιες) συναλλαγές με τους δημόσιους φορείς και όχι ανάμεσα σε ιδιώτες ή ιδιωτικές εταιρίες.

Άβαταρ μέλους
korgr
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από korgr » 11 Ιούλ 2013 18:32

99,9% απάτη!

Thoughtless
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Thoughtless » 11 Ιούλ 2013 19:00

Μην δίνεις ελπίδες να ισχύει! :D
it's all about contribution ...

Άβαταρ μέλους
Constantinos1983

Δημοσίευση από Constantinos1983 » 11 Ιούλ 2013 20:13

Παιδια ευχαριστω. Θα μαζεψω οσα στοιχεια μπορω και θα δω τι παιζει αλλα γιαυτο και σας εγραψα εδω επειδη βρωμαει πολυ η ιστορια, ασε που μαλλον θα τα καταθεσω σε αστυνομια οταν τα μαζεψω και εξακριβωσω οτι ειναι μουφα, οχι οτι θα του κανουν τιποτα αλλα τεσπα τουλαχιστον μην την φανε αλλοι, θα σας πω το ονομα/τηλ κτλ μολις ειμαι 100% σιγουρος οτι ειναι κομπινα, τωρα ειμαι 90%. :lol:

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 12 Ιούλ 2013 02:50

όχι πρωσοπικά στοιχεία οποιουδήποτε εδώ μέσα. μετά θα μπορεί να στραφεί εναντίον σου.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Constantinos1983

Δημοσίευση από Constantinos1983 » 12 Ιούλ 2013 13:23

Λοιποοοοον....

Εγραψα κατω τις ερωτησεις που ηθελα να του κανω και του μιλησα πολυ δυναμικα και αποφασιστικά αντιθετως με την πρωτη φορα που ακουγα το ποιημα του! Οταν ειδε πως ξερω για τα παραβολα οτι ειναι μεσω εφοριας και για δημοσιο σκλαωσε καπως αλλα ειπε οτι αυτος ειναι ο τροπος τους και ετσι πρεπει να γινει, τον αφησα να πει το παραμυθι του και μετα του ειπα γιατι μονο απο ACS και μου προσθεσε οτι μπορω και απο Eurobank & Εθνικη επισης, το επαιξα οτι θα παω για καταθεση 100% την δευτερα για να μη φανει οτι οι ερωτησεις μου ηταν επιθετικες αλλα ηταν απλα για ενδιαφερων (και καλα!!) του ζητησα σταθερο και διευθηνση το πρωτο μου το εδωσε και αναζητησα στο google και εβγαλε αποτελεσματα του τυπου "μακρια" "κομπινα" "την πατησαν 2 φιλες μου" "ζητανε 100 ευρω κτλ" και διαφορα σχετικα, διευθυνση δεν μου εδωσε με την δικαιολογια οτι δεν εχουν καποια σταθερη (πολυ σοβαρη εταιρεια!) και του ειπα να μου δωσει ολα τα στοιχεια του για να κανω κανονικα την καταθεση, μου λεει δευτερα πρωι οταν εισαι εξω απο την τραπεζα παρε με να στα πω, τωρα λεω εγω, να του τηλ να τα μαθω και να παω στην αστυνομια να τα δωσω, αλλα και απτην αλλη σκεφτομαι οτι η αστυνομια σιγα μην ασχοληθει με τετοιες υποθεσης ετσι μερες που ζουμε, αυτος εχει το βιογραφικο μου με διευθυνση μου κτλ, τι να μπλεκω τωρα με τον καθε μαλακα, ασε που θα ηθελα να του σπασω τη μουρι αν τον εβρησκα! Η πιο σοφη λυση ειναι να αδιαφορησω απλα αν και του αξιζει ενα μαθημα (ειναι και εντυπωσιακα ευγενικος, και του εκανα εντυπωση εγω επειδη το CV μου ηταν στα αγγλικα χαχα) τραγικος!!!!

alou
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από alou » 12 Ιούλ 2013 15:43

Όχι, καλό θα είναι να μην αδιαφορήσεις, να μαζέψεις όσα περισσότερα στοιχεία μπορείς και να πας στην αστυνομία να κάνεις μια καταγγελία.

Και στείλε και ένα σχετικό κείμενο σε μερικά blog προς δημοσίευση. Αφού υπάρχουν κάποιες δυνατότητες να ενημερώνουμε / ενημερωνόμαστε, ας τις χρησιμοποιούμε όσο πιο σωστά μπορούμε.

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 13 Ιούλ 2013 15:24

Κωνσταντίνε μην αδιαφορήσεις, κάνε καταγγελία, κυνηγησέ τον, γιατί αν "σήμερα" προσπάθησε να εξαπατήσει εσένα, αύριο θα προσπαθήσει κάποιον άλλον, μεθαύριο κάποιον άλλον και τέτοιους ανθρώπους δεν πρέπει να τους αφήνουμε.
Στείλε μου ΠΜ ( προσωπικό μήνυμα ) για να βοηθήσω.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Constantinos1983

Δημοσίευση από Constantinos1983 » 13 Ιούλ 2013 17:19

Nαι συμφωνω μαζι σας, το οτι γλυτωσα εγω δεν σημαινει οτι θα γλυτωσουν ολοι για να υπαρχει αυτος σημαινει εξαπατησε και εξαπαταει αρκετους, καλα ακομα εχω στα αυτια μου τη φωνη του (δεν εχετε ιδεα για ποσο ευγενικος χαχα, λοιπον δευτερα πριν κλεισουν οι τραπεζες θα μαζεψω οτι στοιχεια μου δωσει για να του κανω "κ καλα" καταθεση, φυσικα και θα του πω μεσω Εθνικης και οχι ACS ετσι ωστε να μου δωσει Ονομα-Επιθετο IBAN number ισως και Swich number, αφου τα μαζεψω ολα θα παω αστυνομια. Και θα στειλω και εδω μεσω προσωπικου μυνηματος οποια παιδια θελουν να ξερουν πιο καθαρα για το τι μιλαω.

Άβαταρ μέλους
Constantinos1983

Δημοσίευση από Constantinos1983 » 13 Ιούλ 2013 17:23

Και εδω ειναι απο μια μικρη αναζητηση στο google.
Συνημμένα
Capture.JPG

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 13 Ιούλ 2013 22:23

για βάλε link από κάποια αποτελέσματα από την αναζήτηση που έκανες στο google. ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Spyrostagas
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Spyrostagas » 15 Ιούλ 2013 20:25

παντως ψαχνοντας αυτο επεσε σε μια σελιδα μιας κοπελας οπου το εχει σβησει και δεν το βρισκω στην σελιδα
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Εργασίας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες