Θέλω να φτιάξω Η/Υ για Gaming

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Rakoc

Δημοσίευση από Rakoc » 15 Ιούλ 2013 15:22

Για σας είμαι Καινούριος Στο site και δεν έχω και πολλές γνώσεις από Η/Υ Και θα ήθελα την βοήθεια σας να φτιάξω έναν Η/Υ που να μπορεί να αντεπεξέλθει σε Games με υψηλά γραφικά

Έχω επιλέξει αυτά :

INDEL CPU CORE 2 DUO E 4400 2 GHz ή Καλύτερη

AMD CPU ATHOLON 64 X2 DUAL CORE ή Καλύτερη

Invidia CPU GEFORCE 9800 GX2

ADM CPU RADEON X 1900 SERIES ή καλύτερη

RAM 3 GB ή μεγαλύτερη

OS WIN XP 32 δεν γνωρίζω αν υπάρχει τίποτα καλύτερο

Direct X 11

HDD SPACE 3 GB ή μεγαλύτερο Εαν υπάρχει

servetas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από servetas » 15 Ιούλ 2013 17:33

Όταν λες games με υψηλά γραφικά τι εννοείς... Πες μας τίτλους. Μπορεί για παράδειγμα να εννοείς το Microsoft Flight Simulator X ή οποιοδήποτε άλλο βαρύ παιχνίδι. Επίσης, ανέφερε μας και το budget που μπορείς να διαθέσεις για να προτείνουμε κάτι αντίστοιχο.

Άβαταρ μέλους
giannis17
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από giannis17 » 15 Ιούλ 2013 23:58

Από ότι κατάλαβα μας έκανες αντιγραφή-επικόλληση τις ελάχιστες απαιτήσεις ενός παιχνιδιού που θες να παίξεις. Εσύ μεταχειρισμένο θα πάρεις τον υπολογιστή ή καινούριο; Τα πράγματα που γράφεις είναι αρκετά παλιά και ουσιαστικά ποιοδήποτε μέτριο καινούριο σύστημα τα ξεπερνάει αρκετά.

Αν θες να φτιάξεις κάτι οικονομικό και καινούριο μπορείς να πας σε κάποιο AMD A8 ή A10 που έχουν ενσωματωμένη αξιόλογη κάρτα γραφικών οπότε δεν χρειάζεται να ξοδευτείς (τουλάχιστον στην αρχή) για να πάρεις ξεχωριστή κάρτα γραφικών.
"There is only one problem with common sense; it’s not very common."
– Milt Bryce

Rakoc

Δημοσίευση από Rakoc » 16 Ιούλ 2013 00:05

giannis17 έγραψε:Από ότι κατάλαβα μας έκανες αντιγραφή-επικόλληση τις ελάχιστες απαιτήσεις ενός παιχνιδιού που θες να παίξεις. Εσύ μεταχειρισμένο θα πάρεις τον υπολογιστή ή καινούριο; Τα πράγματα που γράφεις είναι αρκετά παλιά και ουσιαστικά ποιοδήποτε μέτριο καινούριο σύστημα τα ξεπερνάει αρκετά.

Αν θες να φτιάξεις κάτι οικονομικό και καινούριο μπορείς να πας σε κάποιο AMD A8 ή A10 που έχουν ενσωματωμένη αξιόλογη κάρτα γραφικών οπότε δεν χρειάζεται να ξοδευτείς (τουλάχιστον στην αρχή) για να πάρεις ξεχωριστή κάρτα γραφικών.
Καλά κατάλαβες τελιος άσχετος απο Η/Υ και οτι Είδα Copy-Paste Θέλω έναν καινούριο Η/Υ Και όσο γίνετε Καλύτερο και φθηνότερο To buget μου εξαρτάτε απο αυτα που θα μου προτείνετε!!!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Rakoc την 16 Ιούλ 2013 00:11, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Rakoc

Δημοσίευση από Rakoc » 16 Ιούλ 2013 00:07

servetas έγραψε:Όταν λες games με υψηλά γραφικά τι εννοείς... Πες μας τίτλους. Μπορεί για παράδειγμα να εννοείς το Microsoft Flight Simulator X ή οποιοδήποτε άλλο βαρύ παιχνίδι. Επίσης, ανέφερε μας και το budget που μπορείς να διαθέσεις για να προτείνουμε κάτι αντίστοιχο.
Μηλαω κυριος για τα παιχνιδια Heroes Of Newerth και Leage Of legends

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες