Διαδικτυακό μάρκετινγκ - Αξίζει να πληρώσεις κάποιον ειδικό;

Internet Marketing, Social Media watch

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
kiriakosGR
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kiriakosGR » 20 Ιούλ 2013 15:44

Thoughtless έγραψε: Bottom line. Με την λογική σου. Καμία υπηρεσία δεν θα έπρεπε να υφίστατο. Θα έπρεπε όλοι να τα κάνουμε όλα.
Μιλάω καθαρά για internet marketing, δεν ξέρω για τα άλλα!
http://www.dwrean.net Κατεβάστε δωρεάν και νόμιμα προγράμματα, Παιχνίδια, e-books

Άβαταρ μέλους
alexisitsios

Δημοσίευση από alexisitsios » 20 Ιούλ 2013 15:58

kiriakosGR έγραψε:
alexisitsios έγραψε:Πρώτη φορά βλέπω κάποιον να που ανοίγει troll thread και να να του απαντούν με αντίστοιχου επιπέδου επιχειρήματα να πειράζεται...
δεν πειράζει φίλε ανώτερου επιπέδου που απαντάς με σχόλιο που αφορά τα γεννητικά μόρια μου ( την έχω μεγάλη είπες).
Εγώ την γνώση εννοούσα . Τώρα εσύ επειδή ξέρεις low level programming σε assembly, προφανώς έφτασες σε αυτό το συμπέρασμα. :lol:

Άβαταρ μέλους
kiriakosGR
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kiriakosGR » 20 Ιούλ 2013 15:59

DimitriosX έγραψε:Στη φράση δωρεάν προγράμματα βγαίνεις πρώτος ή στη φράση δωρεαν προγραμματα

:oops: :oops:
και στα δύο
http://www.dwrean.net Κατεβάστε δωρεάν και νόμιμα προγράμματα, Παιχνίδια, e-books

Άβαταρ μέλους
kiriakosGR
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kiriakosGR » 20 Ιούλ 2013 16:17

alexisitsios έγραψε: Εγώ την γνώση εννοούσα . Τώρα εσύ επειδή ξέρεις low level programming σε assembly, προφανώς έφτασες σε αυτό το συμπέρασμα. :lol:
Εσύ μπορεί να εννοούσες την γνώση, αλλά άφησες εντέχνως να εννοηθεί κάτι άλλο!
Οκ, ασε έμένα, του χαμηλού επιπέδου γνώσεις μου, να πετυχαίνω τον σκοπό μου! Τώρα αν λες τις λέξεις δωρεάν κτλ χαμηλής αναζήτησης κτλ, ο σκοπός μου αυτός ήταν, το site αυτές τις λέξεις κυνηγάει, επομένως πέτυχα τον σκοπό μου. Όταν πάνω από 50% σου έρχεται από SEO και το 67% των επισκέψεων μου είναι unique, τότε θεωρώ επιτυχημένο ένα site που με ΜΗΔΕΝΙΚΟ κόστος. έχει αυτή την άνοδο.!

Thoughtless
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Thoughtless » 20 Ιούλ 2013 17:14

Προσπαθείς να "κάνεις την διαφορά" απέναντι στους κακούς επαγγελματίες. Αλλά οι θεωρία σου μπάζει. Δεν θα επιχειρηματολογίσω παραπάνω. Εκτός αν μου απαντήσεις σε αυτά που ανέφερα. Πράγμα που προφανώς δεν μπορείς να κάνεις γιατί έτσι θα καταλάβεις ότι η θεωρία σου μπάζει.

Keep fighting the bad guys!
it's all about contribution ...

Άβαταρ μέλους
kiriakosGR
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kiriakosGR » 20 Ιούλ 2013 17:20

Thoughtless έγραψε:Προσπαθείς να "κάνεις την διαφορά" απέναντι στους κακούς επαγγελματίες. Αλλά οι θεωρία σου μπάζει. Δεν θα επιχειρηματολογίσω παραπάνω. Εκτός αν μου απαντήσεις σε αυτά που ανέφερα. Πράγμα που προφανώς δεν μπορείς να κάνεις γιατί έτσι θα καταλάβεις ότι η θεωρία σου μπάζει.

Keep fighting the bad guys!
Το θέμα δεν είναι αυτό, ακόμα δεν το πιάσατε μου φαίνεται.

Είμαι πεπεισμένος ότι ένας επαγγελματίας του είδους θα φέρει αποτελέσματα. Δεν τους κατηγορώ. Απλά λέω, ότι κάποιος που την ψάχνει την δουλειά, μπορεί να τα καταφέρει και από μονος του. Απλά πράγματα!

Thoughtless
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Thoughtless » 20 Ιούλ 2013 17:26

Ok. Τσέκαρε τις 4 σελίδες και το τι έχεις γράψει. Nough said.
it's all about contribution ...

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 20 Ιούλ 2013 17:54

kiriakosGR έγραψε:
Thoughtless έγραψε:Άρα προτείνεις ότι ο μεταφορέας/η αισθητικός/ και 1002 ακόμα κλάδοι πρέπει να μάθουν να κάνουν SEO αφού πρώτα μάθουν να κάνουν την ιστοσελίδα τους. Επειδή είναι η δουλειά τους.

Σωστά;
Φυσικά, Τζάμπα λεφτά να δινουν στους και καλά ειδικούς του κλάδου; Εαν θέλουν να επεκταθούν και στο διαδίκτυο, καλό είναι να ψάξουν μόνοι τους, και μην δίνουν τα υπέρογκα ποσά σε "ειδικούς".
οπότε το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να κλείσει το χασάπικο για 3 χρόνια, να πάει να σπουδάσει σε ένα ΤΕΙ/ΑΕΙ πληροφορικής και μετά να το κλείσει για άλλα 3 χρόνια για να πάει στην Πάντειο να μάθει πως θα μαρκετάρει την δουλειά του.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
kiriakosGR
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kiriakosGR » 20 Ιούλ 2013 17:57

Cordis, τίποτα από όλα αυτά δεν έκανα για να πετύχω τον σκοπό μου!

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 20 Ιούλ 2013 18:01

και ήσουν και χασάπης ταυτόχρονα;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
kiriakosGR
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kiriakosGR » 20 Ιούλ 2013 18:01

Πάντως ο μέσος όρος διάρκειας επισκεπτών από το FS σήμερα στο site μου είναι 20 λεπτά!!! Σας άρεσε μάλλον!! :)

Άβαταρ μέλους
kiriakosGR
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kiriakosGR » 20 Ιούλ 2013 18:02

cordis έγραψε:και ήσουν και χασάπης ταυτόχρονα;
κάτι άλλο, στρατιωτικός!

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 20 Ιούλ 2013 18:04

οπότε έμαθες να κυνηγάς για το κρέας σου και δε χρειάζεται να πηγαίνεις στους απατεώνες τους κρεοπώλες.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
kiriakosGR
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kiriakosGR » 20 Ιούλ 2013 18:10

cordis έγραψε:οπότε έμαθες να κυνηγάς για το κρέας σου και δε χρειάζεται να πηγαίνεις στους απατεώνες τους κρεοπώλες.
Απατεώνα δεν είπα κανέναν, απλά κάποιος που έχει θέληση για να μάθει δεν χρειάζεται να αποτανθεί στους "κρεοπώλες"

ALR
Honorary Member

Δημοσίευση από ALR » 20 Ιούλ 2013 18:14

Πάντως δεν είναι απίθανο για κάποιον να μάθει τη δουλειά ενώ το επάγγελμα του είναι άλλο.
Αυτό που είναι απίθανο είναι για κάποιον που κάνει πολύ καλά το επάγγελμα του, να μάθει να κάνει και e-marketing, γιατί δεν υπάρχει κανένας λόγος.

Ο άνθρωπος που κάνει πολύ καλά τη δουλειά του,
ξέρει ότι όπως κι αυτός, έτσι και οι πολύ καλοί e-marketing επαγγελματίες θα είναι πάντα καλύτεροι στον τομέα τους.
Επίσης δεν έχει χρόνο γιατί είναι πολύ καλός και έχει τεράστια ζήτηση σε ότι κι αν κάνει και συγκεντρώνεται σε αυτό.

Αν είσαι μέτριος σε όλα ή δημόσιος υπάλληλος τότε αλλάζει το πράγμα.
Γίνονται πραγματάκια

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Internet Marketing, Social Media watch”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης