Έρευνα Σχετικά Με Την Αντίληψη Των Ελλήνων Καταναλωτών Στις Διαφημίσεις - Αναγνωριστικό Π

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
NikosTzagarakis
Επικοινωνία:

Έρευνα Σχετικά Με Την Αντίληψη Των Ελλήνων Καταναλωτών Στις Διαφημίσεις - Αναγνωριστικό Π

Δημοσίευση από NikosTzagarakis » 15 Ιούλ 2013 02:35

Καλησπέρα σε όλους. Είναι η δεύτερη φορά που ζητάω την βοήθειά σας σε μία έρευνα που πραγματοποιώ σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο του Aarhus στην Δανία στα πλαίσια της πρακτική μου άσκησης. Επειδή πήγε πολύ καλά η προηγούμενη έρευνα μου ανέθεσαν και δεύτερη διότι σκοπεύω να συνεχίσω με Master By Research.

Η έρευνα έχει να κάνει με την αντίληψη των Ελλήνων καταναλωτών σχετικά με τις διαφημίσεις και έχουμε ως ενδεικτικό προϊόν τα All Star της Converse. Η έρευνα αυτή γίνεται μέσα από ένα ερωτηματολόγιο που καλούνται να απαντήσουν οι έλληνες καταναλωτές. Το link του ερωτηματολογίου είναι αυτό: http://aarhus.eu.qualtrics.com/SE/?SID= ... rR551WhOrb

Η συμπλήρωσή του διαρκεί γύρω στα 10-15 λεπτά. Η κάθε απάντηση είναι πολύ σημαντική, καθώς όσο μεγαλύτερο είναι το δείγμα, τόσο ξεκάθαρη άποψη θα έχουμε για το τι αντιλαμβάνονται οι Έλληνες καταναλωτές βλέποντας μία διαφήμιση. Το Aarhus University είναι ένα διακεκριμένο Πανεπιστήμιο το οποίο βρίσκεται στο Top 100 των καλύτερων πανεπιστημίων στον κόσμο με μια ερευνητική ομάδα με έντονη ερευνητική δραστηριότητα. Νιώθω τυχερός που μπορώ να εφαρμόσω μια τέτοιου βάρους έρευνες στην χώρα μου.

Σας Ευχαριστώ και πάλι
Νίκος Τζαγκαράκης

Άβαταρ μέλους
mechpanos
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mechpanos » 16 Ιούλ 2013 16:08

Έδωσα απάντηση αλλά δεν μου άρεσε και πολύ το ερωτηματολόγιο αρκετές ερωτήσεις ήταν 2 φορές στην ίδια λίστα.
Πύργος θεός Πανηλειακός!!

NikosTzagarakis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από NikosTzagarakis » 17 Ιούλ 2013 16:08

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου!... να είσαι σίγουρος οτι κάθε ερώτηση έχει τον σκοπό της.. και πάλι ευχαριστώ!.. :)
Νίκος Τζαγκαράκης
Junior Marketing Manager - Adplus Web Hosting For Professionals
http://www.adplus.gr/el/

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης