Διαδικτυακό μάρκετινγκ - Αξίζει να πληρώσεις κάποιον ειδικό;

Internet Marketing, Social Media watch

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
alexisitsios

Δημοσίευση από alexisitsios » 20 Ιούλ 2013 14:06

ευτυχώς που και εσύ έμαθες με παρθενογένεση ;)

Άβαταρ μέλους
kiriakosGR
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kiriakosGR » 20 Ιούλ 2013 14:09

alexisitsios έγραψε:ευτυχώς που και εσύ έμαθες με παρθενογένεση ;)
Το διαδικτυακό μάρκετινγκ φίλε μου δεν μπορεί να το πετύχει οποιοσδήποτε, θέλει εμπειρία. Μόνο αυτό, και το μυαλό να δουλεύει. Δεν θέλει σπουδές κτλ. οι σπουδές είναι η εμπειρία.
http://www.dwrean.net Κατεβάστε δωρεάν και νόμιμα προγράμματα, Παιχνίδια, e-books

Άβαταρ μέλους
kiriakosGR
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kiriakosGR » 20 Ιούλ 2013 14:11

Κάνατε και το διαδικτυακό μαρκετινγκ και επάγγελμα!
http://www.dwrean.net Κατεβάστε δωρεάν και νόμιμα προγράμματα, Παιχνίδια, e-books

Thoughtless
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Thoughtless » 20 Ιούλ 2013 14:12

Άρα προτείνεις ότι ο μεταφορέας/η αισθητικός/ και 1002 ακόμα κλάδοι πρέπει να μάθουν να κάνουν SEO αφού πρώτα μάθουν να κάνουν την ιστοσελίδα τους. Επειδή είναι η δουλειά τους.

Σωστά;
it's all about contribution ...

Άβαταρ μέλους
kiriakosGR
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kiriakosGR » 20 Ιούλ 2013 14:15

Thoughtless έγραψε:Άρα προτείνεις ότι ο μεταφορέας/η αισθητικός/ και 1002 ακόμα κλάδοι πρέπει να μάθουν να κάνουν SEO αφού πρώτα μάθουν να κάνουν την ιστοσελίδα τους. Επειδή είναι η δουλειά τους.

Σωστά;
Φυσικά, Τζάμπα λεφτά να δινουν στους και καλά ειδικούς του κλάδου; Εαν θέλουν να επεκταθούν και στο διαδίκτυο, καλό είναι να ψάξουν μόνοι τους, και μην δίνουν τα υπέρογκα ποσά σε "ειδικούς".

Άβαταρ μέλους
alexisitsios

Δημοσίευση από alexisitsios » 20 Ιούλ 2013 14:16

@thoughtless

πιστεύω ότι ο kiriakosGR έπιασε το πραγματικό νόημα του trolling. Κρίμα που είναι και πιασμένο και το webtroll.gr.

@kiriakosGR

αν ψάξεις κατασκευή troll, δες που εμφανίζομαι για το συγκεκριμένο όρο! είμαι δεύτερη θέση.

Άβαταρ μέλους
skapator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από skapator » 20 Ιούλ 2013 14:18

Γράψε τις λέξεις δωρεάν, dwrean, δωρεάν προγράμματα, δωρεάν εφαρμογές και πές μου σε ποια θέση βγάζει το dwrean.net.

Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος skapator την 20 Ιούλ 2013 14:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ουγκαγκαμπουμ μπουμ χικ καπαγκουμ μπιρλιγκαγκα τελεία τζί άρ.

Άβαταρ μέλους
kiriakosGR
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kiriakosGR » 20 Ιούλ 2013 14:19

Και έφτασε η ώρα της κωμωδίας! Εαν θέλετε κύριοι να κάνετε πλάκα επειδή δεν σας παίρνει, σταματάω εδώ!

Άβαταρ μέλους
alexisitsios

Δημοσίευση από alexisitsios » 20 Ιούλ 2013 14:23

Μα τις λες... Σοβαρή συζήτηση κάνουμε σύμφωνα με τα λεγόμενα σου.

Πάνω σε αυτό θα σου παραθέσω και το εξής:
Big trolls talk about ideas, average trolls talk about things.

Thoughtless
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Thoughtless » 20 Ιούλ 2013 14:26

kiriakosGR έγραψε:
Thoughtless έγραψε:Άρα προτείνεις ότι ο μεταφορέας/η αισθητικός/ και 1002 ακόμα κλάδοι πρέπει να μάθουν να κάνουν SEO αφού πρώτα μάθουν να κάνουν την ιστοσελίδα τους. Επειδή είναι η δουλειά τους.

Σωστά;
Φυσικά, Τζάμπα λεφτά να δινουν στους και καλά ειδικούς του κλάδου; Εαν θέλουν να επεκταθούν και στο διαδίκτυο, καλό είναι να ψάξουν μόνοι τους, και μην δίνουν τα υπέρογκα ποσά σε "ειδικούς".
Κατ' αρχήν μπορείς να μου καθορίσεις τι εννοείς με το "υπέρογκα" ποσά;

Δεν διαφωνεί κανείς στο ότι το SEO δεν είναι πυρηνική φυσική. Τίποτα στο web δεν είναι πυρηνική φυσική σε γενικές γραμμές. Αλλά με την λογική αυτή, αν εγώ θέλω να αγοράσω ψωμί, ΔΕΝ πρέπει, αλλά πρέπει να αφήσω την δουλειά μου, να πάω να πάρω αλεύρι και τα σχετικά και να το ψήσω στον φούρνο μου.
Μετά μπορώ να συνεχίσω την δουλειά μου μέχρι να χρειαστώ κάτι άλλο. Μια pizza ας πούμε. Ζυμάρι, κασέρια, ζαμπόν και ψήσιμο.

Σωστά;
it's all about contribution ...

Άβαταρ μέλους
skapator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από skapator » 20 Ιούλ 2013 14:29

Το διαδικτυακό μάρκετινγκ φίλε μου δεν μπορεί να το πετύχει οποιοσδήποτε, θέλει εμπειρία. Μόνο αυτό, και το μυαλό να δουλεύει. Δεν θέλει σπουδές κτλ. οι σπουδές είναι η εμπειρία.
Με απλά μαθηματικά που έμαθα διαβάζοντας καποια blogs στο ίντερνετ, παραθέτω την εξής εξίσωση.

Σπουδές = 0

Εμπειρία = χ

Σπουδές = Εμπειρία

Εμπειρία = 0

Μυαλό = Εμπειρία

Μυαλό = 0
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος skapator την 20 Ιούλ 2013 14:32, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ουγκαγκαμπουμ μπουμ χικ καπαγκουμ μπιρλιγκαγκα τελεία τζί άρ.

Άβαταρ μέλους
alexisitsios

Δημοσίευση από alexisitsios » 20 Ιούλ 2013 14:31

οπότε για να κάνεις trolling, χρειάζεται να ξέρεις απλές εξισώσεις πρώτου βαθμού! Κερδίσαμε κάτι από την τοποθέτηση του kiriakosGR

Άβαταρ μέλους
DimitriosX

Δημοσίευση από DimitriosX » 20 Ιούλ 2013 14:34

Επίσης αν όντως μπορείς να κάνεις τόσο ωραία πράγματα για το site σου με την γνώση απο το web το λογότυπο σου ( που φαντάζομαι μόνος θα το εφτιαξες) γιατί είναι άθλιο ; ...
"The word impossible is not in my dictionary."
Napoleon Bonaparte

Άβαταρ μέλους
kiriakosGR
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kiriakosGR » 20 Ιούλ 2013 14:38

DimitriosX έγραψε:Επίσης αν όντως μπορείς να κάνεις τόσο ωραία πράγματα για το site σου με την γνώση απο το web το λογότυπο σου ( που φαντάζομαι μόνος θα το εφτιαξες) γιατί είναι άθλιο ; ...
xaxa, είσαι άκυρος! αλλά θα σου απαντήσω, το λογότυπο δεν το έφτιαξα εγώ αλλά έκανα ανακοίνωση στο Facebook, ποιος μπορεί να φτιάξει το λογότυπο του dwrean. βρέθηκαν κάποιοι και επέλεξα το καλύτερο με δική μου κριτική.

Το θέμα ωραίο ή όχι, το άφησα στους χρήστες μου να απαντήσουν, όλοι ήταν πολύ θετικοί σε αυτό που έβλεπαν, επομένως η γνώμη σου πηγαίνει στον κάλαθο των αχρήστων!

Άβαταρ μέλους
DimitriosX

Δημοσίευση από DimitriosX » 20 Ιούλ 2013 14:41

kiriakosGR έγραψε:
DimitriosX έγραψε:Επίσης αν όντως μπορείς να κάνεις τόσο ωραία πράγματα για το site σου με την γνώση απο το web το λογότυπο σου ( που φαντάζομαι μόνος θα το εφτιαξες) γιατί είναι άθλιο ; ...
xaxa, είσαι άκυρος! αλλά θα σου απαντήσω, το λογότυπο δεν το έφτιαξα εγώ αλλά έκανα ανακοίνωση στο Facebook, ποιος μπορεί να φτιάξει το λογότυπο του dwrean. βρέθηκαν κάποιοι και επέλεξα το καλύτερο με δική μου κριτική.

Το θέμα ωραίο ή όχι, το άφησα στους χρήστες μου να απαντήσουν, όλοι ήταν πολύ θετικοί σε αυτό που έβλεπαν, επομένως η γνώμη σου πηγαίνει στον κάλαθο των αχρήστων!
Οκ αλλα εσυ ως Marketing manager του προϊόντος dvrean.net οργάνωσες τα παραπάνω και τελικά το επέλεξες.
Και ξαναρωτάω : Γιατί είναι άθλιο?
"The word impossible is not in my dictionary."
Napoleon Bonaparte

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Internet Marketing, Social Media watch”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες