Διαδικτυακό μάρκετινγκ - Αξίζει να πληρώσεις κάποιον ειδικό;

Internet Marketing, Social Media watch

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
kiriakosGR
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kiriakosGR » 20 Ιούλ 2013 18:20

ALR έγραψε:Πάντως δεν είναι απίθανο για κάποιον να μάθει τη δουλειά ενώ το επάγγελμα του είναι άλλο.
Αυτό που είναι απίθανο είναι για κάποιον που κάνει πολύ καλά το επάγγελμα του, να μάθει να κάνει και e-marketing, γιατί δεν υπάρχει κανένας λόγος.

Ο άνθρωπος που κάνει πολύ καλά τη δουλειά του,
ξέρει ότι όπως κι αυτός, έτσι και οι πολύ καλοί e-marketing επαγγελματίες θα είναι πάντα καλύτεροι στον τομέα τους.
Επίσης δεν έχει χρόνο γιατί είναι πολύ καλός και έχει τεράστια ζήτηση σε ότι κι αν κάνει και συγκεντρώνεται σε αυτό.

Αν είσαι μέτριος σε όλα ή δημόσιος υπάλληλος τότε αλλάζει το πράγμα.
Εγώ ξέρω πολλά άτομα που κάνουν πολύ καλά 2 και 3 πράγματα εκτος της δουλειάς τους!
Ο άνθρωπος που κάνει πολύ καλά τη δουλειά του μπορεί να προσπαθήσει και να πετύχει και στο e-marketing. (φυσικά όχι καλύτερα από έναν επαγγελματία - αλλά ΔΩΡΕΑΝ)

Το αν είσαι δημόσιος υπάλληλος που είπες, δεν ξέρω που το πας αλλά έχεις εμπάθειες! Αν δεν ξέρεις μην μιλας!
http://www.dwrean.net Κατεβάστε δωρεάν και νόμιμα προγράμματα, Παιχνίδια, e-books

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 20 Ιούλ 2013 18:22

οπότε έμαθες να κυνηγάς για το κρέας σου και δε χρειάζεται να πηγαίνεις στους κρεοπώλες που έκαναν το κρέας επάγγελμα!
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
kiriakosGR
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kiriakosGR » 20 Ιούλ 2013 18:25

cordis έγραψε:οπότε έμαθες να κυνηγάς για το κρέας σου και δε χρειάζεται να πηγαίνεις στους κρεοπώλες που έκαναν το κρέας επάγγελμα!
Ναι, θα μπορούσα βέβαια να κάνω και γω το επάγγελμα του κρεοπώλη, αλλά δεν έχω χρόνο. Οπότε το αξιοποιώ μόνο για τις δικές μου ανάγκες!
http://www.dwrean.net Κατεβάστε δωρεάν και νόμιμα προγράμματα, Παιχνίδια, e-books

makis

Δημοσίευση από makis » 20 Ιούλ 2013 18:27

Θα πρέπει να διαβάσεις κι άλλο ένα e-book για να μάθεις ότι ονομάζετε "διαδικτυακό marketing" και όχι "δικτυακό μάρκετινγκ".

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 20 Ιούλ 2013 18:28

kiriakosGR έγραψε:
cordis έγραψε:οπότε έμαθες να κυνηγάς για το κρέας σου και δε χρειάζεται να πηγαίνεις στους κρεοπώλες που έκαναν το κρέας επάγγελμα!
Ναι, θα μπορούσα βέβαια να κάνω και γω το επάγγελμα του κρεοπώλη, αλλά δεν έχω χρόνο. Οπότε το αξιοποιώ μόνο για τις δικές μου ανάγκες!
και τι σε κάνει να έχεις την πεποίθηση ότι όλος ο κόσμος μπορεί να είναι τόσο γαμάτος όσο είσαι εσύ;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
kiriakosGR
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kiriakosGR » 20 Ιούλ 2013 18:29

makis έγραψε:Θα πρέπει να διαβάσεις κι άλλο ένα e-book για να μάθεις ότι ονομάζετε "διαδικτυακό marketing" και όχι "δικτυακό μάρκετινγκ".
δεν κατάλαβα που το πας;

Άβαταρ μέλους
kiriakosGR
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kiriakosGR » 20 Ιούλ 2013 18:32

cordis έγραψε:
kiriakosGR έγραψε:
και τι σε κάνει να έχεις την πεποίθηση ότι όλος ο κόσμος μπορεί να είναι τόσο γαμάτος όσο είσαι εσύ;
Γαμάτος;;; χαχα ωραίο λεξιλόγιο! τέλος πάντων, δεν νομίζω ότι είμαι Γαμάτος όπως λες εσύ, αλλά έχω αποκτήσει αυτά που πρέπει να γνωρίζω! Δεν είπα ότι τα ξέρω όλα!! Την πεποίθηση την έχω για τους άλλους αλλά όχι οπως την σερβίρεις εσύ. Τι είναι ο κόσμος; χαζός; Δεν νομίζω cordis. αφού πέτυχα τον σκοπό μου στον τομέα αυτο, όπως και άλλοι φίλοι μου, έτσι απλά μπορεί και ο καθένας. Εξαιρούνται οι τεμπέληδες.

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 20 Ιούλ 2013 18:39

sorry για το λεξιλόγιο, προς στιγμήν ξέχασα ότι μιλάω με στρατιωτικό.

αυτοί που έχεις σύνδεσμο στην σελίδα σου και λένε ότι κάνουν προώθηση σελίδων είναι από τους και καλά ειδικούς του κλάδου; θα τους έδινες να σου κάνουν δουλειά σου;
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
kiriakosGR
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kiriakosGR » 20 Ιούλ 2013 18:42

cordis έγραψε:sorry για το λεξιλόγιο, προς στιγμήν ξέχασα ότι μιλάω με στρατιωτικό.

αυτοί που έχεις σύνδεσμο στην σελίδα σου και λένε ότι κάνουν προώθηση σελίδων είναι από τους και καλά ειδικούς του κλάδου; θα τους έδινες να σου κάνουν δουλειά σου;
Αυτοί είναι εκεί λόγω ανταλλαγής λινκ, τίποτε άλλο. Δεν έψαξα αν κάνουν καλά την δουλειά τους ή όχι!

Άβαταρ μέλους
bibisidis
Honorary Member

Δημοσίευση από bibisidis » 20 Ιούλ 2013 18:42

Κανείς δεν νομίζω πως αμφισβητεί ότι ο μπετατζής, ο κρεοπώλης, ο σκατατζής, ο γιατρός, ο αστυνομικός, ο αμμόρφωτος, μπορεί σε βάθος χρόνου να μάθει html, css, php, seo, meo, pouts και klaιn mein ή ότι άλλο θέλει να μάθει και να το χρησιμοποιήσει όπως αυτός θέλει.

Οταν όμως μιλάμε για επαγγελματίες και επιχειρήσεις ο χρόνος είναι και μετριέται με χρήμα Κυριάκο. Και του κρεοπώλη ο χρόνος γίνεται ακριβός όταν ασχολείται με κρέατα.

Άβαταρ μέλους
kiriakosGR
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kiriakosGR » 20 Ιούλ 2013 18:48

bibisidis έγραψε:Κανείς δεν νομίζω πως αμφισβητεί ότι ο μπετατζής, ο κρεοπώλης, ο σκατατζής, ο γιατρός, ο αστυνομικός, ο αμμόρφωτος, μπορεί σε βάθος χρόνου να μάθει html, css, php, seo, meo, pouts και klan mein ή ότι άλλο θέλει να μάθει και να το χρησιμοποιήσει όπως αυτός θέλει.

Οταν όμως μιλάμε για επαγγελματίες και επιχειρήσεις ο χρόνος είναι και μετριέται με χρήμα Κυριάκο. Και του κρεοπώλη ο χρόνος γίνεται ακριβός όταν ασχολείται με κρέατα.
Συμφωνούμε! Ο χρόνος φυσικά είναι χρήμα για τους περισσότερους επαγγελματίες! Πολύς κόσμος όμως, ΕΧΕΙ τον χρόνο να ασχοληθεί με την εκμάθηση SEO, ΕΧΕΙ χρόνο να πειραματιστεί, και φυσικά μιλάω για τον ΕΛΕΥΘΕΡΟ χρόνο που έχει ο καθένας! Γιαυτό είπα πριν ότι δεν απευθύνομαι στους τεμπέληδες! Επίσης είπα ότι δεν μπορουν να το κάνουν όλοι, αλλά όσοι έχουν μεράκι να γίνουν καλοί και σε κάτι άλλο χωρίς την ανάγκη να πληρώσουν! Δεν μιλάω ώστε να γίνει κάποιος expert στο είδος. Απλά να γίνει καλός και να πραγματοποιήσει τον σκοπό του! Δεν μιλάω γιαυτόν που θέλει να κερδίσει την λέξη "facebook"! καταλαβαίνεις τι λεω ε;

Άβαταρ μέλους
kiriakosGR
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kiriakosGR » 20 Ιούλ 2013 18:54

από όλες τις απαντήσεις που έδωσα σε όλο αυτό το thread, μετανίιώνω για ένα ποστ που έκανα, που λεω ότι" Κάνατε και το διαδικτυακό μαρκετινγκ και επάγγελμα! ". Το είπα πάνω σε μια αντιπαράθεση με τον Ίτσιο που με έβγαλε από τα ρούχα μου. Τελος πάντων αν θέλετε σβήστε το κ. Cordis, διότι δεν με αντιπροσωπεύει!

Άβαταρ μέλους
kiriakosGR
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kiriakosGR » 20 Ιούλ 2013 18:57

Εν κατακλείδι, Συμφωνούμε ότι το SEO σε μια σελίδα και γενικά το Ιντερνετ Μαρκετινγκ, μπορεί να το κάνει κάποιος καλά χωρίς να χρειάζεται να πληρώσει; Ναι ή όχι;

ALR
Honorary Member

Δημοσίευση από ALR » 20 Ιούλ 2013 19:02

kiriakosGR έγραψε:
bibisidis έγραψε:Κανείς δεν νομίζω πως αμφισβητεί ότι ο μπετατζής, ο κρεοπώλης, ο σκατατζής, ο γιατρός, ο αστυνομικός, ο αμμόρφωτος, μπορεί σε βάθος χρόνου να μάθει html, css, php, seo, meo, pouts και klan mein ή ότι άλλο θέλει να μάθει και να το χρησιμοποιήσει όπως αυτός θέλει.

Συμφωνούμε! Ο χρόνος φυσικά είναι χρήμα για τους περισσότερους επαγγελματίες! Πολύς κόσμος όμως, ΕΧΕΙ τον χρόνο να ασχοληθεί με την εκμάθηση SEO, ΕΧΕΙ χρόνο να πειραματιστεί, και φυσικά μιλάω για τον ΕΛΕΥΘΕΡΟ χρόνο που έχει ο καθένας! Γιαυτό είπα πριν ότι δεν απευθύνομαι στους τεμπέληδες! Επίσης είπα ότι δεν μπορουν να το κάνουν όλοι, αλλά όσοι έχουν μεράκι να γίνουν καλοί και σε κάτι άλλο χωρίς την ανάγκη να πληρώσουν! Δεν μιλάω ώστε να γίνει κάποιος expert στο είδος. Απλά να γίνει καλός και να πραγματοποιήσει τον σκοπό του! Δεν μιλάω γιαυτόν που θέλει να κερδίσει την λέξη "facebook"! καταλαβαίνεις τι λεω ε;
Αυτό είπα κι εγώ, μη φωνάζεις ντε.
Ο δημόσιος υπάλληλος έχει ελέυθερο χρόνο όχι μόνο απλά για να γίνει καλός, αλλά και για να γίνει expert.
Φαντάζομαι ότι αν είσαι σε κάποιο βυσματικό στρατόπεδο και έχεις 3-4 υπηρεσίες το μήνα και τις άλλες μέρες σχολάς στις 3, έχεις άπλετο χρόνο να ασχοληθείς με το διαδικτυακό marketing.

Μια χαρά :)
Γίνονται πραγματάκια

Άβαταρ μέλους
kiriakosGR
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kiriakosGR » 20 Ιούλ 2013 19:07

ALR έγραψε: Φαντάζομαι ότι αν είσαι σε κάποιο βυσματικό στρατόπεδο
Βυσματικό; Τι εννοείς. Αυτές είναι ορολογίες στρατιωτών. Έίναι ένα στρατόπεδο όπως όλα τα άλλα.
ALR έγραψε: και έχεις 3-4 υπηρεσίες το μήνα
Σχεδόν σε όλα τα στρατόπεδα αυτός ειναι ο μέσος όρος.
ALR έγραψε: και τις άλλες μέρες σχολάς στις 3,
Αυτό γίνεται σε όλα τα στρατόπεδα
ALR έγραψε:έχεις άπλετο χρόνο να ασχοληθείς με το διαδικτυακό marketing.
Άπλετο δεν θα το έλεγα, αλλά υπάρχει και όρος "διαχείριση χρόνου", στο οποίο είμαι καλός!

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Internet Marketing, Social Media watch”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες