Ζητώ πακέτο webhost unlimited

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Lennox

Δημοσίευση από Lennox » 21 Ιούλ 2013 07:59

Θα μπορούσα να σε βοηθήσω με το 2πύρηνο 4άρι VPS μου,αλλά πρέπει να μου πεις τον λόγο που θες ντε και καλά Ελλάδα και όχι Ολλανδία,Γερμανία,Γαλλία, που είναι το ίδιο αλλά καλύτερα και πολύ πολύ φθηνότερα?
Ο VPS μου είναι στο Amsterdam, έχει ping 53-55 ms (απο το χωριό μου pingάρω και απαντάω τώρα) και φυσικά cPanel για την διευκόλυνση και ό,τι άλλο χρειαστείς.
Just helping a brother,no big deal.
Απάντησέ μου όμως στην παραπάνω ερώτησή μου please :)
The winners in life constantly think in terms of I can, I will, and I am.
Αυτοί που πάνε μπροστά στην ζωή,σκέφτονται συνεχώς υπο τους όρους: Μπορώ,θα το κάνω και το κάνω.

Άβαταρ μέλους
Insurer

Δημοσίευση από Insurer » 21 Ιούλ 2013 12:46

@servetas παρ' όλα αυτά είχα ήδη πρόβλημα και με έδιωξαν όπως προείπα.

@Lennox η εταιρεία ζήτησα να είναι ελληνική. Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για την προσφορά σου αλλά βολεύτηκα προς το παρόν. Ίσως στην επόμενη "έξωση" να σε χρειαστώ :)

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 21 Ιούλ 2013 17:56

και σου έκαναν "έξωση" για 400 άτομα την ημέρα; σε τι είναι στημένο το Site;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
alexisitsios

Δημοσίευση από alexisitsios » 21 Ιούλ 2013 18:52

Δεν πιστεύω ότι έχει να κάνει απαραίτητα σε τι είναι στημένο το site. Το θέμα είναι τι έχει πάνω το site. Για παράδειγμα ένα τυπικό wordpress site που έχει κάθε λογής κακογραμμένο plugin, μπορεί να σου σακατέψει το server ακόμη και με ελάχιστους επισκέπτες

Άβαταρ μέλους
Insurer

Δημοσίευση από Insurer » 21 Ιούλ 2013 20:08

Σε joomla 1.5 και το θέμα ήταν στα resources.
Δεν έχω θέμα με τα παιδιά ούτε κρατώ τους κρατώ κακία διότι αποδείχθηκαν ερασιτέχνες. Αυτό το λέω διότι μου έδωσαν μόνο μια βδομάδα διορία και όταν ζήτησα λίγες μέρες παραπάνω για την μεταφορά δεν δέχθηκαν να μου δώσουν ούτε ημέρα.

Οι νόμοι της αγοράς όμως ισχύουν παντού, ένας ευχαριστημένος πελάτης θα σου φέρει άλλους 5 και ένα δυσαρεστημένος θα σου στερήσει 20. Τους έχω συστήσει άλλους 5 πελάτες όντως και προσωπικά είχα 3 διαφορετικά πακέτα

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 21 Ιούλ 2013 23:44

τα plugins είναι η επόμενη ερώτηση...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

platongr
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από platongr » 22 Ιούλ 2013 00:49

Αν είναι για 400 άτομα και για 1 σίτε, γιατί δεν κοιτάς ένα shared με κανα 80άρι τον χρόνο ?

Δεν μπορώ να την καταλάβω την λογική του unlimited.
Είσαι reseller? Έχεις δικούς σου πελάτες ?
Πόσο θα τους πουλήσεις το hosting και ψάχνεις unlimited με 6€ ?
Δεν θα τους το δώσεις στην χειρότερη 60€ τον χρόνο ? Με 7-10 πελάτες έχεις ένα αξιοπρεπέστατο vps και τα υπόλοιπα τα βάζεις στην τσέπη σου.
Αν δεν έχεις 7-10 πελάτες να σου βγάλουν τα κόστη, μην μπαίνεις καν σε αυτή την διαδικασία. Βρες μια εταιρεία να σου κάνει μια έκπτωση τα πακέτα που αγοράζεις και να είστε όλοι ευχαριστημένοι.

Δεν απευθύνομαι στον topic starter, αλλά σε αυτούς που ψάχνουν το τσάμπα unlimited.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες